DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Kanadyjscy biskupi wzywają do sprzeciwu wobec nieludzkiej zmiany ustawy o eutanazji

Kanadyjscy biskupi wzywają do sprzeciwu wobec nieludzkiej zmiany ustawy o eutanazji
Fot. Pixabay

Liczymy na wiernych z Kanady oraz wszystkich ludzi dobrej woli, że dadzą znać członkom parlamentu, iż nie popierają takiego rozwiązania – powiedział arcybiskup Richard Gagnon o rządowym planie drastycznego w skutkach rozszerzenia dopuszczalności tak zwanej eutanazji.

 

Władze starają się zmodyfikować prawo, które obowiązuje w tym kraju od czterech lat. Jeśli poprawki wejdą w życie, Kanada stanie się najbardziej „postępowym” państwem pod tym względem na świecie. Do tej pory śmiertelny zastrzyk mógł być podany tylko osobie terminalnie chorej, której śmierć w najbliższym czasie była nieunikniona. Nowe prawo przewiduje nie tylko eutanazję na życzenie, ale nawet dla osób, które nie są w stanie wyrazić na nią zgody.

 

Kanadyjscy biskupi opublikowali oświadczenie, w którym sprzeciwiają się projektowi nowego prawa. Zdaniem abp. Richarda Gagnona, przewodniczącego kanadyjskiego episkopatu, rząd nie przeprowadził w tej sprawie wystarczających konsultacji społecznych. Nie wziął też pod uwagę promocji opieki paliatywnej.

- Liczymy na wiernych z Kanady oraz wszystkich ludzi dobrej woli, że dadzą znać członkom parlamentu, iż nie popierają takiego rozwiązania. Wiele osób wspiera oczywiste dla nas rozwiązanie, to znaczy promowanie opieki paliatywnej, która jest jedynym kompleksowym, etycznym i dopuszczalnym rozwiązaniem tych problemów – uważa abp Gagnon.

Hierarcha podkreśla, że „zabicie osoby lub uczestniczenie w jej samobójstwie, to czyny, które nie mogą być usprawiedliwione”. – Bardzo wielu Kanadyjczyków podziela to zdanie. Obawiają się też, że po wprowadzeniu nowego prawa pojawią się nadużycia, takie jak eutanazja przygnębionych nastolatków czy dzieci. Uważam, że jeżeli rząd pozna odczucia mieszkańców Kanady na temat eutanazji, będzie skłonny jeszcze raz rozważyć zasadność wprowadzenia nowego prawa i przeanalizować kolejny raz, szerzej, głębiej i w bardziej bezstronny sposób, kwestie związane z eutanazją i opieką paliatywną – mówi przewodniczący episkopatu Kanady.

 

 

Źródło: vaticannews.va/KAI

RoM

 


DATA: 2020-04-06 19:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polsce brakuje dyskusji nad prawem do eutnazji. Kto mial i ma ciezkie problemy fizyczne, ten wie, jak to jest. Bog jest daleko, problemy sa blisko.
8 miesięcy temu / DAN
 
mam krewnych w Kanadzie ale nigdy tam nie pojadę - nigdy nie pojadę do kraju komunistycznego.
9 miesięcy temu / Tom
 
Cywilizacja śmierci i przedsionek piekła w czystej postaci.
9 miesięcy temu / abc
 
Przecież tu o to właśnie chodzi, aby przedstawiciel państwa sam zadecydował, kto powinien żyć, a kto nie.
9 miesięcy temu / aaa
 
i tak sobie myślę, że przymusowej eutanazji to powinno się poddać chyba- co niektórych przedstawicieli władzy ustawodawczej. Czym ci ludzie różnią się od: Hitlera, Stalina, Kima, Pol Pota i innych morderców. Chyba tylko tchórzostwem, ponieważ w przeciwieństwie do ww.zbrodniarzy, nie nazywają- rzeczy po imieniu.
9 miesięcy temu / Goebels
 
Adolf Hitler hihocze zza grobu. Kanadyjczycy sa lepsi od niego w usmiercaniu nieporzadanych krajan. Sam lepiej tego nie wymyslil.
9 miesięcy temu / Stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.