DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Kandydatka KO na premiera: adopcja dzieci przez tzw. homopary? To nie jest jeszcze ten czas

Kandydatka KO na premiera: adopcja dzieci przez tzw. homopary? To nie jest jeszcze ten czas
fot. Teodor Ryszkus / FORUM

To jest jeszcze długa rozmowa przed nami i to nie jest jeszcze ten czas – powiedziała w TVN24 wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera została zapytana, czy opowiada się za przyznaniem prawa do adopcji dzieci tzw. parom homoseksualnym.

 

Kidawa-Błońska krytycznie odniosła się do słów wypowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego podczas sobotniej konwencji PiS. – Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury, cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot, ale rodzinę widzimy tak jak tutaj: jedna kobieta, jeden mężczyzna, w stałym związku i ich dzieci. To jest rodzina – podkreślił prezes partii rządzącej.

 

Według wicemarszałek Sejmu ta wypowiedź pokazuje, że Jarosław Kaczyński „nie rozmawia z ludźmi”. – Nie rozmawia z matkami, które musiały uciec ze swojego domu, bo miały męża, który je bił i pił alkohol, i chroniły swoje dzieci. One są rodziną z tymi dziećmi i o nie dbają. (To) takie dzielenie na ludzi, że jest rodzina modelowa - rzeczywiście taką modelową rodzinę ma Donald Tusk: dwoje dzieci, wnuki, mąż i żona. Ale losy ludzi są bardzo trudne. Ważne, żeby ludzie byli ze sobą w relacjach, żeby o siebie dbali, darzyli się uczuciem i niech oni wybierają, kto jest dla nich rodziną, a nie dekretował to prezes Kaczyński – powiedziała.

 

Kidawa-Błońska zadeklarowała, że opowiada się za związkami partnerskimi i ich „jak najszybszym” uregulowaniem. – Mówiłam to zawsze, jeszcze w poprzedniej kadencji. Obywatele zasługują na równe prawa i nie może być ktoś poza takim bezpieczeństwem prawnym – podkreśliła.

 

Wicemarszałek Sejmu została zapytana, czy opowiada się za przyznaniem prawa adopcji tzw. parom homoseksualnym. – To jest jeszcze długa rozmowa przed nami i to nie jest jeszcze ten czas – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

Źródło: TVN24

TK


DATA: 2019-09-10 16:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszę wszystkich aby poparli w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Chcą aby Polska była chrześcijańskim krajem. Zlikwidowali gimnazja siedliska szkolnej patologii. Jako pierwszy polski rząd dba o rolników, uzbraja polską armię i zwiększa jej liczebność. Walczy z korupcją z nieuczciwymi sędziami. Dbają o pamięć żołnierzy wyklętych i bohaterów naszego kraju. Obniżają podatki dla średnich i małych przedsiębiorstw. Walczą z mafiami VAT. Wprowadzili pracownicze plany kapitałowe co może uratować emetytury polaków.
4 miesiące temu / Boet47
 
Jezus Chrystus zniósł podział na żydów i nie-żydów, ale wy żydzi macie to w pogardzie. Wobec tego nie powołuj się na Jezusa Chrystusa. Poza tym Polska to nie Izrael. My chcemy być krajem katolickim aczkolwiek nie możemy. Wchodzicie przemocą i z buciorami wszędzie tam, gdzie Chrystus wam zabronił. Siejecie relatywizm, zepsucie moralne, wojnę i zamęt. Przejęliście nasz rząd, parlament i urzędy. Na temat "błogosławieństw" wypowiadanych przez żydów w czasie Chanuki czyli upokarzania gojów nie chce mi się pisać. Znasz je bardzo dobrze. Judaizm rabiniczny z symbolem menory nie ma dziś NIC wspólnego z mozaizmem - wiarą Żydów przed i w czasach Chrystusa. Nie interesują mnie wyznania członka sekty żydowskiej. Daruj sobie ten swój pokrętny satanizm.
4 miesiące temu / myśliciel
 
@Myślicielu Przeczytaj Pismo Święte A dowiesz się, że Menora występuje w Apokalipsie św. Jana. A świętowanie hanuki jest TYLKO opisane w Nowym Testamencie. Jezus obchodził to święto.
4 miesiące temu / Second
 
A jednak zapalanie świec chanukowych nie wpływa dobrze na człowieka.
4 miesiące temu / myśliciel
 
Wygląda jak Hilary Clinton w okresie ostatnich wyborów - jak mówili rozumiejący Amerykanie nigdy więcej Clintonów i Obamów- zatem nigdy więcej Tusków, Pawlaków , Milerów i powiązanych
4 miesiące temu / Piotr
 
wygląda, że jest nie tylko "posągowa", jak ją określali niektórzy, ale pusta w środku;
4 miesiące temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.