DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Kalwaria Zebrzydowska: nocne czuwanie w intencji powołań

Kalwaria Zebrzydowska: nocne czuwanie w intencji powołań
fot. pam

W nocy z soboty na niedzielę w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się IX Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne w intencji powołań i powołanych. Spotkaniu towarzyszyć będzie hasło: „Kościół naszym domem”. – Modlitwą obejmiemy: papieża Benedykta XVI, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane. Będziemy także modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele oraz w intencji młodych ludzi stojących przed wyborem drogi życiowej – zapowiadają oo. bernardyni, organizatorzy dorocznego czuwania w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Czuwanie rozpocznie się w sobotę 9 czerwca o godz. 20. W kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej uczestnicy czuwania odmówią różaniec i Apel Jasnogórski. Tradycyjnie już modlitwę poprowadzą zakonnicy i siostry zakonne z różnych zgromadzeń oraz seminarzyści i młodzież. W programie spotkania przewidziano także adorację Najświętszego Sakramentu i koncert ewangelizacyjny, a także świadectwa na temat odkrywania powołania.

 

O północy zostanie odprawiona Msza św. a nad ranem, o godz. 2.30 uczestnicy czuwania wyruszą ze świecami na dróżki kalwaryjskie na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nocne czuwanie modlitewne w intencji powołań zakończy się liturgiczną modlitwą poranną, czyli jutrznią.

 

Ogólnopolskie czuwania modlitewne w intencji powołań organizowane są w sanktuarium maryjno-pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej od 2004 r. jako odpowiedź na zachętę Jana Pawła II wyrażoną w orędziu na 41. Tydzień Modlitw o Powołania. – Słowa te zmotywowały nas, aby „wieczernik” modlitwy zaistniał również w sanktuarium kalwaryjskim tak umiłowanym przez papieża – podkreślają bernardyni, którzy opiekują się tamtejszym sanktuarium.

 

Źródło:kalwaria.eu

pam


DATA: 2012-06-08 22:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.