DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Kanclerz Austrii porównuje politykę Orbana do działań nazistów i żąda kar za odrzucenie kwot imigrantów

Kanclerz Austrii porównuje politykę Orbana do działań nazistów i żąda kar za odrzucenie kwot imigrantów
fot. Wikimedia Commons

Liberalne media głównego nurtu skwapliwie podchwyciły niefortunne porównanie, jakie popełnił kanclerz Austrii, Werner Faymann. W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Der Spiegel” powiedział on: „Umieszczanie uchodźców w pociągach z przeświadczeniem, że jadą zupełnie gdzie indziej przywołuje wspomnienia najmroczniejszych czasów naszego kontynentu”. Postulował też kary finansowe dla państw odrzucających kwoty imigrantów.

 

W niemieckim tygodniku „Der Spiegel” ukazał się wywiad z kanclerzem Austrii, Wernerem Faymannem, dotyczący tzw. kryzysu migracyjnego. Przywódca Austrii porównał zdecydowaną politykę Victora Orbana do działań nazistów podczas II wojny światowej i oświadczył, iż państwa sprzeciwiające się kwotom imigrantów powinny ponieść konsekwencje finansowe.

 

- Umieszczanie uchodźców w pociągach z przeświadczeniem, że jadą zupełnie gdzie indziej przywołuje wspomnienia najmroczniejszych czasów naszego kontynentu – powiedział Faymann. – Orban zachowuje się nieodpowiedzialnie, kiedy mówi, że to są wyłącznie imigranci ekonomiczni – dodał.

 

Kanclerz Austrii nie śledził widocznie niedawnych doniesień prasowych mówiących o tym, że Węgry Victora Orbana – bez medialnego rozgłosu – pomogły około tysiącu rzeczywistych uchodźców z Bliskiego Wschodu.

 

Werner Faymann postulował także obłożenie sankcjami tych państw, które nie przyjmą narzuconych przez Komisję Europejską kwot imigrantów. Zasugerował, iż kary powinny być wymierzane poprzez obcinanie dotacji dla krajów środkowo-wschodniej Europy.

 

 

Źródła: wprost.pl / vagazette.com

FO
DATA: 2015-09-12 11:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech ten kanclerz dobrze się zastanowi co mówi bo na ten moment Sobieski z Polski nie przyjedzie mu na pomoc Będzie jeszcze płakał!
ponad 3 lata temu / Andreas
 
austria pozwoliła usa w latach 60tych ukraść pierwszy złoty pociąg znaleziony właśnie w ausrii po II ws gdyby w tedy nie doszło do uczciwej kradzieży :"""|||}}} to sami pomyslcie...
ponad 3 lata temu / vv
 
Tak panie Waldku, Pan się nie boi Dwie trzecie Sejmu za Panem stoi Panie Waldku, Pan się nie boi Cały naród murem za Panem stoi...
ponad 3 lata temu / Piotr
 
Kanclerz Austrii jest oblakany; to fakt
ponad 3 lata temu / Hanomag
 
Właśnie 8.09.2015 r. we Władywostoku Rosja, Niemcy, Francja i Anglia podpisały umowę od Nord Stream II, który będzie przebiegał poza Polską do pozostałej Unii Europejskiej. Taka to solidarność? Do nas imigranci a tamci poza nami odbierają nam gaz? Przekażcie wszystkim: w sieci: "Wszyscy Polacy muszą się o tym dowiedzieć bezzwłocznie"
ponad 3 lata temu / maciek
 
No to sobie pojechał po bandzie, co za kretyn. Należą się przeprosiny.
ponad 3 lata temu / bbb
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.