DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2018 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Recenzja spodobała mi się tak bardzo,że postanowiłam udać się na film.W połowie filmu wyszłam.
ponad 4 lata temu / Patriotka
 
Przecież u nas nie robi się filmów na faktach ! tylko wypacza historię aby zababrac prawdę i fakty, wyrugować pamięć tę prawdziwą pamięć. Nie czcimy i nie chołdujemy naszej historii jedynie robimy sobie krzywde jako naród oszukując siebie nawzaje. Fałszywe ubarwianie na swoje i czyjeś potrzeby ?
ponad 4 lata temu / polak
 
Pan Gliński obraza swoim filmem ludzi którzy przeżyli tamten okres to byli ludzie których patrityczne wychowanie nie pozwalało sie tak zachowywac jak pokazuje tez byłem harcerzem i nie polecam tego filmu jako anty polskiego
ponad 4 lata temu / andy
 
[email protected] Produkcja Hollywoodu jest właśnie pod niewybredną publiczkę w rodzaju kabaretowego 60-min/godz "fajny film wczoraj widziałem!!! - a momenty były???". Swego czasu Hanuszkiewicz zrobił inscenizację Balladyny na motocyklach by zyskać więcej widzów. Jeśli chodzi o p. Peszek to wystarczy np na Google Grafika wpisać jej nazwisko i niczemu się nie dziwić a zwłaszcza temu co głosi.
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
Bardzo fajna recenzja. Zachęciła mnie do obejrzenia filmu. :)
ponad 4 lata temu / Lilka
 
[email protected]ś. Film zrobiony pod publiczkę, aby była oglądalność. Zmieniono zatem m.in. zachowanie młodzieży. Nie wiem czy należy tworzyć takie filmy. Mnie się to osobiście nie podoba. A do tego dzisiaj jedna z młodszych piosenkarek (bodajże Peszek) śpiewa, że ona by niczego dla Polski nie poświęciła. Same "dobre" przykłady, u jednych zachowanie, a u drugiej poglądy.
ponad 4 lata temu / ewa
 
Film widziałem na pokazie dla prasy i "kinarzy" i mam podobne wrażenia, film bardzo dobry - wart obejrzenia, emocje przestawione rewelacyjnie, gra młodych i doświadczonych aktorów jak Pan Chyra, Stenka, Globisz - znakomita. Jako stary harcerz, emocjonalnie związany z wartościami harcerstwa, a przede wszystkim jako patriota kochający Polskę po projekcji filmu byłem wzruszony i dumny z moich rodaków. Cała nagonka i ataki na film z prawicowej strony są żenujące i absurdalne - ale niczego dobrego nie można się po nich spodziewać jak pokazują kolejny raz... Nawet sceny zbliżeń tzw. sceny łóżkowe - wszystko jest subtelne, wyważone, delikatne, nie ma tam żenującej golizny oraz wstydliwych momentów- kolejny absurd. Proszę obejrzyjcie film sami - emocje gwarantowane. Dobry film, który mam nadzieje przez moment chociaż przybliży młodym trudne i dramatyczne czasy z naszej historii....
ponad 4 lata temu / kinoman
 
Bardzo rozczarował mnie reżyser Gliński. Nie wziął pod uwagę lub zapomniał, że w tamtych czasach nie było telewizji a tym bardziej internetu, który ma wręcz degeneracyjny wpływ na psychikę ludzką. W tamych czasach myślenie wielu nawet młodych ludzi było na miarę m.in. Pileckiego. Pan Gliński nie powinien parać się zawodem związanym z filmem. Tak płytkie spojrzenie na ważne, bolesne problemy, wymaga dużej wyobraźni i realnego światopoglądu. i dużej dozy logiki.
ponad 4 lata temu / marekb54
 
...sprawa wydaje się bardzo prosta! Jeżeli film "Kamienie na Szaniec" nie sfilmowamą księżką, a tylko autorskim projektem opartyma na kanwie tej książki to nie powinien się nazywać "Kamienie na Szaniac" tylko np "Rudy i Zośka" i sprawa jasna. Postacie mogą się uwspółcześniać, przeklinać, kopulować i zachowywać wulgarnie. Moi rodzice pochodzili z tego pokolenia i podczas towarzyskich spotkań, czy wspólnych obiadków z przyjaciółmi mimo winka czy wódeczki nie przeklinali i nie zachowywali się wulgarnie. Nie używali też rusycyzmów jak to robią wszyscy dziś używając powszechnie ...urwy i ...macie i zajebiście. Najazd sowietów i lata komuny zmieniły słownictwo polskie nie jest ono podobne do tego jakim posługiwali się Polacy w przedwojennej Polsce.
ponad 4 lata temu / Markopolo
 
"niemiec katujący Rudego" znacz dokładnie to samo co pies gryzący swym parszywym pyskiem Polaka!
ponad 4 lata temu / Andy
 
Sceny łóżkowe, przekleństwa, wypaczenie postaci, przerobienie historii na odwyrtkę, to musi być naprawdę bardzo arcpolskie, a dla mnie zdala śmierdzi holywoodem
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
Gratuluję odwagi, Panie Redaktorze! Nie stanął Pan w chórze narzekających i niszczących ten film, ale starał się Pan spojrzeć na niego jako na dzieło autonomiczne. Filmu nie widziałam, ale Pana uwagi brzmią zachęcająco, bo to nie laurka, ale spojrzenia na tamto pokolenie bez działań mitotwórczych. I to racja, że wojna to nie zabawa. Całe to pokolenie zostało naznaczone przez wojnę i nigdy się z niej nie otrząsnęło.
ponad 4 lata temu / Sonia
 
to jeżeli film jest inny, niż książka, to powinien nosić inny tytuł? i wtedy nie było by problemów żadnych, zawiedzionych oczekiwań.. Jeżeli nosi taki sam tytuł i w zasadzie opowiada o tym samym, to ludzie spodziewają się odwzorowania, pokazania jak było w książce.. Film mógłby się nazywać np. \'Arsenał\' czy jakoś tak i moim zdaniem byłoby lepiej. Dla filmu, książki, odbiorcy.
ponad 4 lata temu / Vill
 
Bardzo arcypolski! Zwłaszcza te przekleństwa! Super,gratuluję wrażeń!
ponad 4 lata temu / sawa
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.