DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Kanadyjskie hospicjum może stracić finansowanie: chce ratować życie a nie je kończyć

Kanadyjskie hospicjum może stracić finansowanie: chce ratować życie a nie je kończyć
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Fotograf: HENRYK PRZONDZIONO/Archiwum: Gość Niedzielny/FORUM

Hospicjum w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej może stracić publiczne fundusze. Powód? Placówka sprzeciwia się tak zwanej pomocy medycznej w umieraniu. Nieudzielanie tego pseudoświadczenia medycznego grozi finansową katastrofą. Władze placówki nie zamierzają się jednak poddawać.

 

Kanada zalegalizowała „pomoc w umieraniu” w 2016 roku. Jednak hospicjum Irene Thomas w miejscowości Delta nie zapewnia dostępu do niej, a co najwyżej odsyła do innych placówek. W efekcie regionalny urząd zdrowia ostrzegł przed karami dla hospicjum – o ile nie zdecyduje się ono na zmianę swej polityki.

 

Od „Fraser Health” pochodzi około połowy finansowania hospicjum. Trwanie przy obecnej polityce może zatem doprowadzić do obcięcia finansowania o 750 tysięcy kanadyjskich dolarów rocznie. Byłby to poważny cios dla powstałej w 2010 roku niewielkiej (jedynie 10 łóżek) placówki.

 

Zajmujący się prawem naukowiec Jocelyn Downie stwierdził, że hospicjum nie dysponuje prawem sprzeciwu sumienia, gdyż nie jest instytucją religijną. W związku z tym powinno albo zapewniać eutanazję, albo pożegnać się z publicznymi funduszami. Z kolei Angela Ireland, prezes Stowarzyszenia Hospicyjnego Delta stwierdziła, że eutanazja kłóci się z misją placówki. Ta bowiem polega na umożliwieniu pacjentom życia pełnią życia.

 

Źródło: bioedge.org

mjend


DATA: 2020-01-21 13:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Się powinien nazywać regionalny urząd katowski.To raz,a dwa jak pan naukowiec ma takie przemyślenia,bo sprzeciwia się jeden sprawiedliwy,to niech zażąda zapisu w prawie żeby rodziny chorych,którzy dziś trafiają do tych jakiś hospicjów,obowiązkowo przy stwierdzeniu,że pacjent nie jest w stanie funkcjonować,wystawiały ich na ulice pod płoty.Tak będzie najlepiej,bo i o żadne zdrowie nie trzeba będzie dbać i koszty utrzymania łóżek,personelu i zakupu trucizny zabijającej starych i schorowanych zmaleją do zera i nikomu nie będzie się płacić.A w ogóle to powinny władze kanadyjskie zajrzeć do historii,tam znajdą"doskonałe" rozwiązania problemów jakie stwarzają im starzy ludzie wyportkowani na podatki i tłuste apanaże dla takich mondrych inaczej profesorków/bo aż mnie podnosi jak czytam te jego umysłowe wynurzenia/.Baranie jeden!nie potrzeba religii żadnej by być CZŁOWIEKIEM,najwyższą istotą Bożą,korona stworzenia!Obyś nie musiał trafić do takiego ośrodka eutanazyjnego!!!!
7 miesięcy temu / wkurzony!!!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.