DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Kamerun: słowa wsparcia biskupa Jana Ozgi dla metropolity krakowskiego

Kamerun: słowa wsparcia biskupa Jana Ozgi dla metropolity krakowskiego
Fot. Telewizja Trwam

Podziwiam wiarę i odważną homilię Jego Ekscelencji, nazywającą po imieniu „tęczowe manifestacje”, które deprawują naród polski, chcąc zmienić i zniszczyć „oblicze ziemi, tej ziemi!” - napisał w liście do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego biskup Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie. To kolejne słowa wsparcia i wdzięczności dla metropolity krakowskego za jego niezłomne głoszenie Ewangelii, które napływają z całego świata.

 

 

 

Publikujemy pełną treść listu: 

Jego Ekscelencja
Metropolita Krakowski
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

Z odległości tysięcy kilometrów, z afrykańskiego kraju – Kamerunu, śledzę wydarzenia z mojego rodzinnego kraju, z którego pochodzę i gdzie zostało moje serce.

Z ubolewaniem patrzę na zmieniające się w nim życie i akcje, jakie są prowadzone przeciwko Kościołowi, przeciwko samemu Bogu i naszej ukochanej Matce, Najświętszej Pannie Maryi.

Dlatego z wielką dumą w sercu podziwiam wiarę i odważną homilię Jego Ekscelencji, nazywającą po imieniu „tęczowe manifestacje”, które deprawują naród polski, chcąc zmienić i zniszczyć „oblicze ziemi, tej ziemi!” – jak o Polsce wołał w Krakowie podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny 40 lat temu św. Jan Paweł II.

Już Sługa Boży, ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński, nasz narodowy prorok, mówił: „Jeśli przyjdą zniszczyć ten naród, zaczną od Kościoła. Gdyż Kościół jest siłą tego narodu”. I to się staje, to przeżywamy obecnie…ku naszemu wielkiemu smutkowi.

Doczekaliśmy trudnych czasów, ale wierzę mocno, podobnie jak bardzo wielu Polaków, że wkrótce obudzi się w narodzie wiara, patriotyzm i polska godność, że nie damy zniszczyć wiary, w której jesteśmy wychowani, która przybliża nas do Boga, która wnosi w nasze życie piękno, dobro, miłość i pokój – wartości, które nadają sens życiu każdego człowieka, a zwłaszcza nas, Polaków.

Jeszcze raz z głębi serca dziękuję Jego Ekscelencji za odwagę, za tego Bożego Ducha, ducha księdza Kardynała Wyszyńskiego, za postawę na wzór Jana Pawła II – tych, którzy nie bali się nazwać sprawy po mieniu, którzy, nawet mimo cierpienia fizycznego i duchowego, trwali i wskazywali drogę do Domu Ojca, który nas kocha i nigdy nie pozostawi.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności oraz w łączności modlitewnej.

Szczęść Boże,

+ Biskup Jan Ozga
ordynariusz diecezji Doumé-Abong’ Mbang w Kamerunie
Cameroun, Doumé, 12 sierpnia 2019

 

BP AK / KAI

 

 

 

RoM

 


DATA: 2019-08-27 16:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ryś. Jesteś zdezorientowany. Eksperyment komunistyczny może upadł na wschodzie ale podnosi się w wielokolorowym obliczu na zachodzie, miejscu w którym się począł.
6 miesięcy temu / Krzysiek
 
do Ryś. Będą słuchać i nie usłyszą, będą patrzeć i nie zobaczą. Współczuję Ci, ale tylko troszkę, bo podobno ...., nie sieją.
6 miesięcy temu / taki 1
 
Cóż Kamerun daleko od Polski
6 miesięcy temu / [email protected]
 
Przychodzi diabelstwo kto wie, czy nie gorsze od komunizmu. Nie widzisz tego?
6 miesięcy temu / do @Ryś
 
"Jeśli przyjdą zniszczyć ten naród, zaczną od Kościoła. Gdyż Kościół jest siłą tego narodu" KTO PRZYCHODZI? Komunizm przecież UPADŁ?
6 miesięcy temu / Ryś
 
A wsparcia od Prymasa Polaka ani widu , ani słychu . No cóż abp . Marek Jędraszewski to klasa sama w sobie, więc chociaż to przykre takie zachowanie zniesie i w dodatku za niego się pomodli.
6 miesięcy temu / agatgr1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.