DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Kandydat na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych: Kościół zmieni stosunek do „homo-małżeństw”

Kandydat na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych: Kościół zmieni stosunek do „homo-małżeństw”
FOT.William Joubrel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM

Kandydat Partii Demokratycznej na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Tim Kaine wyraził przekonanie, że Kościół zmieni swoje nauczanie w kwestii tzw. małżeństw homoseksualnych. Uważający się za katolika polityk stwierdził, że wiara w dobroć stworzenia wymaga tego typu poglądu. Seksualne zboczenie uznał za przejaw pięknej różnorodności rasy ludzkiej. Wezwania do zmiany stosunku Kościoła względem homoseksualizmu pojawiają się nie tylko w Ameryce.

 

W rozmowie z Human Rights Campaign podczas uroczystej kolacji w Waszyngtonie powołał się na słynnej już słowa papieża Franciszka „kim jestem, aby osądzać”. Polityk rozwinął swoje przekonanie powołując się na opis stworzenia z Księgi Rodzaju. - Myślę, że (nauczanie Kościoła - red.) się zmieni, ponieważ mój Kościół uczy mnie także o Stwórcy, który w pierwszym rozdziale Księgi Rodzaju spojrzał na cały świat, w tym ludzkość i uznał wszystko za  „bardzo dobre” - powiedział Tim Kaine. - Kim jestem, by krytykować Boga za piękną różnorodność rodziny ludzkiej? Powinniśmy z niej się cieszyć, a nie atakować - stwierdził.

 

Demokrata opowiedział także o ewolucji swojego stanowiska w sprawie „homo-małżeństw”. Przypomniał, że sprzeciwiał się im aż do 2005 r. Stwierdził, że pomimo swojego przekonania o konieczności zapewnienia homoseksualistom równości, uważał małżeństwo za coś szczególnego. Do zmiany jego stanowiska przyczyniła się kampania konserwatystów w stanie Virginia, dążących do wprowadzenia do stanowej konstytucji zapisu o małżeństwie jako związku mężczyzny i kobiety. Powiedział, że przekonały go argumenty homo-aktywistów jakoby doprowadziła ona do poczucia odrzucenia wśród homoseksualistów i opuszczania przez nich terytorium stanu.

 

Chociaż prawica przeforsowała poprawkę, to obecnie i tak nie ma ona mocy prawnej. W 2015 r. amerykański Sąd Najwyższy zalegalizował małżeństwa homoseksualne we wszystkich stanach USA.

 

Tim Kaine to nie jedyna osobistość popierająca zmianę stosunku Kościoła w kwestii homoseksualizmu. W Polsce tak zwani liberalni katolicy rozpoczęli we wrześniu kampanię „przekażmy sobie znak pokoju”. Oficjalnie jej celem nie jest dążenie do zmiany nauki Kościoła ani legalizacji homo-związków, a walkę z rzekomą dyskryminacją homoseksualistów. Głosy poparcia dla kampanii wyrazili między innymi publicyści „Znaku”, „Więzi” i „Tygodnika Powszechnego”. Skrytykował ją między innymi kard. Stanisław Dziwisz.

 

Tymczasem zmiana nauczania Kościoła katolickiego w kwestii moralnej oceny związków homoseksualnych czy tym bardziej ich prawa do zawierania małżeństw opiera się na Biblii i prawie naturalnym. Nie jest przejawem nienawiści do osób cierpiących na zaburzenia orientacji seksualnej, lecz prawdziwej miłości. Praktyki homoseksualne, podobnie jak choćby konsumpcja narkotyków, wiążą się bowiem z licznymi negatywnymi efektami zdrowotnymi.

 

Jak uczy Katechizm Kościoła Katolickiego „Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 8). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane” (KKK 2357).


 

Źródło: cruxnow.com / pch24.pl / Katechizm Kościoła Katolickiego

mjend


DATA: 2016-09-13 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widać że mają dalekosiężna plany zmiany moralności ludzkiej, a po rewolucji imperium gej... zacznie się prześladowanie chrześcijan !
ponad 3 lata temu / strasznie się robi !
 
Kościół może zdanie zmienić. Ale Pan Bóg nie zmieni. I czyj ten kościół wtedy będzie?
ponad 3 lata temu / jarek
 
To wiec juz nawet nie prezydent, tylko jakis kandydat na prezydenta, niby katolik, rozkazuje w kosciele!
ponad 3 lata temu / Janusz z Kolonii
 
"Powołał się na słowa papieża Franciszka" - niestety tak, i bynajmniej ich nie zmanipulował.
ponad 3 lata temu / cristero
 
Prześmiesznie sie robi, kiedy lewacki polityk zaczyna pouczać wierzących w zakresie katolickiej teologii. Lepiej by zamknął tę zatrutą gębę.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
"Stwórcy, który w pierwszym rozdziale Księgi Rodzaju spojrzał na cały świat, w tym ludzkość i uznał wszystko za bardzo dobre" - bo jeszcze wtedy nie było grzechu, w tym czynów homoseksualnych.
ponad 3 lata temu / r
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.