DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Kamery w autobusach mają zwiększyć bezpieczeństwo. Chodzi m.in. o agresywnych imigrantów

Kamery w autobusach mają zwiększyć bezpieczeństwo. Chodzi m.in. o agresywnych imigrantów
źródło: pixabay.com

Część kierowców linii autobusowych w Sztokholmie zostanie wyposażona w osobiste kamery. Zdaniem władz miasta pomoże to powstrzymać falę przemocy z jaką spotykają się mieszkańcy podróżujący po owianych złą sławą dzielnicach miasta. Chodzi o rejony zamieszkane przez imigrantów.

 

Według badań przewoźnika najwięcej aktów przemocy oraz gróźb, a także zgłoszeń na policję odnotowano w autobusach kursujących na północnym zachodzie miasta. Wśród linii niebezpiecznych znalazły się te, których trasa wiedzie przez imigranckie osiedla Tensta, Rinkeby oraz Husby. Jak się okazało, częściej niż w innych dzielnicach miasta dochodzi tam do podpaleń samochodów czy strzelanin.

 

Pracujący w tych rejonach kierowcy otrzymają kamery noszone na ciele. W 2018 roku przeprowadzono testy. Okazało się, że świadomość obecności kamery łagodziła obyczaje podróżujących. Żaden z monitorowanych ta kierowców nie był narażony na przemoc. Wprawdzie obawiano się, że kamery będą łasym kąskiem dla złodziei, ale wynik testu sprawił, że zakupiono kamery.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-02-28 17:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Równie dobrze mogliby wyposażyć każdego kierowcę autobusu w łapkę na muchy. Budziła by respekt i przerażenie agresywnych emigrantów. Ciekaw jestem ilu przestępców za wschodniej granicy dzięki tym kamerom uda im się ująć. Praktycznie wszyscy wyglądają jakby byli od jednej matki. Żaden nie ma zameldowania. Wystraszona policja pójdzie do Getta islamskiego ze zdjęciem z kamery i zapuka do każdego namiotu i poprosi o wskazanie gdzie jest ten ze zdjęcia. Normalnie śmiech rozpacz mnie ogarnął.
ponad 1 rok temu / Witja
 
Lewactwo sprowadziło bidę, a teraz się głowi jakby tu się jej pozbyć?!
ponad 1 rok temu / okirex
 
Tak a jak wypuszcza najgorszych przestepcow z wiezien np. o bo nie ekologicznie to i w WC trzeba bedzie miec kamerke dla bezpieczenstwa ma sie rozumiec.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Może poprawiłoby sie w Szwecji bez monitoringu gdyby wydali brata Michnika Polsce do rozliczenia za zbrodnie przeciwko ludzkości?
ponad 1 rok temu / David
 
szwecji już nic nie pomoże.
ponad 1 rok temu / ewsqa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.