DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Kanclerz Merkel: państwa narodowe powinny być gotowe do oddania suwerenności

Kanclerz Merkel: państwa narodowe powinny być gotowe do oddania suwerenności
Angela Merkel, REUTERS/Fabrizio Bensch

Zdaniem niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, „państwa narodowe powinny być gotowe do oddania suwerenności”. Polityk dodaje jednak, że w całym procesie ważną rolę powinny odegrać parlamenty narodowe. Ustępująca kanclerz powiedziała również, że także jej kraj oddał część suwerenności na rzecz Unii Europejskiej.

 

Szokująca wypowiedź kanclerz Angeli Merkel miała miejsce podczas konferencji zorganizowanej przez „Konrad Adenauer Stiftung”, określaną jako think-tank niemieckiej CDU. Szefowa rządu powiedziała wprost, że przekazanie suwerenności przez państwa narodowe powinno się odbyć w sposób uporządkowany, z udziałem narodowych parlamentów. Merkel zwróciła uwagę na to, że także jej kraj częściowo pozbył się suwerenności i przekazał ją Unii Europejskiej.

 

Kanclerz Niemiec w swoim wystąpieniu mówiła również, że parlamenty narodowe mają ważną rolę do odegrania, ponieważ stanowią one „serce demokracji”. Merkel chcąc złagodzić wydźwięk swojej wypowiedzi podkreśliła, że nadal to „państwa narodowe pozostają panami traktatów”.

 

Konferencja, podczas której padły słowa Angeli Merkel była okazją do rozmowy na temat „parlamentaryzmu pomiędzy globalizacją a narodową suwerennością”. Niemiecka polityk wyraziła zaniepokojenie rzekomym wzrostem nastrojów nacjonalistycznych, a także poparła pakt ONZ dotyczący imigracji, który ma zostać podpisany w grudniu w Marrakeszu. Przypomnijmy, że pakt nie zostanie podpisany przez Polskę, ponieważ zrównuje ze sobą imigrację legalną i nielegalną. Decyzja została już podjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego.

 

 

Źródło: interia.pl

WMa

 


DATA: 2018-11-24 11:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Euro kolchoz do likwidacji wczesniej lub pozniej. Ludzie musza sie obudzic.
ponad 1 rok temu / Karo
 
Obudźcie mnie gdy Niemcy oddzadzą swoją suwerenność i ktoś inny będzie decydował o ich polityce. Np. Koziołek Matołek.
ponad 1 rok temu / naxa
 
Gdybyśmy naprawdę oddali panowanie w Polsce Jezusowi Królowi Wszechświata, nie musielibyśmy sobie nic robic z wszystkich zakusów Niemców czy UE. A tutaj nawet sprawa aborcji "leży". Bóg nie będzie rządził w kraju, który morduje własne dzieci. Dziwi mnie też dlaczego uparcie tkwimy w UE, która (chyba już to jasno widać) jest masońska do szpiku kości, jest to jedna z bestii apokaliptycznych. W takiej sytuacji jesteśmy przegrani, bo... nie można dwom panom służyć (Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek).
ponad 1 rok temu / tretka
 
Po pierwsze to Niemcy i Francja powinny się wyrzec swojej suwerenności i połączyć w jedno państwo. To by było pięknym przykładem dla innych nacjonalistów. Jedno Państwo, Jeden Wódz, Jeden Naród europejski.
ponad 1 rok temu / Zachwycony z POlin
 
Mozna sobie żartować i śmiać się z tego co ona mówi, że takie są plany Masonerii, Rotshild-ów i Rockefellerów. Oni dążą do jednego światowego Rządu i zaczipowania każdego i tak się stanie. A Niemcy napadną na Polskę i będą ją chciały zagarnąć, wchłonąć, co wyraźnie pisze w treści 3 Tajemnicy Fatimskiej. Kto czytał całą treść 3 Tajemnicy Fatimskiej ten wie.
ponad 1 rok temu / Izydor
 
Po Marszu Niepodległości nie musieliśmy długo czekać, żeby głos dała Adolfina Merkel. Zamiast trzeciej niszczącej Europę wojny, likwidacja państw narodowych i hegemonia niemiecka przy wsparciu francuskiego lewactwa.
ponad 1 rok temu / Stefan Jr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.