DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Kanada: walka z homofobią za pieniądze podatnika

Kanada: walka z homofobią za pieniądze podatnika
fot. Rxcanadensis / commons.wikimedia.org, licencja cc

W prowincji Quebec grupa homoseksualnych aktywistów przy wsparciu lokalnych władz i policji uruchomiła pierwszy na świecie… Rejestr Zachowań Homofobicznych. Mieszkańcy Quebecu mają donosić o wszelkich formach dyskryminacji na tle tzw. orientacji seksualnej.


Projekt to wspólna inicjatywa rządu prowincjonalnego, policji i grupy „Gai Ecoute”. Ze strony rządowej, projekt finansuje i promuje specjalnie w tym celu powołany Departament Walki z Homofobią w Ministerstwie Sprawiedliwości.


Mieszkancy Quebecu mają zgłaszać wszystkie przypadki „negatywnego słownictwa lub działań wymierzonych przeciwko homoseksualistom lub homoseksualizmowi w ogóle, nadużycia fizyczne, werbalne, zastraszanie, nękanie, obraźliwe graffiti, kpiny wyrządzające szkodę, niewłaściwe relacje medialne” itd. – Opracowanie i analiza tych danych umożliwi nam lepsze rozpoznanie problemu i powzoli nam na lepsze działania na poziomie prewencji - tłumaczy Laurent McCutcheon, przewodniczący „Gai Ecoute”, jeden z najbardziej zaangażowanych aktywistów zwalczających „dyskryminację”.

 

Jak wskazuje Georges Buscemi, przewodniczący „Campagne Quebec Vie”, rejestr to kolejna próba „wprowadzania klimatu opresji i strachu wobec każdego, kto nie zgadza się z opiniami ruchu homoseksualnego w Quebecu”. „Każdemu, kto uważa że akt homoseksualny jest niedopuszczalny na poziomie moralnym wysyła się ostrzeżenie, że „wyląduje na liście”. „Moim zdaniem, lista ta będzie w przyszłości używana do karania” – dodaje Buscemi.

 

Inicjatywę finansuje ministerstwo sprawiedliwości, od 2008 roku realizujące projekty schlebiające homo-lobbystom. W samym tylko 2011 roku, prowincjonalne ministerstwo sprawiedliwości przeznaczyło na ten cel około 7 milionów dolarów.

 

Źródło: lifesitenews.com

mat


DATA: 2012-06-19 10:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak tak, to ja uciekam do Ruskich ;)
ponad 8 lat temu / olo
 
Za chwilę zaczną normalnych ludzi zamykać do więzienia. Zaczyna się sprawdzać powiedzenie, w dzisiejszych czasach najmocniej prześladowaną grupą społeczną to biały, heteroseksualny chrześcijanin. Do tego prowadzą lewacko-liberalne poglądy i brak kręgosłupa moralnego.
ponad 8 lat temu / koko
 
A gdzie wolność słowa?
ponad 8 lat temu / bogus1200
 
Są pieniądze podatników, jest impreza!
ponad 8 lat temu / Businessman
 
A już niedługo w Polsce też stworzy się takie potrzebne narzędzia prawne. I skończą się bezkarne, nielimitowane seanse nienawiści!
ponad 8 lat temu / PrawdziwyEtyk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.