DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Kanada: nie akceptujesz aborcji i gender? Rządowej dopłaty nie będzie!

Kanada: nie akceptujesz aborcji i gender? Rządowej dopłaty nie będzie!
Premier Kanady Justin Trudeau fot. CHRIS WATTIE/REUTERS

Kanadyjscy pracodawcy, którzy chcieliby zatrudnić uczniów i studentów do pracy sezonowej latem i otrzymać z tego tytułu dopłaty rządowe, jak przewiduje to ustawa, muszą najpierw podpisać zaświadczenie, że akceptują prawo do aborcji i uznają przywileje osób transseksualnych – postanowił rząd „katolickiego premiera” Justina Trudeau.

 

Nowe kryteria zostały przesłane do wszystkich parlamentarzystów i zostaną upublicznione, gdy program Canada Summer Jobs oficjalnie rozpocznie się 19 grudnia 2017 r.

 

By otrzymać federalne dotacje, pracodawcy muszą poświadczyć, że: „respektują indywidualne prawa człowieka w Kanadzie, w tym wartości leżące u podstaw Kanadyjskiej Karty Praw i Wolności oraz innych ustaw. Obejmują one prawa reprodukcyjne i prawo do wolności od dyskryminacji ze względu na płeć, religię, rasę, pochodzenie narodowe lub etniczne, kolor skóry, upośledzenie umysłowe lub fizyczne, orientację seksualną lub tożsamość płciową, a także  sposób jej wyrażania”.

 

Konserwatywny poseł Brad Trost jako pierwszy publicznie podniósł alarm, publikując kryteria na Twitterze i Facebooku. „W praktyce oznacza to, że musisz się zgadzać ze stanowiskiem Partii Liberalnej w sprawie aborcji, małżeństw homoseksualnych, praw transseksualnych, wszelkiego rodzaju aktów prawnych Izby Gmin, w przeciwnym razie będziesz nieuprawnionym pracodawcą do ubiegania się o dotacje z tego programu” – napisał Trost. Dodał, że to jest „dyskryminacja”, ponieważ Kanadyjczycy „mają prawo mieć inne przekonania polityczne niż rząd i nie powinni być pozbawiani finansowania, dlatego że nie zgadzają się z rządem”.

 

Z ubiegania się o dofinansowanie z tytułu zatrudniania uczniów i studentów automatycznie wyklucza się wszystkie organizacje religijne, broniące ludzkiego życia i moralności seksualnej.

 

Campaign Life Coalition wystosowała petycję do władz, zarzucając jej przedstawicielom rażącą dyskryminację.

 

Lider CLC Jack Fonseca ubolewał, że „jest to wyjątkowy akt dyskryminacji wobec pracodawców religijnych i organizacji non-profit opartych na wierze.”   Przekonywał, że „chociaż liberałowie z Trudeau wielokrotnie sygnalizowali, iż mają szczególną pogardę dla chrześcijan, ta nowa polityka wymaga ogromnej mobilizacji wszystkich grup religijnych w Kanadzie przeciwko postanowieniom rządu”.

 

Działacz pro-life zauważył, że „Justin Trudeau coraz bardziej przekształca Partię Liberalną w grupę nienawiści wobec chrześcijan”.

 

Organizacje non-profit, małe firmy i pracodawcy z sektora publicznego mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu Canada Summer Jobs, by tworzyć miejsca pracy dla uczniów w wieku od 15 do 30 lat. Dawniej poszczególni parlamentarzyści musieli oceniać i zatwierdzać wnioski pracodawców w swoich okręgach.

 

Jednak rząd premiera Trudeau już w zeszłym roku ustalił, że żaden liberalny poseł nie może zatwierdzić dopłat dla organizacji broniących prawa do życia. Ponadto, minister ds. zatrudnienia, rozwoju zawodowego i pracy Patty Hajdu mówiła w tym czasie za pośrednictwem rzecznika prasowego Matta Pascuzzo, że zmieni program, aby upewnić się, że żadna grupa pro-life nie otrzyma pieniędzy w przyszłości. – Jesteśmy jednoznaczni w naszym poparciu dla fundamentalnego prawa kobiety do wyboru – mówił Pascuzzo.

 

Liderzy kanadyjskich organizacji prorodzinnych ostrzegają, że na chrześcijan wywierana jest coraz większa presja ekonomiczna i polityczna, by uznali i dostosowali się  do proaborcyjnej i prohomoseksualnej agendy.

 

- To nie jest drobna korekta programu federalnego. To przełomowy pierwszy krok prowadzący nieuchronnie do totalitaryzmu i otwartego prześladowania za pomocą sankcji aparatu państwa - komentował Fonseca. – Gdy rząd wdroży tę niekonstytucyjną, antychrześcijańską politykę, następną rzeczą będzie jej narzucenie sektorowi prywatnemu. Być może najpierw w przypadku umów z dostawcami, ale ostatecznie pracownicy sektora prywatnego będą musieli podpisać taką deklarację, która zasadniczo usiłuje zmusić chrześcijan do zrzeczenia się ich przekonań – tłumaczył szef CLC.

 

 

Źródło: lifesitenews.com.,

AS


DATA: 2017-12-15 12:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No właśnie, sam piszesz o PŁYNNEJ granicy sponsoring/prostytucja, dlatego powtarzam: argument o realnej zgodzie nie rozróżni normy od zboczeń. TWARDYM rozróżnieniem jest za to zgodność z Prawem Bożym i możliwość spłodzenia potomka. Tego relacje homoseksualne NIGDY nie spełniają, dokładnie tak jak inne -filie. O psie wyraźnie napisałem, że kocha właścicielkę NA SWOIM POZIOMIE, więc naucz się czytać ze zrozumieniem. Poza tym, w tamtym przykładzie nie chodziło mi o porównanie psa do homoseksualisty, lecz o porównanie zoofila, czyli człowieka, do homoseksualisty. Zoofil ma układ nerwowy rozwinięty tak jak homoseksualista, czyli "miłość" zoofilki nie różni się od "miłości" homoseksualisty. Dlatego bądź konsekwentny w ocenie tych zboczeń.
ponad 2 lata temu / do ja, cz.1
 
Nie potrafisz przyjąć, że prawda wygląda inaczej niż Ci się wydaje. Ja wybieram to co uważa Pan Bóg, a Jego wolę głosi Kościół założony przez Pana Jezusa, czyli właśnie Boga. Chodzi o Kościół Katolicki. Przeczytaj w Katechizmie Kościoła Katolickiego art.2357-2359. Zacytuję fragmenty: "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane. Są one SPRZECZNE z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. NIE WYNIKAJĄ Z PRAWDZIWEJ komplementarności uczuciowej i płciowej. W ŻADNYM WYPADKU nie będą mogły zostać zaaprobowane ... Osoby homoseksualne są wezwane do czystości". A ci którzy mienią się księżmi katolickimi, a publicznie głoszą przeciwnie niż Prawo Boże, są zwykłymi heretykami i za zgorszenie które sieją grozi im piekło. Wybieraj - albo jesteś po stronie Boga i masz szansę na zbawienie, albo odrzucasz Prawo Boże i jesteś po stronie sługusów szatana, czego po śmierci gorzko pożałujesz, o ile przed śmiercią się nie opamiętasz.
ponad 2 lata temu / do ja, cz.3
 
Co do interpretacji Biblii, CAŁY CZAS nie zamieszczasz jakichś innych interpretacji tych wersetów które przytoczyłem, czyli cały czas potwierdzasz że takich innych interpretacji nie znasz. Gdybyś znał, przytoczyłbyś je tutaj, a nie trollował z odsyłaniem gdzieś, gdzie zapewne także ich nie ma. Nie wiesz czemu nie chciało mi się samemu poszukać w źródłach fałszu - odpowiadam pytaniem retorycznym: po co mam tracić czas na zapoznawanie się z proponowanymi przez Ciebie źródłami, skoro na Twoim przykładzie widać, że źródła te są bezużyteczne, gdyż nie dostarczyły Ci konkretnych argumentów na Twoją stronę agitacji? Co mnie obchodzą Twoje prywatne BŁĘDNE mniemania o Biblii, w których jak widać chcesz tkwić, a których nie tylko nie potrafisz udowodnić, ale nawet przedstawić jako odmiennej interpretacji? Chcesz być wrogiem Pana Boga, to Twoja sprawa. Ja wypełniłem swoje zadanie upomnienia Ciebie jako grzesznika szerzącego fałsz i zgorszenie.
ponad 2 lata temu / do ja, cz.2
 
Wiem tyle,że ty tak uważasz,ale ja tak nie uważam.Moim zdaniem Biblia tak wcale nie naucza. Nie jest już moją winą to,że najwidoczniej nie chcesz zajrzeć ani do filmu ani do książki. Zajrzyj i przekonaj się :) Nie twierdzę,że jest nieomylny.Nie mogę również powiedzieć,że interpretacja,która Twoim zdaniem jest właściwa,jest nieprawdą. Ja wyraźnie zaznaczyłem,że wiarygodniejsza DLA MNIE jest inna niż Twoja,co nie znaczy,że ja albo ty mam absolutną rację,albo nie.I dla mnie argumenty z tej książki i filmu są na tyle silne,że zbijają przytoczone przez Cb,ale to dal mnie Na nic takiego nie musiałem wpadać. Nie potrafisz przyjąć,że może być inaczej,niż Ci się wydaje.I usiłujesz mi wcisnąć,że to ja,albo nie rozumiesz.
ponad 2 lata temu / ja cz.2
 
Między sponsoringiem a prostytucją jest na tyle płynna granica,że nie ciężko stwierdzić czy to nie jest prawie to samo. Nie nie musi wcale o to w związkach homoseksualnych chodzi.Może ( tak jak zresztą i w heteroseksualnych ) ale nie musi. Zwierzęta ( w tym więc i psy ) nie mają na tyle rozwiniętego układu nerwowego,by wyrażać i odbierać uczucia tak jak ludzie.Biologia się kłania Nie,nie dotyczą homoseksualności. Powiedziałem Ci gdzie możesz odnaleźć interpretacje,o których wspominałem.One nie są moje w sensie,że przeze mnie stworzone. W żadnym z poprzednich komentarzy nie stwierdziłem,że są one przeze mnie stworzone.Powiedziałem,że po prostu SĄ. Dobrze podam Ci jego imię i nazwisko,choć mógłbyś to zrobić też sam,ale chyba nie chciało Ci się,nie wiem czemu : ks.Daniel A.Helminiak, a reżyserem filmu jest Daniel G. Karslake Tamten cytat został przytoczony dlatego,że chciałem Ci pokazać,co można rzekomo wyczytać z Biblii jak się czyta ją dosłownie.
ponad 2 lata temu / ja cz.1
 
Cytat który przytoczyłeś nie ma nic do spraw seksualnych, a więc był zwykłym trollingiem. Cytaty które ja przytaczam są powiązane z kontekstem rozdziałów i dotyczą homoseksualizmu, a więc są merytorycznym argumentem którego nie potrafisz obalić. Bo miałeś podać własne interpretacje przytoczonych przeze mnie cytatów. Nie podajesz ich, bo dobrze wiesz że akurat w przypadku homoseksualizmu Biblia naucza jasno i w wielu miejscach: jest to obrzydliwe zboczenie sprzeczne z Prawem Bożym, za które czynni homoseksualiści trafią do piekła, o ile przed śmiercią się nie nawrócą. I po co jakieś śmieszne "argumenty" że jakiś wymyślony "ksiądz katolicki" (wymyślony, bo nie ma nazwiska - przecież gdyby miał, to byś je podał, co nie?) coś tam napisał? Czy on jest nieomylny? A może to niejaki Charamsa albo jemu podobny, który usprawiedliwia grzech we własnym interesie? Na to nie wpadłeś, co?
ponad 2 lata temu / do ja, cz.2
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.