DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Kanada: biskupi krytykują ideologiczne pomysły Trudeau. Rząd wymusza lewicowe deklaracje

Kanada: biskupi krytykują ideologiczne pomysły Trudeau. Rząd wymusza lewicowe deklaracje
Justin Trudeau, fot. REUTERS/Kham

Kanadyjscy biskupi katoliccy zarzucili rządowi Justina Trudeau, że „podkopuje on wolność religijną”. Lewicowy premier wymaga od pracodawców podpisywania zaświadczenia poparcia dla aborcji i „praw” osób transseksualnych. W przeciwnym wypadku, władze nie będą przekazywały przedsiębiorcom finansowego wsparcia dla studentów, podejmujących wakacyjne praktyki.

 

„Ta nowa polityka stoi bezpośrednio w konflikcie z prawem do wolności religii i sumienia, które jest zapisane w Karcie Praw i Wolności” – napisano w oświadczeniu kanadyjskiej Konferencji Biskupów Katolickich. „Poważnie podważa to prawo do wolności religijnej, ponieważ rząd Kanady bezpośrednio ogranicza prawo religii do publicznego posiadania, nauczania i praktykowania swoich zasad i wartości” - napisali biskupi. Hierarchowie podkreślają również, że Trudeau kładzie nacisk przede wszystkich na akceptację dla „prawa do dostępu do legalnych aborcji.

 

Grupy non-profit, małe firmy i pracodawcy z sektora publicznego mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach letnich praktyk dla studentów. Pozwala to tworzyć miejsca pracy dla osób w wieku od 15 do 30 lat. Aby ubiegać się o wsparcie finansowe, pracodawcy muszę jednak podpisać ideologiczny dokument, w którym potwierdzą, że „respektują indywidualne prawa człowieka w Kanadzie”. Obejmują one m.in. „prawa reprodukcyjne” i prawo do wolności od dyskryminacji ze względu na płeć, religię, rasę, pochodzenie narodowe lub etniczne, kolor skóry, upośledzenie umysłowe lub fizyczne, orientację seksualną, tożsamość płciową lub ekspresję. Zgłoszenia online są nieważne, jeśli pracodawcy nie zaznaczą odpowiedniej „ideologicznej” rubryki.

 

Portal lifesitenews.com zauważa, że Justin Trudeau, który twierdzi, że jest katolikiem, to najbardziej proaborcyjny i lewicowy premier jakiego kiedykolwiek miała Kanada. Wiele jego wypowiedzi i komentarzy dotyczących małżeństwa i świętości życia stoi w sprzeczności z katolickim nauczaniem moralnym. Biskupi podkreślili w swoim stanowisku także to, że liberalna polityka rządu jest „próbą ograniczenia głosu osób wierzących, będących częścią kanadyjskiej demokracji”.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

WMa

 


DATA: 2018-01-12 23:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miałeś zacytować moje stwierdzenie co do którego uroiłeś sobie że jest grożeniem wiecznym cierpieniem, a nie ostrzeganiem przed wiecznym cierpieniem. Czekam. Bo na razie tylko łżesz w słowach: "Ty grozisz, ponieważ, straszysz piekłem. Nie informujesz o niebezpieczeństwie, ponieważ w tej wypowiedzi nie było cienia informacji".
ponad 1 rok temu / do ollek
 
"Ostrzeżenie" (za SJP) : poinformowanie o niebezpieczeństwie. "Grożenie" (SJP) : staszenie kogoś czymś złym, stanowić niebezpieczeństwo. Ty grozisz, ponieważ, straszysz piekłem. Nie informujesz o niebezpieczeństwie, ponieważ w tej wypowiedzi nie było cienia informacji.
ponad 1 rok temu / ollek
 
bo oni jak w unii w kosciele tez umieszczaja swoich jak komuna ipotem tacy od razu albo z czasem niszcza kosciol od srodka i panstwa oby w polskim kosciele i panstwie jak najmniej takich agentow bo po nas
ponad 1 rok temu / nea
 
No to przytocz definicję terminów "ostrzeganie" i "grożenie", a także zacytuj moje stwierdzenie co do którego uroiłeś sobie że jest grożeniem wiecznym cierpieniem, a nie ostrzeganiem przed wiecznym cierpieniem. Udowodnię ci że są to kolejne polskie słowa których znaczenia nie rozumiesz. Tylko definicje przytocz z jakiegoś powszechnie dostępnego słownika (dla) ludzi normalnych, a nie przeznaczonego dla / napisanego przez osoby z urojoną katofobią :)
ponad 1 rok temu / do ollek
 
Ta mityczna Kanada staje się dyktaturą?
ponad 1 rok temu / ano
 
Najpierw zapoznaj się z definicją ostrzegania, bo jej kompletnie nie spełniasz
ponad 1 rok temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.