DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Kalifornijskie szkoły nasyłają na dzieci… detektywów. Mają tropić ich pochodzenie

Kalifornijskie szkoły nasyłają na dzieci… detektywów. Mają tropić ich pochodzenie
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Kalifornijskie szkoły szpiegują uczniów. Dyrektorzy, ze względu na kurczące się środki, pozbywają się ze swoich placówek dzieci mniej zdolnych spoza rejonu. W celu udokumentowania poświadczenia przez rodziców nieprawdy dotyczącej miejsca zamieszkania, dyrekcja wynajmuje detektywów.

 

Poszczególne okręgi szkolne w Kalifornii chcą poradzić sobie z nadmiarem kandydatów z rejonu do szkół o dobrej renomie. Ostatnio okręg szkolny Orinda Union wyrzucił z jednej ze swoich placówek, znajdującej się w zamożnej dzielnicy białych, siedmioletnią Vivien. Dziewczynka zamieszkiwała w jednej z rezydencji w Orinda, gdzie jej mama była zatrudniona jako niania.

 

Szkoła wynajęła prywatnego detektywa, który śledził dziecko często odwiedzające chorą babcię w dzielnicy portowej. Dyrektor zapoznawszy się z materiałami zebranymi przez detektywa, zdecydował o usunięciu dziewczynki ze szkoły. Zarzucił matce, że dopuściła się oszustwa poprzez poświadczenie nieprawdy o miejscu zameldowania, uszczuplając w ten sposób budżet, który przeznaczony był na kształcenie dzieci faktycznie zamieszkujących dany rejon.

 

Po opisaniu sprawy w gazecie i wyjaśnieniach złożonych przez właścicieli rezydencji, zatrudniających matkę Vivien, dziewczynce zezwolono na powrót do placówki. Sposób weryfikacji danych zastosowanych przez Orinda Union oburzył mieszkańców Kalifornii. Tymczasem okazuje się, że podobne metody są stosowane od kilku lat przez inne okręgi w zamożnych dzielnicach miasta.

 

Większość okręgów szkolnych w Bay Area informuje w formularzach rejestracyjnych, że w razie poświadczenia nieprawdy o miejscu zamieszkania, może zostać wszczęte dochodzenie, a rodzice obciążeni zostaną grzywnami.

 

Zgodnie z polityką okręgu szkolnego Los Gatos, dyrektorzy szkół zastrzegają, że będą aktywnie badać wszystkie przypadki, w których istnieją podstawy, aby sądzić, że status pobytu dziecka zmienił się i / lub zostały podane fałszywe informacje, łącznie z wykorzystaniem prywatnych detektywów, aby sprawdzić status pobytu”. Podobnie ostrzega okręg San Francisco Unified, który dodatkowo podaje poufny numer infolinii i e-mail.

 

W 2010 r. okręgi szkolne w Kalifornii usunęły ze swoich palcówek ponad kilkuset uczniów, mieszkających w innym miejscu, niż pierwotnie zadeklarowali. Do rodziców trafiły także rachunki do zapłacenia za usługi detektywów w wysokości od 500 dol. do 4,5 tys. dol.

 

Jak podaje szef kalifornijskiego stowarzyszenia prywatnych detektywów, Chris Reynolds, popyt na tego typu usługi rośnie, bo kurczą się budżety okręgów szkolnych. Dyrektorzy często zlecają śledztwa w sprawie uczniów mało zdolnych. Wykształcenie takiego dziecka – od przedszkola do szkoły średniej – może kosztować okręg szkolny ponad 1 mln dol.

 

Inne dzielnice wybrały taktykę, polegającą na odwiedzaniu domów „podejrzanych” dzieci przez pracowników okręgu, weryfikujących prawdziwość danych. Tak postępują urzędnicy z okręgu Fremont Unified, obejmującego 42 szkoły, które kształcą 34 tys. uczniów.

 

 

Źródło: mercurynews.com, AS.


DATA: 2014-12-09 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I bardzo dobrze. Jakos autor zapomnial dodac, ze w bogatszych dzielnicach placimy gigantyczne dodatkowe podatki na szkoly (m.in. Mello-Roos) i to wlasnie z naszych pieniedzy, a nie rzadowych, te szkoly sa utrzymywane. Dalczego mam utrzymywac oszustow? Dlaczego mam zgadzac sie, zeby dzieci gorzej przygotowane zanizaly poziom w mojej szkole? Dlaczego mam byc OK z tym, zeby dzieci pochodzace z regionow o wiekszym przestepstwie stanowily zagrozenie dla mojego dziecka? Autor nie slyszal o strzelaninach w amerykanskich szkolach? Przypadki agresji z bronia w reku (noz, pistolet) maja miejsce w USA kilka razy w miesiacu. Nie dziekuje. Jak bede chciala socioeconomic diversity dla mojego dziecka to bedziemy wolonturowac przy soup kitchen.
ponad 4 lata temu / Kalifornijka
 
Jedyne rozwiazanie to prywatne szkolnictwo i brak przymusu szkolnego.
ponad 5 lat temu / Anglia
 
Na detektywów forsa jest.
ponad 5 lat temu / Alek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.