DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Kanclerz Austrii przeciw unijnej polityce oszczędności. Wini ją za nastroje eurosceptyczne

Kanclerz Austrii przeciw unijnej polityce oszczędności. Wini ją za nastroje eurosceptyczne
Christian Kern. By Manfred Werner - Tsui (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Austriacki kanclerz Christian Kern domaga się od Unii Europejskiej zakończenia polityki oszczędności. Jego zdaniem to właśnie ta polityka odpowiada za wzrost antyunijnych nastrojów w wielu krajach Wspólnoty.

 

Christian Kern to rządzący Austrią od maja kanclerz z ramienia socjalistycznej SPÖ. Jego partia, podobnie jak wchodząca w skład koalicyjnego rządu ÖVP, zmagają się obecnie ze znaczącą utratą popularności na rzecz prawicowej, eurosceptycznej FPÖ. W nadchodzącej drugiej turze wyborów prezydenckich wielkie szanse na zwycięstwo ma kandydat tej ostatniej formacji. Pokonałby w ten sposób popieranego przez resztę sceny politycznej skrajnego lewaka Alexandra van der Bellena, dawnego szefa austriackich Zielonych. Podobnie w sondażach poparcia dla poszczególnych partii zdecydowanie prowadzi FPÖ.

 

Nic zatem dziwnego, że Kern na gwałt szuka możliwości odbudowania poparcia dla swojego ugrupowania. Szansę na to widzi w odejściu przez Unię Europejską od polityki oszczędności. Jak stwierdził kanclerz na łamach niemieckiej „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, zwiększając wydatki UE może odbudować utracone zaufanie i stać się znowu „kontynentem nadziei”, podcinając jednocześnie skrzydła antyunijnym ruchom rosnącym dziś w siłę we wszystkich niemal krajach.

 

Zdaniem Kerna z powodu polityki oszczędności „wielu ludzi długotrwale cierpiało, tak samo jak cierpiała ich wiara w obietnice dobrobytu [wskutek] europejskiego zjednoczenia”. Austriak sądzi, że to właśnie ta polityka jest właściwą przyczyną wzrostu antyunijnych nastrojów. UE jest dziś bowiem „postrzegana przez swoich obywateli w pierwszej kolejności jako promotor nieuczciwej modernizacji”, i nie realizuje „swojego zdania, jakim jest ochrona przed wykluczeniem związanym z zglobalizowaną gospodarką”.

 

Kern uważa, że wszystko to jest też przyczyną odrzucenia przez europejskich wyborców traktatu handlowego z USA - TTIP. Europejczycy mogliby zaakceptować tę umowę, gdyby nie „odejście od dawnej europejskiej praktyki rekompensowania tym, którzy stracili na liberalizacji, poprzez państwowe mechanizmy rozdzielcze, za przejmowanie ryzyka”.

 

Zdaniem Kerna 315 mld euro przewidzianych przez Komisję Europejską na inwestycje w UE to zdecydowanie za mało, w istocie bowiem potrzeba nawet więcej niż dwukrotność tej liczby.

 

 

Źródło: faz.net

Pach
   


DATA: 2016-09-13 17:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.