DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bez Boga, ani do proga. Ci co z Bogiem na pierwszym miejscu idą, wiedzą jak się zachować, jak głosować. Dziesięć Przykazań Bożych trzeba wdrożyć.
4 dni temu / BHO
 
Czyli Konfederacja umywa ręce, wyborcy Bosaka będą obrażeni na cały świat i nie pójdą na wybory,natomiast wyborcy Hołowni pójdą i zagłosują na Rafała T.I będzie karta LGBT A nie karta rodziny,tacy to waleczni prawicowcy w Konfederacji.
4 dni temu / Alan
 
@ Stefan, jeśli uważasz, że Amerykanie są gorsi od Niemców, TO KIM TY JESTEŚ? o zgrozo
4 dni temu / Taka prawda
 
Konfederacja bardziej nienawidzi USA i Izraela niż kocha Polske i dlatego nie poprze proamerykanskiego Dudy. A liderzy zagłosuja na Trzaskowskiego.
4 dni temu / Zła decyzja
 
@Magdalena , Trooper Wy poważnie to mowicie. Przypomnijcie sobie reakcje Pada po upadku Hostii Ciekaw jestem kto z Was bylby szybszy. "447, ustawa o IPN, parady równości, tęczowe piątki, zamrożenie ustawy antyaborcyjnej" dodałbym jeszcze rozpedzanie , bicie i rozwiazywanie Marszow Niepodległosci i innych prawicowych zgromadzeń , w ktorych , mam nadzieje razem uczesticzylismy. Wiele z tych postepowań zależy od lokalnych PO-wskich kacykow. Bedziecie mieli nie tylko teczowe piatki w szkołach ale pelny wachlarz propagandy nie zamrozenie ale rozwiniecie ustawy proaborcyjnej, rozwiazanie IPN , przyspieszone rozwiniecie ustawy 447. Banalne to , ale polityka to twarda i nieczysta walka , osiagniecie celu czesto niemozliwe. To czas nietrwałych sojuszy , unikow ,walki nawet z najblizszymi ideowo. Jezeli Konfederacja tego nie rozumie to albo nas zdradziła , albo sama jest zdrajcą. Jezeli nie opowie sie obecnie po stronie PAD to nigdy wiecej na MN nie pojdę!
4 dni temu / MN
 
Wybory prezydenckie u nas nie są wyborami o wszystko. Wygrana żadnego z kandydatów nie oznacza wygrania wszystkiego. Nawet A.Duda nie wygrywa tyle żeby móc realizować wszystko co chce. Ale moim zdaniem lepiej dla Konfederacji krytykować PiS niż krytykować Po które wiadomo że nie zrealizuje żadnego punktu z programu Konfederacji i dąży do zdeptania oporu.
4 dni temu / mb
 
@Wyborca To samo tyczy się Dudy.
4 dni temu / trooper
 
Konfederacja woli ateistę jako prezydenta? Bo nie żartujmy, Trzaskowski katolikiem nie jest. Samo nazywanie siebie katolikiem jeszcze takim nie czyni.
4 dni temu / Wyborca
 
@Taka prawda. Za to Duda odda, ba, już oddał Polskę Amerykanom, którzy wcale nie są lepsi m.in. tęczowa flaga na ambasadzie - bez reakcji prezydenta, a zwłaszcza Żydom, którzy wycisną z nas te 300 mld BEZSPADKOWYCH odszkodowań realizując ustawę 447 amerykańskiego, a jakże, senatu. I kto tu lepszy? Z Panem Bogiem.
4 dni temu / Stefan
 
Razem z rodziną głosowaliśmy na Bosaka. Jeszcze nie wiem co zrobię w drugiej turze. Być może oddam głos nieważny. Duda mniejszym złem? 447, ustawa o IPN, parady równości, tęczowe piątki, zamrożenie ustawy antyaborcyjnej... czy to jest mniejsze zło? Po Trzaskowskim wiadomo, czego można się spodziewać, natomiast PiS kreuje się na katolików i patriotów, a jakie są ich działania każdy widzi...
5 dni temu / Magdalena
 
Albo oddamy głos na Dudę albo będzie dyktatura LGBT w szkołach. Walka idzie o przyszłość Polski.
5 dni temu / Cyraniusz
 
Haniebne oświadczenie Konfederacji.
5 dni temu / Zniesmaczony
 
Gdy wygra Trzaskowski to wpuści uchodzców, islam,rozpuści lgbt pederastow i odda Polske Niemcom. Panie Bosak czy to popierasz?
5 dni temu / Taka prawda
 
RQ: trzeba tę sprawę rozeznać na modlitwie i prosić o światło Ducha Świętego. Który z 2 kandydatów bardziej żyje zgodnie z naszą wiarą i ją szanuje. Wybór dla osoby wierzacej jest oczywisty. Nie idąc do wyborów pozwalamy innym głosować za nas.
5 dni temu / Klasyk
 
Nie pójście na wybory to jest to samo co poparcie tęczowego rewolucjonisty. Choć by nie wiem jak zaklinać rzeczywistość, to do tego się to sprowadza.
5 dni temu / PODAJ NICK
 
Głosowałam na Dudę, nie wiem, czy pójdę na 2 turę. Trzaskowski wiadomo odpada od razu... Ale Duda? Kim jest Duda? Czy nie realizuje polityki masonerii szkockiej? Polityka małych kroków. Nic nie zrobił w sprawie ochrony życia, powiedział, że podpisze ustawę o związkach partnerskich, podczas jego prezydentury organizacje lewicowe wchodziły do szkół, odbywały się marsze równości, konwencja stambska nie wypowiedziana, rozdmuchany socjalizm, gospodarka tonie, ludzie wzięci "za mordy" i ogłupieni covidem, uległość wobec Izraela i Ameryki, na dodatek deklaracje, że będziemy mieć szczepionkę jako pierwsi - będziemy królikami doświadczalnymi. Czy to naprawdę mniejsze zło? Czy jako katolik mogę na takiego oszusta głosować? Czy mogę poprzeć skrytobójcę? Wroga, który udaje przyjaciela? Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak postąpić. Czuję się, jakby ktoś podstawił mi nóż do gardła. Mam długie dwa tygodnie rozmyślań... Albo Duda, albo pusty głos...
5 dni temu / Ola
 
Do purytanow i wszystkich ktorzy szuja idealnego kandytata @ Dax i jemu/jej podobnych. Prosze kilka razy przeczytac Evangelium Vitae Jana Pawla II, koniec paragrafu 73: "W omawianej tu sytuacji, jeśli nie byłoby możliwe odrzucenie lub całkowite zniesienie ustawy o przerywaniu ciąży, parlamentarzysta, którego osobisty absolutny sprzeciw wobec przerywania ciąży byłby jasny i znany wszystkim, postąpiłby słusznie, udzielając swego poparcia propozycjom, których celem jest ograniczenie szkodliwości takiej ustawy i zmierzających w ten sposób do zmniejszenia jej negatywnych skutków na płaszczyźnie kultury i moralności publicznej. Tak postępując bowiem, nie współdziała się w sposób niedozwolony w uchwalaniu niesprawiedliwego prawa, ale raczej podejmuje się słuszną i godziwą próbę ograniczenia jego szkodliwych aspektów." Sprawa zabijania dzieci jest punktem nie do negocjacji. Chodzi jednak tutaj o ograniczenie zla. Brak udzialu w glosowaniu nie jest rozwiazaniem.
5 dni temu / MP
 
Witam serdecznie. Po zastanowieniu się, oddam głos nieważny. Obowiązkiem obywatela jest głosowanie. W tej chwili mamy dwóch fasadowych kandydatów. Ich działania nic dobrego nie przyniosą zwykłym obywatelom. Przez oddanie nieważnego głosu dajemy im sygnał: uwaga - my was nie popieramy, nie chcemy żadnego populisty, socjalisty bez własnych poglądów. Chcemy męża stanu który wie w którą stronę poprowadzić nas, abyśmy stali się ponownie wolnymi ludźmi. Pozdrawiam, Z wyrazami szacunku, Pepe
5 dni temu / Pepe
 
@Klasyk Wznieść się ponad podziały powiadasz. Większe dobro powiadasz. Proszę sobie przypomnieć co pod nie- rządem PISu i prezydentury A. Dudy dzieje się w sprawach takich jak: 447, gospodarka, polityka rodzinna czy socjal rzucany jak z kapelusza. Polska, nasze rodziny a przede wszystkim nasze dzieci mogą tego nie wytrzymać. @trzaskowski zas Pisze Pan/Pani że Polska wpadnie w łapy Niemiec. Ciekawe, bo teraz jesteśmy w łapach USA/Izrael. Ja osobiście wolę trzymać swój los we własnych rękach. Moja opinia jest taka, że nie jestem niczyim niewolnikiem jeszcze i żadna obca osoba nie będzie kupczyła moim głosem. Uważam że oświadczenie konfederatów jest jak najbardziej prawidłowe. NIECH KAŻDY PODEJMIE DECYZJĘ ZGODNIE ZE SWOIM ROZUMEM I W ZGODZIE Z WŁASNYM SUMIENIEM. I ja tak zrobię, czyli nie pójdę na II turę.
5 dni temu / RQ
 
A ponad podziałami powinni głosować ludzie ciężko pracujący, na Trzaskowskiego. Nie miałabym nic przeciwko gdyby były za moje pieniądze częściowo refundowane leki na ciężkie choroby, nowotwory i leki dla osób po przeszczepach. Bo choroba nie wybiera, a jak na dziecko cię nie stać to nie robisz. Na dzieci można wybrać dogodny czas, na chorobę nie dlatego jestem przeciw wszystkim plusom. A napchać kieszeni Trzaskowskiemu PiS u władzy nie pozwoli, bo to nie ich człowiek dlatego jest to lepsza. opcja
5 dni temu / @Klasyk
 
Gdyby nie telewizyjne debaty, to wielu wyborców w ogóle by nie wiedziało, że istnieje "Konfederacja", a pan Bosak kandyduje w wyborach prezydenckich. Taka postawa przedstawicieli PIS-u i ich TVP przypomina pierwszą połowę XX wieku i interpretację przebiegu wojny 1920 roku, a w szczególności postać generała Rozwadowskiego. Prawda jest niepodzielna, a pół prawdy zawsze jest kłamstwem. W odniesieniu do powyższego takie oświadczenie ze strony Konfederacji jest słuszne, demokratyczne i logiczne.
5 dni temu / W-Sawa
 
Wraz z rodziną głosowalismy na Bosaka. W II turze nie zamierzamy brać udziału. Nie ma mniejszego zła. Zło jest zawsze złem.
5 dni temu / Dax
 
W sytuacji tak wielkiego duchowego i egzystencjonalnego zagrożenia dla Polski, Kościoła, naszych rodzin i dzieci trzeba wznieść się ponad podziały i uprzedzenia. Konferencja powinna postawić na większe dobro: Andrzeja Dudę
5 dni temu / Klasyk
 
Tym oświadczeniem Konfederacja pokazała swoją anty-polską twarz. Bo w II turze rozstrzygnie się czy Polska wpadnie ostatecznie w łapska Niemiec - Trzaskowski zablokuje wszystkie propolskie ustawy a poprze prounijne czyli niemieckie.Kto uważa się za Polaka powinien zdecydowanie odrzucić Trzaskowskiego i zagłosować na Dudę.
5 dni temu / trzaskowski zas
 
@Jaro mak też głosowałem na Bosaka, obaj kandydaci Duda i Trzaskowski maja podobne poglądy na gospodarkę, czyli są za socjalizmem, natomiast Trzaskowski dodatkowo chce wpuścić LGBT do szkół, co jest wydaje się największym zagrożeniem ogólnie, naszych czasów. Będę głosował na Dude.
5 dni temu / bjs
 
ZGADZAM SIE 100% Z OSWIADCZENIEM RADY LIDEROW KONFEDERACJI ABY NIE POPIERAC ZADNEGO Z KANDYDATOW W DRUGIEJ TURZE. JA OSOBISCIE NIE WYBIERAM SIE NA GLOSOWANIE W DRUGIEJ TURZE I NA PWENO NIKT MNIE NIE PRZEKONA ABY GLOSOWAC NA MNIEJSZE ZLO !! JEST TO WYBOR MIDZY DZUMA A CHOLERA WIEC NIE BEDE PARTYCYPOWAL W TYM WYBORZE.
5 dni temu / maestrojrfaux
 
Głosowałem na Krzysztofa Bosaka bo jest mi bliski ideowo, jak cała Konfederacja, więc go popieram. Pozostałych nie popieram więc mojego głosu nie dostaną. Podoba mi się stanowisko Konfederacji. Co innego kiedy wszyscy walczą o tę samą sprawę i wygrywa lepszy. Tutaj idzie o zmianę dla Polski o 180 stopni, a tego pozostali na placu boju kandydaci nie zapewnią, choćby obiecywali złote góry, nie uwierzę. starczy już tego dziadostwa, tylko Konfederacja teraz się liczy.
5 dni temu / jaro mak
 
Tu niechodzi o kupczenie kto dawiencej,tu trwa walka o Polske/ porozumiec sie ponad podzialami sanacja z endecjo,niema jnnej opcj.
5 dni temu / jacwing
 
Dla mnie długi marsz do Wolnej Polski trwa. Gratuluję Konfederacji.
5 dni temu / Kasandra
 
Sytuacja jest śmiertelnie poważna. Jeśli Konfederacja nie zdobędzie się na jednoznaczne poparcie Dudy, to w moich oczach jest przegrana. I piszę to jako ten, który głosował na Dudę z zaciśniętymi zębami. Boże chroń nas przed lewicowym liberalizmem PO!
5 dni temu / Jan
 
Trzeba czytać ze zrozumieniem. Oświadczenie liderów konfederacji to zaproszenie do negocjacji. Tyle że od razu bez ceregieli dali do zrozumienia że cena za poparcie jest olbrzymia. Sztab PAD nie ma wyjścia musi usiąść do stołu.
5 dni temu / Analiza
 
Głosowałem na Pana Bosaka. Kompromis mniejszego zła. Zło jest złem.
5 dni temu / iksi
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.