DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Kambodża: pamięć o męczennikach

Kambodża: pamięć o męczennikach

Specjalnym czuwaniem modlitewnym w Tangkoku w Kambodży tamtejsi katolicy uczcili 5 maja swych męczenników z czasów dyktatury czerwonych Khmerów. Do udziału w uroczystościach zaprosił wiernych z całego kraju wikariusz apostolski Phnom Penh, bp Olivier Schmitthaeusler.


W wydanym z tej okazji liście pasterskim zwrócił on uwagę, że pamięć o męczennikach powinna być dla Kościoła powodem do dumy, gdyż krew przelana przez nich w przeszłości umacnia wiarę współczesnych wspólnot.

Podczas krwawej dyktatury Pol Pota w Kambodży w latach 1975-1979 niewielki, choć prężny Kościół został zdziesiątkowany. Wśród dwóch milionów ofiar zbrodniczego reżimu czerwonych Khmerów znalazły się setki katolików, w tym biskupi i kapłani. Upamiętnia ich sanktuarium Tangkok, gdzie również w czasach prześladowań spotykali się potajemnie kambodżańscy wierni.


Źródło: KAI


DATA: 2012-05-07 18:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.