DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Kanadyjski sędzia uznał, że dziecko urodzone w poliamorycznym związku ma troje rodziców

Kanadyjski sędzia uznał, że dziecko urodzone w poliamorycznym związku ma troje rodziców
Źródło: pixabay.com

Kolejny krok na drodze antyrodzinnej rewolucji. Sędzia z kanadyjskiej prowincji Nowej Fundlandia uznał, że wszyscy członkowie poliamorycznego związku kobiety i dwóch mężczyzn, są prawnymi rodzicami dziecka, które przyszło na świat w zeszłym roku. To pierwsza taka decyzja w państwie aspirującym do roli lidera rewolucji wymierzonej przeciwko tradycyjnemu porządkowi społecznemu.

 

Sędzia Robert Fowler z Wydziału Rodzinnego Sądu Najwyższego w Nowej Fundlandii i Labradorze uznał trwający od czerwca 2015 roku „trójkąt” za relację „stabilną i trwałą”.

 

- Żaden z partnerów w tym związku nie jest małżonkiem i, o ile tożsamość matki jest jasna, biologiczny ojciec dziecka jest nieznany – napisał w uzasadnieniu Fowler. Jak ironicznie skomentował portal LifeSiteNews, sędzia najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy z faktu istnienia testów na ojcostwo.

 

Sprawa zaczęła się gdy osoby żyjące w patologicznym związku zaskarżyły odmowę urzędników wobec wniosku o wpisanie do kartoteki całej trójki jako rodziców dziecka. Obowiązująca w Kanadzie ustawa regulująca statystyki narodzin zezwala na zarejestrowanie w tym charakterze „zaledwie” dwóch osób. Sędzia Fowler uznał natomiast, że posiadanie trojga rodziców jest w najlepszym interesie niemowlęcia.

 

- Odmówienie temu dziecku podwójnego ojcowskiego rodzicielstwa nie byłoby w jego najlepszym interesie. Trzeba pamiętać, że chodzi o najlepszy interes dziecka, a nie interes rodziców – stwierdził.

 

W opinii przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości, dziecko „narodziło się w tym, co uważane jest za trwały i kochający związek rodzinny, który – mimo że jest poza tradycyjnym modelem rodziny – zapewnia bezpieczne i sprzyjające środowisko” – dodał Fowler.

 

- Nie znajduję niczego, co mogłoby dyskredytować ten związek z punktu widzenia dobra dziecka – zadeklarował sędzia.

 

Gwen Landolt, wiceprezes prorodzinnej, kobiecej organizacji REAL Woman of Canada, określiła wyrok jako „naprawdę szokujący”. Ostrzegła także, iż ​​decyzja sądu legitymizuje wielostronne związki i toruje drogę ustawodawstwu, które uczyni zadość roszczeniom uznawania grup poliamorycznych za rodziców.

 

Orzeczenie Fowlera „nie opiera się na zdrowym rozsądku, zrozumieniu ludzkiej natury ani tym, co jest niezbędne dla dziecka” – podkreśliła Landolt. Rozmówczyni LifeSiteNews zwróciła uwagę na nonsens, jakim jest uznanie trwającego od czerwca 2015 związku jako „stabilnego i trwałego”.

 

Obrońcy rodziny uważają, iż orzeczenie może utorować drogę dla prawa do formalnego rodzicielstwa uczestników poliamorycznych związków.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-06-13 22:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poliamoria? Jeszcze niedawno było to po prostu "puszczalstwo".
7 miesięcy temu / Lucca
 
Ciekawe, ciekawe... 3 rodziców hehe śmiać się czy płakać... 3 opiekunów to rozumiem, albo 2 rodziców i opiekun, ale 3 rodziców... Da się tak?
7 miesięcy temu / PKP kargo...
 
Co jeszcze jest w stanie uznać sąd? Niedługo ogłoszą, że Ziemia jest płaska i będą wysyłać do mamra za odmowę uznania ich wyroków?
7 miesięcy temu / sp
 
To się w głowie nie mieści. Niedługo wpiszą w rubryki, że dziecko ma matkę, i dwóch ojców: ojca biologicznego i kota np. To szaleństwo i obłęd nie zatrzyma się bowiem ani nie poprzestanie na tym, a ciągle będzie postępować w kierunku następnych bzdur i wariacji. Ten świat stał się już obłędem, przez ludzi, którzy odrzucili Boga i Jego prawa.
7 miesięcy temu / Antoni
 
Ten sedzia to jakis ciemniak. Nie wie jak się stwierdza ojcostwo w XXI wieku. Alez mi postępowy naród.
7 miesięcy temu / Hanys Górnośląski
 
to co sie dzieje w obecnych czasach tylko potwierdza zyjemy w czasach ostatecznych dla ludzkosci, brak slow do czego prowadzi lewactwo.
7 miesięcy temu / niko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.