DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Kalwaria Zebrzydowska: Radni przyjęli rezolucję w obronie Kościoła i wiary

Kalwaria Zebrzydowska: Radni przyjęli rezolucję w obronie Kościoła i wiary
fot. Scotch Mist/Wikipedia

Radni z Kalwarii Zebrzydowskiej przyjęli rezolucję w obronie Kościoła katolickiego. Odnosząc się do ostatnich ataków na świątynie ze strony proaborcyjnych demonstrantów wezwali do poszanowania tradycji i uczuć religijnych Polaków. Inicjatywa wyszła od radnych PiS.


Radni Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej postanowili odpowiedzieć na falę bezprecedensowych ataków na kościoły. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali rezolucję broniącą Kościoła i wzywającą do poszanowania tradycji i uczuć religijnych Polaków. Za jej przyjęciem zagłosowało 10 radnych, przeciw było 3, dwóch wstrzymało się od głosu. Radni podkreślili w tekście rezolucji, że wyrażają swój sprzeciw wobec atakowaniu Kościoła, bezczeszczenia świętych pomników oraz symboli narodowych, a także wobec zakłócania Mszy świętej.


Oto pełna treść przyjętej rezolucji:


Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2020 r. poz. 713 ze zm.), Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej uchwala ,co następuje :


§ 1.
W setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Kalwaria Zebrzydowska.


W roku 2020, w którym święty Jan Paweł II dekretem Ojca Świętego Franciszka został ustanowiony patronem Miasta Kalwaria Zebrzydowska.


W roku Wielkiego Polaka – syna tej ziemi, wielkiego orędownika pokoju, dialogu, ekumenizmu i obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci.


Wierni jego nauczaniu, Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej wyraża swój sprzeciw wobec wszelkich przejawów agresji, atakowaniu Kościoła katolickiego, jego świątyń, bezczeszczenia pomników świętych oraz symboli narodowych, zakłócaniu mszy świętych w ramach jakichkolwiek protestów. Wszystkie wyżej wymienione zachowania nie znajdują akceptacji i wymagają potępienia.
Wzywamy do poszanowania tradycji i uczuć religijnych milionów Polaków.


Jednocześnie wszystkie strony sporu zachęcamy do dialogu i przygotowania rozwiązań prawnych zgodnych z obowiązującą od 1997 roku Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.


§ 2.
Uchwałę otrzymują
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Marszałek Sejmu RP
Marszalek Senatu RP
Wojewoda Małopolski
Marszałek Województwa Małopolskiego
Prymas Polski
Metropolita Krakowski


§ 3.
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Kalwaria Zebrzydowska


§ 4.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Źródło: beskidzka24.pl

 

Pach

 


DATA: 2020-11-13 09:40
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Kalwaria Zebrzydowska! Wszystkie samorządy powinny pójśc tą samą drogą i przyjąć taką ustawę!
2 miesiące temu / Teresa
 
Na Nowogrodzką 64/66 nie wysłali? Boją się naczelnika? Trwają przy partii. Myślą że jak napisali apel, to mniejszy wstyd.
2 miesiące temu / Gość katolik
 
PiS zdążył się już skompromitować, że żadne uchwały radnych niczego nie zmienią. Musztarda po obiedzie. Po co uchwalać coś co już jest zapisane w Konstytucji. No ale PiS jest przecież ponad Kondtytucją. Rozumiem, że teraz jak to uchwalili to ataki ustaną.
2 miesiące temu / Polak
 
Gdy by kościół nie wchodził w politykę do demonstrujący nie wchodzili by do kościoła.
2 miesiące temu / racjonalista
 
Żalosne, kompromitacja radnych, chcą bronić najsilniejszych.
2 miesiące temu / Dawid
 
pieknie ale to PIS uczynil ze haslo bronimi kosciola w ich wydaniu brzmi jak w kabarecie TVN a ich milicja podprowadza nianczac doslownie bandy naslane na katolikow i koscioly a nwet z naruszniem prawa wpada na kontole na MSZE SWIETE przelizyc wiernych badz rozpedza pielgrzymki a teraz madry Gowin daje recepte na niby zaraze katarowo preziebieniowa o zastosowanie zakazu spotkan towarzysko rodzinnych Polakow i w domysle koscielnych a kto nam zmknie Boze NARODZENIE wlasnie wy z PISU /przy poparciu pelnym prawie tzw opozycji/
2 miesiące temu / jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.