DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Kanye West: Planned Parenthood to narzędzie dyskryminacji i „dzieło diabła”

Kanye West: Planned Parenthood to narzędzie dyskryminacji i „dzieło diabła”
Kanye West fot. MEGA / The Mega Agency

Kanye West - osobowość medialna i jeden z najpopularniejszych raperów świata - stwierdził, że Planned Parenthood to eugeniczne narzędzie kontroli czarnoskórej populacji, a aborcyjny proceder określił w kategorii „dzieła diabła”. – Jestem pro-life, ponieważ kieruję się Słowem Bożym – powiedział w wywiadzie dla Forbesa.

 

Ekscentryczny artysta zadeklarował w zeszłym miesiącu wzięcie udziału w wyścigu o fotel prezydencki w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym prezentuje swoje stanowisko w wielu kwestiach, także i społeczno-politycznych.  W 2019 roku West przyjął chrzest w Katedrze w Echmiadzynie. Wraz z żoną wstąpił do Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, jednego z przedchalcedońskich wspólnot wschodnich. W tym samym roku wydał płytę Jesus is King (Jezus jest Królem), która spowodowała trzęsienie ziemi w amerykańskim przemyśle muzycznym.

 

Dzisiaj raper otwarcie mówi nie tylko o swojej wierze, ale zabiera głos na tematy społeczne. W wywiadzie dla Forbesa stwierdził, że „Planned Parenthood zostało umieszczone w miastach przez białych suprematystów, aby wykonać dzieło diabła”. Zapytany o swoje stanowisko odnośnie aborcji, odpowiedział: - Jestem pro-life, ponieważ kieruję się Słowem Bożym.

 

Zdaniem Westa aborcyjna organizacja realizuje rasistowskie ideały, a jej założycielka - Margaret Sanger - była zwolenniczką eugeniki. Nie jest tajemnicą, że w 1939 r. Sanger opracowała tzw. Negro Project, plan ograniczenia rozrodczości społeczności czarnoskórej poprzez instalację sieci „klinik” aborcyjnych. Założycielka Planned Parenthood współtworzyła amerykański ruch feministyczny oraz sympatyzowała z brytyjskimi neo-Maltuzjanami (np. dr Charlesem Vickery Drysdale’em). Uważała, że przeludnienie planety grozi wojnami, głodem i ubóstwem, dlatego promowała aborcję, sterylizację i antykoncepcję.  Kanye West w tym samym wywiadzie zwrócił uwagę na coraz mniej popularny zwyczaj modlitwy w szkołach. - Ludzie pracujący dla diabła  usunęli ze szkół Boga i modlitwę – podkreślił. – A to oznacza więcej narkotyków, więcej morderstw, więcej samobójstw – dodał.

 

West nie od dziś wzbudza kontrowersje. Poprzednio był krytykowany za wsparcie, jakiego udzielił Trumpowi, z kolei obecnie wielu aktywistów - także ruchu Black Lives Matter - atakuje rapera, oskarżając go o "dzielenie" czarnego elektoratu. Według niektórych komentatorów manewr ten ma wzwiększyć szanse Trumpa, uszczuplając poparcie czarnej społeczności dla Joe Bidena.

 

Źródło: forbes.com / catholicnewsagency.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-09 19:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak coś jest naprawdę przeciw rasizmowi to także dla dobra swojej społeczności.
30 dni temu / A
 
Ten muzyk przyjął najprawdopodobniej ważny chrzest, aczkolwiek nie wstąpił do Kościoła Chrystusowego, którym jest Kościół katolicki, lecz do Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, który nie jest wspólnotą protestancką, tylko przedchalcedońską. Oznacza to, że w obrębie tego Kościoła nie są uznawane ustalenia Soboru w Chalcedonie 451 r.. W Chalcedonie, krótko rzecz ujmując, toczyła się dyskusja na temat osoby i natur Chrystusa. Twierdzenie, że Chrystus, pozostając jedną osobą, ma dwie natury - boską i ludzką bez żadnego zmieszania, rozdzielenia, itp. jest dogmatem wiary tamtego Soboru. Poza Kościołem istotnie nie ma zbawienia, ale o wiele łatwiej jest nam powiedzieć kto z pewnością należy do Kościoła, trudniej jest powiedzieć kto do Niego nie należy. Teologowie mówią o tzw. ciele i duszy Kościoła. Człowiek może należeć do Kościoła, pozostając poza Jego widzialnymi strukturami.
1 miesiąc temu / ddc
 
@ Jfk, piszesz tak jakby ci zależało na potepieniu kazdego kto jest poza kościołem katolickim. To, że jest w kościele katolickim pełnia prawdy nie znaczy, że Bóg każdego z automatu skazuje na potepienie. Nie wyręczaj BOGA !
1 miesiąc temu / eeeee
 
Do taki 1 - no tak zapomniałem że po SW2 KK też jest juz protestancki.Zatem gdzie jest nasz prawdziwy KK? w Bractwach Tradycyjnych? W pewnej pustelni pod Makowem?
1 miesiąc temu / Robert
 
@Robert. Może dlatego, że Kościół Rzymsko Katolicki, zaprzestał ewangelizacji i nie nawraca już do Jezusa innych, jakby to powiedział p. Michalkiewicz, że "KRK jest bardzo nieśmiały" i jak ktoś nie przyjdzie i nie zapyta to nie będą nawracać. W ten sposób heretycy nas wykiwali. Protestanci jednak nie mają takich zakazów więc go nawrócili, tyle że na swoją herezję.
1 miesiąc temu / taki 1
 
Poza kościołem katolickim nie ma zbawienia
1 miesiąc temu / Jfk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.