DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Kanada: radni Alberty uchwalili prawo chroniące klauzulę sumienia pracowników medycznych

Kanada: radni Alberty uchwalili prawo chroniące klauzulę sumienia pracowników medycznych
fot. Pius Koller / imageBROKER
#ABORCJA    #EUTANAZJA    #KANADA    #ALBERTA    #LGBT    #PRAWO

Radni Zjednoczonej Partii Konserwatywnej Alberty (UCP) uchwalili ustawę chroniącą klauzulę sumienia pracowników służby zdrowia, którzy sprzeciwiają się partycypowaniu w takich „zabiegach” jak aborcja czy eutanazja.

 

W myśl uchwalonego stosunkiem głosów 36-15 prawa (Conscience Rights Protection Act / Bill 207), pracownicy służby zdrowia mają prawo odmówić – bez konsekwencji prawnych – partycypowania w zabiegach niezgodnych z ich przekonaniami natury osobistej lub religijnej.

 

Alex Schadenberg, prezes Euthanasia Prevention Society, określił nowe prawo mianem „fantastycznego”. – Nowe przepisy uchronią pracowników służby zdrowia przed przeprowadzeniem lub partycypowaniem w procedurach uważanych z ich perspektywy za moralnie złe – mówi portalowi Life Site News.

 

Dodatkową korzyścią, w jego przekonaniu, jest niewymienienie szczegółowej listy zabiegów, których lekarze będą mogli odmówić ze względu na klauzulę sumienia. Daje to szeroki wachlarz możliwości przy odmowie przeprowadzania zabiegów kłócących się z ich przekonaniami.

 

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego faktu zgłoszenia projektu Bill 207. Wolność sumienia jest jednym z pierwszych praw zawartych w Kanadyjskiej Karcie Praw i Swobód, a ten projekt przywraca go w porządku prawnym Alberty dla naszych nieocenionych pracowników służby zdrowia” – napisał na Twitterze Daniel Williams, prezes tamtejszej UCP.

 

Kanadyjskie liberalne media podniosły larum sugerując, że nowe prawo ograniczy dostępność aborcji i eutanazji. „Calgary Herald” uważa nowe prawo za uderzenie w społeczność LGBT. „[Ustawa] nie wymienia nigdzie słowa aborcja, co czyni ją potencjalnie bardzo szeroką w interpretacji. Sprzeciw sumienia może dotknąć także pomocy osobom LGBTQ i wspomaganej śmierci” – przekonują. Z kolei CBS uwrażliwia na potrzeby osób cierpiących na dysforię płciową. Ich zdaniem mogą zostać pozbawione dostępu do „terapii hormonalnych” niezbędnych przy zabiegach „zmiany płci”.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR  

 

     


DATA: 2019-11-12 13:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli geje, lesbijki i ateiści nie otrzymają pomocy medycznej.
7 miesięcy temu / ollek
 
Chwała Panu! Światełko w tunelu. :
7 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Jest nadzieja...
7 miesięcy temu / teodor
 
Brawo Alberta! Kto by pomyślał....
7 miesięcy temu / Samanta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.