DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Kanada: Bitwa o dzieci. Rząd forsuje agendę LGBT, konserwatyści walczą o wolność

Kanada: Bitwa o dzieci. Rząd forsuje agendę LGBT, konserwatyści walczą o wolność
Premier Kanady Justin Trudeau fot. CHRIS WATTIE/REUTERS

W Kanadzie trwa bitwa o wolność rodziców do decydowania o swoich dzieciach. Podczas gdy liberalny rząd Justina Trudeau realizuje skrajnie lewicową agendę i forsuje ideologię LGBT, prawicowe władze w prowincji Alberta umacniają prawo rodziców do edukacji domowej.

 

W Kanadzie duże kontrowersje wywołuje ustawa znana jako C-8, która zabrania poddawania dzieci terapii reparatywnej. Chodzi o niesienie medycznej pomocy tym najmłodszym, którzy cierpią na zaburzenia tożsamości płciowej. W myśl ustawy rodzice, którzy skierowali by swoje dziecko na leczenie tego rodzaju, mogliby trafić do więzienia na pięć lat. Zarazem w kraju dozwolone jest chirurgiczne i hormonalne zmienianie płci” dzieci.

 

Jak powiedział konserwatywny deputowany do kanadyjskiego parlamentu, Derek Sloan, to nic innego jak „wykorzystywanie dzieci. - Liberałowie powiedzieli: nie, nie możesz jako rodzic poprosić po taką poradę, a jeżeli to zrobisz, to możesz trafić do więzienia. To szalone, to niezrozumiałe – powiedział Sloan w jednym z programów internetowych. - Z drugiej strony wolno poddać dzieci inwazyjnym kuracjom medycznym, można blokować ich rozwój płciowy, można odciąć ich zupełnie zdrowie piersi i inne organy seksualne – wskazał polityk.

 

- To jest wykorzystywanie dzieci. Oskarżam Justina Trudeau i jego rząd o wykorzystywanie dzieci. To jest to, co zapisują wprawie. Musimy się obudzić – dodał.

 

Jak stwierdził z kolei w rozmowie z portalem LifeSiteNews, operacje tak zwanej „zmiany płci” są zwykłym nadużyciem. - Dzieci nie są dość dojrzałe, by pić alkohol, palić, uprawiać hazard czy głosować – i nie są dość dojrzałe, by podjąć decyzję wpływającą na całe ich życie o operacjach chirurgicznych, które nieodwraalnie wpłyną na ich rozwój – zaznaczył.

 

- Ustawa C-8 promowana przez liberałów to akceptacja tylko jednego modelu opieki, co oznacza, że terapeuci mogą kierować dzieci wyłącznie w stronę tabletek blokujących hormony i w stronę operacji. Jeżeli rodzice chcieliby zgłosić się po poradę, by dowiedzieć się, jakie są inne opcje, to może zostać to uznane za „terapię konwersyjną” [reparatywną] i rodzice oraz terapeuta mogą trafić do więzienia na pięć lat. W Wielkiej Brytanii zakazano operacji chirurgicznych na dzieciach i moim celem jest zrobić to samo – wskazał Sloan.

 

Choć Kanada jest zdominowana przez rządy skrajnych liberałów i dobrze znana z realizowania skrajnie neomarksistowskiej agendy, nie wszystko w kraju idzie w złym kierunku. Środowiskom konserwatywnym nieco nadziei dał kilka dni temu premier największej prowincji kraju, Alberty.

 

Jason Kenney, członek Zjednoczonej Partii Konserwatywnej, ogłosił plan uchwalenia ustawy gwarantującej rodzicom prawo do edukacji domowej dzieci. Rzecz jest znana jako ustawa o „wyborze w edukacji”. Kenney podkreślił, że to rodzice, a nie politycy, są najbardziej kompetentni, by decydować o kształceniu własnych dzieci.


W praktyce idzie o zmianę preambuły ustawy edukacyjnej Alberty. Zostaną do niej dopisane słowa: „rodzice mają priorytetowe prawo wyboru rodzaju edukacji, która powinna zostać zapewniona ich dzieciom”. Stwierdzenie to bazuje na Deklaracji Praw Człowieka z 1948 roku. Co więcej ustawa pozwoli osobom chcącym edukować dzieci w domu na omijanie władz lokalnej szkoły i kierowanie wniosków bezpośrednio do ministra edukacji prowincji, tak, by dyrekcje nie mogły stwarzać rodzicom żadnych przeszkód formalnych.


- Niestety, w Albercie są również tacy ludzie, specjalne grupy interesu, a także partie polityczne, które chcą podważyć to fundamentalne prawo człowieka. Nasza ustawa sprawi, że nie będą tego mogli w przyszłości uczynić – podkreślił Kenney prezentując założenia nowego prawa.


- Uważamy, że rodzice wiedzą lepiej od polityków i biurokratów, co leży w najlepszym interesie ich dzieci – dodał.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

Pach


DATA: 2020-06-05 15:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wydaje się że sytuacja na kontynencie amerykańskim może przypominać tą na kontynencie europejskim. Od północy lewicowa rewolucja obyczajowa a od południa zalew emigrantów. A za wszystkim NWO.
28 dni temu / ave
 
Biedna Kanada mająca premiera walczącego z Bogiem. Współczesny Herod, Neron i inni satrapowie, gdyż koniec ich życia był tragiczny, a losem po śmierci prawdopodobnie potępienie wieczne...
28 dni temu / Krakusik
 
Ja jestem za zakazem terapii konwersyjnych dla nieletnich, ponieważ mogą powodować różne problemy psychiczne zresztą przy osobach dorosłych też może się to zdarzyć. Osobiście znam osobę po takiej terapii, która w dużej mierze polegała na poniżaniu. On jest po tym kompletnym wrakiem człowieka. Jeśli chodzi o operacyjną czy hormonalną próbę zmiany płci u dzieci jestem całkowicie przeciw przecież dzieci nie mają świadomości długofalowych skutków takiej decyzji. Jeśli chodzi o Trudeau to uważam że jest słabym premierem a co do Alberty to faktycznie jest taką ostoją tradycji i konserwatyzmy w Kanadzie ale nie zmienia to faktu że ta prowincja i jej mieszkańcy i tak są bardziej liberalni niż większość stanów w USA. Swoją drogą mam krewnych w Edmonton w Albercie
28 dni temu / ERIK
 
@ alawilk: ten tzw suweren: ci co głosowali na Trudeau to młodzież kupiona obietnicą leaglnych narkotyków, oraz ludzie pracujący dla wszystkich szczebli biurokracji państwowej gdyż są zależni od od państwa, co z punktu usuwa ich z pozycji suwerena. Biznes i farmerzy nie idą na marksistowski lep Trudeau i liberałow.
29 dni temu / naxa
 
W zasadzie Trudeau wyznacza teraz kierunki rewolucji genderowych bo nigdzie nie widać takiej łatwości we wprowadzaniu kolejnych rzeczy jakby bez opozycji.
29 dni temu / sl
 
Neobolszewickie lewactwo jest największą współczesną zarazą.
29 dni temu / Grzegorz Mikler
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.