DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Kanada: prokurator chce kary 18 miesięcy więzienia dla Mary Wagner

Kanada: prokurator chce kary 18 miesięcy więzienia dla Mary Wagner
Mary Wagner. Fot.Zbigniew Wielgosz/Foto Gosc/FORUM

Mary Wagner – niestrudzona kanadyjska obrończyni życia, która za pokojowe sprzeciwianie się aborcji spędziła w więzieniu już cztery i pół roku – ma zostać ponownie uwięziona. Tym razem na okres 18 miesięcy.

 

Wagner została zatrzymana 12 grudnia 2016 r. w ośrodku aborcyjnym w Bloor West Village. W poczekalni rozdawała róże i przekonywała kobiety, by zrezygnowały z aborcji.

 

Ona jest recydywistką – przekonywała w piątek podczas przedwstępnego postepowania w Ontario oskarżyciel Mary Wagner, Tania Monteiro. – Ona musi się nauczyć, że tak nie można robić – dodawała.

 

41-letnia obrończyni życia odmówiła podpisania umowy o warunkowym zwolnieniu, zobowiązującej ją do trzymania się z daleka od obiektów, w których uśmiercane są dzieci poczęte. Monteiro uważa, że sąd nie powinien przyspieszyć terminu rozprawy i Wagner powinna spędzić w areszcie 18 miesięcy. Domagała się także od Wagner podpisania zobowiązania, że już nigdy nie wejdzie na teren ośrodków aborcyjnych.

 

Sędzia Ramez Khawly mimo nacisków Monterio zdecydował się przyspieszyć postepowanie, wyznaczając termin pierwszej rozprawy na 25 maja zamiast na sierpień, jakby to wynikało z kalendarza.

 

Monteiro powiedziała sędziemu, że zamierza wezwać pięciu świadków: dwóch policjantów, dwóch pracowników obiektu aborcyjnego i kuratora Wagner.

 

Obrończyni życia uzasadniając odmowę podpisania zobowiązania do trzymania się z dala od tzw. klinik aborcyjnych, powiedziała, że „byłoby to naruszeniem jej sumienia, gdyby zgodziła się nie wchodzić do miejsc, gdzie wie, że są zabijane nienarodzone dzieci”. – To byłoby karygodne – mówiła.

 


Źródło: lifesitenes.com

AS
  


DATA: 2017-01-17 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To co robi Mary Wagner jest wspaniałe. Proszę módlmy się za Nią.
ponad 2 lata temu / Prośba
 
Dokładnie tak jak przewidziałem - nie potrafisz podać racjonalnych uzasadnień pojęć, bo ich znaczenia nie rozumiesz. Dlatego bredzisz że nie masz lewackiego światopoglądu i że jesteś katolikiem, a przecież chociażby popierasz prawo do propagowania zboczeń i prawo do mordowania niewinnych dzieci. Równie dobrze możesz napisać że jesteś królową brytyjską urodzoną na Wenus. A co do bardzo udanego i łatwego życia błazna - pogratulowałbym, gdyby nie jedno "ale": ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Co prawda teraz nie rozumiesz sensu tego przysłowia, ale kiedyś zrozumiesz. A na razie, błaznuj dalej :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: nie mam lewackiego światopoglądu i na pewno nie jestem antykatolicki bo sam jestem Katolikiem. Dzięki Bogu ja i moja rodzina mamy od zawsze bardzo udane i łatwe życie czego i Tobie życzę. :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Gdybyś potrafił zrozumieć znaczenie słowa "katolicyzm", potrafiłbyś racjonalnie uzasadnić, co jest rzekomo "wynaturzonego" i "karykaturalnie zdeformowanego" w ośmieszaniu prymitywnego, pozbawionego logicznych argumentów, antykatolickiego trollowania na katolickim forum. Oczywiście że wiem dlaczego tego nie potrafisz uzasadnić, dlaczego jesteś biedakiem i dlaczego jesteś niewykształconym nieudacznikiem - bo kochasz swój nielogiczny bezmyślny lewacki światopogląd odwracający znaczenie pojęć i nie chcesz zmądrzeć, bo to znacznie utrudniłoby ci życie :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Stormer: traktowany zgodnie z wynaturzonym i karykaturalnie zdeformowanym katolicyzmem, który reprezentujesz? Ależ proszę bardzo! Na zdrowie! Wiesz teraz dlaczego jesteś biedakiem i niewykształconym nieudacznikiem? :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Analogicznie do twojego pierwszego wpisu: doskonale wiesz co cię czeka za antykatolickie trollowanie na katolickim forum. Twoja decyzja, twój wybór, nie płacz więcej że jesteś traktowany jak szmaciarz :-D
ponad 2 lata temu / do Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "48814"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.