DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Kanada: projekt ustawy korzystnej dla transseksualistów przyjęty

Kanada: projekt ustawy korzystnej dla transseksualistów przyjęty
fot. Benson Kua / commons wikipedia / licencja creative commons

W parlamencie w Ontario odbyło się drugie czytanie projektu ustawy w sprawie wprowadzenia do kodeksu praw człowieka i kodeksu karnego zakazu dyskryminacji ze względu na tzw. tożsamość płciową lub „ekspresję płci”. Projekt, który po raz czwarty wprowadzono pod obrady parlamentu, został zaakceptowany po raz pierwszy w drugim czytaniu.

 

Promotorami ustawy chroniącej transseksualistów są organizacje homoseksualne. Popierają ją liberałowie i tzw. progresywni konserwatyści. Projekt trafił do Stałego Komitetu ds. Polityki Społecznej.

 

Jack Fonseca z organizacji Koalicja na rzecz Życia przestrzega przed absurdalnymi rozwiązaniami zawartymi w ustawie. Mówi, że gdy zostanie ona ostatecznie przyjęta, osoba transseksualna, czyli taka, która np. fizycznie jest mężczyzną, ale czuje się kobietą, będzie mogła korzystać z toalet, szatni i pryszniców przeznaczonych dla kobiet. – W gruncie rzeczy stanowi to zagrożenie dla dziewcząt i kobiet, jeszcze bardziej narażonych na napastowanie seksualne ze strony mężczyzn, którzy twierdzą, że są kobietami – wyjaśnił. Fonseca dodał, że ustawa będzie prawnym alibi dla mężczyzn „przyłapanych” w damskich łazienkach, czy szatniach. Osoby takie unikną odpowiedzialności, udając, że są transseksualistami.

 

W USA podobne ataki na kobiety w łazienkach są już bardzo powszechne. Donna Miller, badająca te kwestie w stanie Karolina Północna podkreśliła, że ustawodawstwo, przyznające prawa osobom transseksualnym, stanowi zagrożenie przede wszystkim dla kobiet. Transseksualizm wciąż znajduje się na liście zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego.

 

Zdaniem przeciwników ustawy, jej wprowadzenie może przyczynić się do pogorszenia sytuacji osób faktycznie cierpiących z powodu dezaprobaty własnej płci. Może ona zachęcać je do akceptacji zaburzenia. W rezultacie, osoby te zamiast szukać fachowej pomocy, mogą zdecydować się np. na operację zmiany płci.

 

Projekt ma być ponownie poddany pod głosowanie jeszcze w tym miesiącu.

 

Źródło: LSN, AS


DATA: 2012-05-24 09:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobri tawarisze!
ponad 7 lat temu / Malenkow
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.