DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Kanclerz Niemiec wyklucza zbrojne rozwiązania problemu agresywnych poczynań Korei Północnej

Kanclerz Niemiec wyklucza zbrojne rozwiązania problemu agresywnych poczynań Korei Północnej
Fot. European Peoples Party / commons / creative

Tylko dyplomacja – takie jest stanowisko kanclerz Angeli Merkel w kwestii rozładowania napięcia związanego z wprowadzaniem w życie przez reżim Kim Dzong Una programu nuklearnego. Szefowa niemieckiego rządu w zdecydowanych słowach nawiązała do wtorkowego przemówienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

 – Jestem przeciwna takiej groźbie. Muszę powiedzieć w imieniu swoim i rządu: uważamy każde militarne rozwiązanie za absolutnie niewłaściwe, stawiamy natomiast na zabiegi dyplomatyczne – to wypowiedź Angeli Merkel na antenie stacji telewizyjnej Deutsche Welle.


Chociaż Korea Płn. jest od nas daleko, to konflikt ten dotyczy nas. Jestem gotowa do wzięcia na siebie odpowiedzialności – dodała kanclerz. Przy stole negocjacyjnym widziałaby chętnie Niemcy, a także Rosję i Chiny. Przyznała, że aby rozmowy mogły dojść do skutku, muszą jednak zgodzić się na nie światowe. mocarstwa.


We wtorek podczas przemówienia na forum Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych prezydent Donald Trump zwrócił uwagę, iż „terroryzm i ekstremizm przybierają na sile i rozszerzają się na wszystkie zakątki tej planety”. W kontekście szczególnych zagrożeń dla współczesnego świata wymienił Iran i Wenezuelę, jednak szczególnie mocne słowa zarezerwował dla państwa Kim Dzong Una. Amerykański przywódca zagroził, iż jeśli Stany Zjednoczone będą przezeń zagrożone, nie będą miały innego wyjścia niż „całkowicie zniszczyć” Koreę Północną. Przywódcę tego kraju nazwał „człowiekiem-rakietą” i określił forsowany przez niego program nuklearny mianem samobójczej misji.

 


Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 


DATA: 2017-09-20 20:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bezpiecznym jest założyć, że polityk cokolwiek robi, robi w celu realizacji interesów, swojego państwa celów geopolitycznych. W tym przypadku Merkel chce spotkania dyplomatycznego i umocnienia więzi osi Berlin-Moskwa-Pekin jako zaznacza wspólnego działania mocarstw lądowych Euroazji. Dlatego powołuje się na "odpowiedzialność" jak na nas wprawie muslimow na na "solidarność". Podczas gdy w czasie kryzysu ukraińskiego wyraźnie się powoływali "zachodnia cy" na prawo międzynarodowe. uchodźcy są uchodźcami tylko z krajem graniczącym ze strefą konfliktu.
ponad 2 lata temu / Geopolityka
 
Uważam, że niezwykle świetnym ale za to bardzo trudnym do wykonania jest plan zniszczenia reżimu Kimów bez uszczerbku dla zniewolonego narodu.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
Czy to zachowanie pani kanclerz, ma związek z jej bolszewicką przeszłością ?
ponad 2 lata temu / Jazzz
 
Ona nie ma nic do gadania a jak ten oszołom wyśle na Berlin bombę atomową to tum bardziej nic nie będzie miała do gadania. Już pokazała co potrafi zapraszając imigrantów durna baba
ponad 2 lata temu / adam
 
A co Niemcy mają do gadania? Nawet przez Moskwę nie przeszli, a co dopiero Korea Północna.
ponad 2 lata temu / aaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.