DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Kanadyjczycy bronią kościołów przed zamknięciem, ponieważ... potrzebują sal do tai chi i jogi

Kanadyjczycy bronią kościołów przed zamknięciem, ponieważ... potrzebują sal do tai chi i jogi
Zdjęcie ilustracyjne, By Aimelaime/Wikimedia

„Około 9 tys. kościołów i innych świątyń zniknie w ciągu najbliższych 10 lat w Kanadzie”, alarmują organizacje zajmujące się zabytkami. Ich obawy nie są jednak związane z wyznawcami Chrystusa, ale z obawą o… integrację Kanadyjczyków.

 

„Zamknięcie kościoła ma wpływ nie tylko na wspólnotę wiernych, dotyczy także przedszkoli, zajęć dla dzieci, zajęć dla seniorów, lokali wyborczych, miejsc dla zainteresowanych sztuką. Artyści często organizują w nich swoje występy i próby, niezależnie od wyznania, ze względu na doskonałą akustykę tych budynków”, podkreślają przedstawiciele organizacji zajmujących się zabytkami.

 

„Kanada staje się coraz bardziej świeckim krajem. Choć według spisu powszechnego z 2011 r. 67,3 proc. Kanadyjczyków było związanych z jedną z religii chrześcijańskich, to 23,9 proc. nie miało żadnych afiliacji religijnych, co oznaczało wzrost z 16,5 proc. w 2001 r. Pozostałe kilka procent stanowią wyznawcy innych religii, w tym tradycyjnych religii Ameryki Północnej. Stąd też wiele opustoszałych kościołów jest kupowanych przez deweloperów, którzy, utrzymując kształt architektoniczny, przekształcają budynki świątyń w lofty”, przypomina serwis interia.pl.

 

Jak podkreślają organizacje zajmujące się zabytkami, kościoły w Kanadzie pełnią „wiele funkcji o charakterze integrującym społeczności, niezależnie od wyznania mieszkańców”. Kościoły bardzo często wynajmują sale na rozmaite zajęcia, od jogi, tai chi do grup tańca dla dzieci, niekiedy pomieszczenia te daje się przekształcić na przedszkola.

 

„Same świątynie służą czasem jako miejsca koncertów. Organizowane są kiermasze, z których dochody przekazywane są na cele charytatywne. Kościoły opierają swoje finanse na wpłatach wiernych, budżet nie finansuje działalności religijnej”, podkreśla interia.pl.

 

Wygląda na to, że gdyby kościół nie pełnił funkcji lokalu do wynajęcia dla instruktorów jogi, to mógłby być bez kłopotu zamknięty, a organizacje zajmujące się zabytkami nie miałyby nic przeciwko temu.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2019-06-03 07:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A to nie mogą w domu uprawiać jogi? Ciekawe co zrobiłby Jezus gdyby zobaczył, że kościół przerobili na targowisko.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Wielu pojmuje życie jako pełny żołądek, masę uciech i wycieczek, lecz na końcu tej drogi zawsze jest bolesna i pełna smutku śmierć, wbrew temu, co prawią różni mędrkowie...
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Jak pozamykaja juz wszystkie kosciołyto niedługo potem zamkną kanade
ponad 1 rok temu / PEEP
 
Arkę Przymierza przenoszono z miejsca na miejsce to i Tabernakulum można ,słowo Kościół oznacza "zgromadzenie"- wierni a nie budynek
ponad 1 rok temu / lil do Real
 
To świątynia Boga, było w niej Tabernakulum Więc zamknąć bądź zburzyć a nie lrkfanowac świątynie przez jogę bądź inne reljgie
ponad 1 rok temu / Real
 
Banda hipokrytów !!!
ponad 1 rok temu / Jj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.