DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Kampanię wyborczą czas zacząć. Brytyjskie pomysły na służbę zdrowia

Kampanię wyborczą czas zacząć. Brytyjskie pomysły na służbę zdrowia
fot. rweller / sxc.hu

Brytyjskie partie już rozpoczęły kampanię przed przyszłorocznymi wyborami. Partia Pracy i Partia Konserwatywna koncentrują się na opiece zdrowotnej. Laburzyści obiecali zatrudnić kilkadziesiąt tysięcy pielęgniarek, lekarzy oraz położnych, by poprawić jakość i dostęp do usług medycznych Torysi z kolei chcą ograniczyć dotacje dla szpitali i wydłużyć czas pracy lekarzy rodzinnych.  


Na konferencji partyjnej w zeszłym tygodniu, lider Partii Pracy Ed Miliband zobowiązał się wydać z budżetu państwa około 2,5 mld funtów, by zatrudnić 36 tys. pielęgniarek, lekarzy i położnych. Dzięki zwiększeniu liczby pracowników medycznych, miałby skrócić się do 48 godzin czas oczekiwania na wizytę u lekarza rodzinnego. Wg wyliczeń partii od 2010 r. do chwili obecnej liczba pacjentów, którzy mogą dostać się do lekarza w ciągu 48 godzin w pilnych przypadkach spadła z 80 do 40 proc. Większa liczba personelu medycznego ma tę sytuację zmienić.

 

Konserwatyści twierdzą, że plany Milibanda są nierealne. W związku z nadmiernym obciążeniem budżetu proponują, by dostęp do usług zdrowotnych był ułatwiany sukcesywnie do 2020 r. Premier Dawid Cameron chce jednak ,by przychodnie już od przyszłego roku pracowały po 12 - a nie 8 i mniej godzin  - przez siedem, a nie pięć dni w tygodniu.


Lider konserwatystów uważa, że lekarze rodzinni powinni wziąć na siebie więcej obowiązków i dodatkowo prowadzić konsultacje za pośrednictwem telefonu i internetu. Pozwoli to, jego zdaniem, odciążyć szpitale i kliniki.

 

Premier zamierza pomóc przychodniom w zrzeszaniu się, by dzieliły się obowiązkami.

 

Konserwatyści przekonują, że setki tysięcy pacjentów niepotrzebnie korzysta z konsultacji w szpitalach i przez to lekarze specjaliści nie mają wystarczająco dużo czasu, by poświęcić go osobom najciężej chorym.

 

Premier uważa także, że pracownicy nie powinni być zmuszani do brania urlopu, by pójść do lekarza. Z myślą o nich i ogólnym stanie gospodarki kraju szef torysów proponuje wydłużenie pracy lekarzy do dwunastu godzin przez siedem dni w tygodniu.  

 

Przeciwko propozycjom laburzystów jak i konserwatystów protestują lekarze. Ostrzegają oni, że pogorszy się jakość świadczonych usług.

 

 

Źródło: telegraph.co.uk., AS.


DATA: 2014-09-30 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.