DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Kanadyjska psychoterapeutka krytykuje „totalitarny” projekt zakazu terapii konwersyjnej

Kanadyjska psychoterapeutka krytykuje „totalitarny” projekt zakazu terapii konwersyjnej
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Ann Gillies psychoterapeutka z Kanady ostrzega przed ustawą zakazującą terapii konwersyjnej. Chodzi o pomoc w zmianie orientacji osób homoseksualnych na heteroseksualną.

 

Zakaz tej formy leczenia stanowi zdaniem Gillies krok do zupełnego uciszenia chrześcijan. Według psycholog ostateczny cel twórców projektu stanowi zablokowanie działania przemieniającej łaski Bożej. W mowie dla kapłanów i pastorów z organizacji lobbingowej psycholog określiła ustawę mianem totalitarnej.

 

Mowa o procedowanej ustawie S-202 autorstwa emerytowanego już senatora Serge'a Joyal'ego. Autorzy projektu definiują terapię konwersyjną jako wszelkie praktyki zmierzające do zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Chodzi zatem między innymi o działania służące ograniczeniu kontaktów między osobami tej samej płci.    

 

Pojawiają się obawy, że interpretacja przepisów doprowadzi do utrudnień dla pastorów odradzających oglądanie homoseksualnej pornografii. Problematyczne stałoby się także praktykowanie programów służących życiu w czystości przez osoby przejawiające skłonności homoseksualne – takich jak „Odwaga”.  

 

Zakaz terapii konwersyjnej cieszy się poparciem kanadyjskiego premiera Justina Trudeau. W piśmie dla ministra sprawiedliwości z Kanady podkreślił on, że należy zakazać „kontrowersyjnej praktyki zmuszającej ludzi do zmiany orientacji seksualnej”.

 

Tymczasem praktyki homoseksualne kłócą się z prawem naturalnym oraz nauką Kościoła. Jak zauważa Katechizm Kościoła Katolickiego „osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one - stopniowo i zdecydowanie - do doskonałości chrześcijańskiej”.

 

Warto zauważyć, że Kanada to jeden z najbardziej libertyńskich pod względem obyczajowym krajów świata. Na przykład marcu 2019 roku Sąd Najwyższy stanu Kolumbia Brytyjska orzekł, że ojciec rodziny nie ma możliwości zablokowania szalonego pomysłu swojej córki, która w wieku 14 lat postanowiła zostać… chłopcem i poddać się w tym celu tak zwanej terapii hormonalnej.

Rozpowszechniona jest też aborcja, której reklamy są powszechnie dostępne.

 

Źródła: niezalezna.pl / rp.pl / lifesitenews.com / Katechizm Kościoła Katolickiego

 

mjend

 


DATA: 2020-02-21 13:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Terapia konwersyjna" to określenie medialne. W psychologii jest po prostu terapia, mniej lub bardziej integralna. Prawda jest taka, że u wielu osób zachowania homoseksualne są zachowaniami kompensacyjnymi, podejmowanymi w rezultacie traum, a nie świadectwem trwałego ukierunkowania popędu. I w takich przypadkach terapia psychologiczna jest nie tylko wskazana, ale i konieczna. Jeżeli twierdzi się, że osobom homoseksualnym nie przysługuje terapia psychologiczna służąca m.in. do powrotu to natywnej orientacji seksualnej, można też twierdzić, że na tej samej zasadzie powinno być zakazane uzgadnianie płci. Setki tysięcy mężczyzn przebywających w przymusowym odosobnieniu, są najlepszym dowodem że tzw. orientacja nie jest żadnym trwałym ukierunkowaniem, w zdecydowanej większości przypadków.
1 miesiąc temu / @Radek
 
Terapia konwersyjna, nie jest żadną terapią. Nie są znane przypadki wyleczenia kogokolwiek z orientacji. Co gorsze taka "terapia" doprowadziła do wielu samobójstw.Orientacji seksualnej nie da się zmienić! Osoby homoseksualne, nieakceptujące swoich skłonności mogą skorzystać z pomocy psychoterapeuty i seksuologa.
1 miesiąc temu / Radek
 
Justyna S - terapia jako taka musi dotyczyć stanu patologicznego - nie leczy sie normalności. I już za to plus. Bo sodomia nie jest normalnością. Nawet jeśli nie da się przemodelować homoseksualiście głowy to może przynajmniej powstrzymywać się od swoich praktyk. Coś jak ze złodziejem - skoro przestał kraść to jest dobrze. Rozumiemy się? Więc dobre bedzie i takie coś jak zaniechanie czynności.
1 miesiąc temu / Jot
 
Założę się, że jakby to było w drugą stronę, np ojciec rodziny nagle chce ? odkrywa? w sobie pociąg do facetów i chce zostać homo ale ma wyżuty sumienia i chce skorzystać z ?pomocy? psychologa, to ?terapia? zagłuszania sumienia byłaby w 100% refundowana.... Tylko się tak zastanawiam, jak długo jeszcze Pan Bóg będzie na to spokojnie patrzył?
1 miesiąc temu / IzajaszGB
 
Czy to nie pokazuje dokąd doprowadziła pustka bez Pana Boga i DEKALOGU i pycha?
1 miesiąc temu / Sofizm
 
Nie rozumiem dlaczego w tytule znalazł się cudzysłów,
1 miesiąc temu / Gigi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.