DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Kanclerz Merkel popiera… wagarowanie. Ale pod jednym warunkiem: musi chodzić o ekologię

Kanclerz Merkel popiera… wagarowanie. Ale pod jednym warunkiem: musi chodzić o ekologię
Foto: Michael Lucan / commons.wikimedia.org

Niemiecka kanclerz Angela Merkel popiera wagarowanie, jeśli tylko młodzież zamiast w szkole będzie na ideologicznej manifestacji lewicy. Według katolickiego publicysty Mathiasa von Gersdorffa to postawa godna pożałowania.

 

Grupa „Fridays for Future” organizuje w wielu krajach Europy protesty „w obronie klimatu”. Proponuje, by uczniowie nie chodzili w piątki do szkoły, zamiast tego manifestując na miejskich ulicach na rzecz ochrony środowiska i domagając się między innymi redukcji zużycia węgla.

 

W Niemczech takie działanie jest popularne już od dłuższego czasu. Przykład dla uczniów stanowi Szwedka Greta Thunberg, która w piątki nie idzie na lekcje, ale przed budynkiem szwedzkiego Reichstagu domaga się silniejszego zaangażowania władz na rzecz klimatu.

 

Sama kanclerz Angela Merkel w swoim cyklicznym podcaście zgodziła się, by niemieccy uczniowie zamiast do szkoły poszli na manifestację. – Możemy osiągnąć cele klimatyczne tylko wówczas, gdy będziemy mieć oparcie w społeczeństwie. W związku z tym bardzo doceniam fakt, że młodzi ludzie, uczennice i uczniowie, demonstrują i w pewien sposób napominają nas, byśmy szybciej zrobili coś dla klimatu. Sądzę, że to znakomita inicjatywa. […] Zdecydowanie popieram to, że uczennice i uczniowie wychodzą na ulice i walczą w sprawie ochrony klimatu – powiedziała Merkel.

 

„Tą wypowiedzią, czy też raczej podlizywaniem się protestującym uczniom, przekroczono w Niemczech kolejne granice populizmu. Dla polityków nie mają znaczenia obowiązujące ustawy, zgadzać musi się tylko ideologiczny kierunek” – skomentował słowa Merkel katolicki działacz i publicysta Mathias von Gersdorff.

 

Wagarowanie na rzecz klimatu popierają też inni niemieccy politycy. To między innymi minister środowiska Svenja Schulze z SPD czy hamburski senator ds. szkolnych Ties Rabe, również socjalista.

 

Jak krytycznie wskazuje z kolei Götz Frömming z Alternatywy dla Niemiec, obowiązek szkolny wprowadzono także po to, by przeciwdziałać ekonomicznemu wykorzystywaniu dzieci. Teraz wygląda na to, że próbuje się go znosić, by umożliwić ideologiczne wyzyskiwanie najmłodszych.

 

 

Źródła: mathias-von-gersdorff.blogpost.de / unzensuriert.de

Pach

 

 

 

  


DATA: 2019-03-05 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.