DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Kanclerz Merkel w Polsce. Rozmawiała z premierem Morawieckim

Kanclerz Merkel w Polsce. Rozmawiała z premierem Morawieckim
Fot. W. Kompała / KPRM

Chcemy poprosić naszych partnerów, aby uszanowali kwestie suwerennych decyzji, kogo dany kraj chce przyjmować – powiedział po spotkaniu z kanclerz Angelą Merkel premier Mateusz Morawiecki w odniesieniu do sporów z Unią Europejską o przyjmowanie imigrantów.

 

Wspólna konferencja dotyczyła tematów poruszonych podczas warszawskiego spotkania szefów rządów Polski i Niemiec. Kanclerz i premier mówili między innymi o współpracy gospodarczej i politycznej, kwestii Ukrainy, Brexicie i zamachu na Siergieja Skripala.

 

Jesteśmy za tym, żeby to była stanowcza odpowiedź, najlepiej całej UE. (…) Uważamy, że zharmonizowana, solidarna odpowiedź jest potrzebna po to, żeby agresor rosyjski wiedział, że nie może sobie pozwolić na taką politykę atakowania któregokolwiek z krajów UE – powiedział w kontekście głośnej ostatnio sprawy prezes Rady Ministrów.

 

Politycy nie mogli pominąć kwestii tak zwanych uchodźców. – Bardzo zależy nam na wypracowaniu takiego europejskiego mechanizmu, który będzie solidarnościowy. Taki program może dużo kosztować. To powinny być wspólne wysiłki finansowe – mówił Mateusz Morawiecki. – Chcemy poprosić naszych partnerów, żeby uszanowali kwestie suwerennych decyzji, kogo dany kraj chce przyjmować. Uważamy, że agencja Frontex powinna we wzmożony sposób działać dla umocnienia granic zewnętrznych. Uważamy, że cały system azylowy, migracyjny, dotyczący uchodźców jest do jakiegoś remontu. Chcemy przy tym kształcie pracować z naszymi partnerami bardzo blisko — zadeklarował.

 

Angela Merkel odpowiedziała m.in. na pytanie o przyszłość Unii Europejskiej. – Wobec sytuacji globalnej wszyscy rozumiemy, że nasz głos będzie mocny, jeśli będzie mocny sojusz i jeśli będziemy przedstawiali nasz głos na zewnątrz. (…) Dołożę wszelkich starań, żebyśmy w Europie mieli wspólną agendę. W niektórych punktach musimy mieć lepsze wyniki. (…) Musimy mieć wspólną politykę wobec Rosji i Chin. (…) Będziemy angażować się w politykę wobec mocnej Europy — powiedziała kanclerz Niemiec.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 52 Niemieckie rewolucje

 

Niemieckie rewolucje

 


DATA: 2018-03-20 14:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozmawiała, czy wydała polecenia?
ponad 1 rok temu / John Galt
 
tu chodzi o nortstrim II i inne niemieckie interesy nie ma zdrajcy tu seka to chociaż juda i morda w icki z braku laku i kit dobry?
ponad 1 rok temu / pol
 
Lanie wody, ani słowa o reparacjach za zbrodnie niemieckie. Ten rząd traci coraz bardziej na wartości. Cenzura dobrej zmiany nic nie mówi w tvp o ukraińskiej bucie, kulcie bandytów banderowskich etc. Na dodatek czapkują Izraelowi i USA jak lokaje wożąc do konsultacji polskie ustawy!
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Czy spotkała się w niemieckim konsulacie z targowicą jak po spotkaniu z p.Premier Beatą Szydło???
ponad 1 rok temu / NIK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "59014"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.