DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2019 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Kalifornia zatwierdza tylko podręczniki promujące „kulturę LGBT”

Kalifornia zatwierdza tylko podręczniki promujące „kulturę LGBT”

Kalifornia, która przoduje we wdrażaniu wszelkich niemoralnych praw właśnie stała się pierwszym stanem w USA, który odmówił zatwierdzenia podręczników dla uczniów szkół podstawowych i średnich niezawierających propagandy homoseksualnej.

 

Kalifornijska Stanowa Rada Edukacji uznała, że podręczniki, które nie podają informacji o „historycznym wkładzie osób LGBT” w dzieje świata i USA nie mają prawa bytu w szkołach. Rada w listopadzie zatwierdziła 10 podręczników dla szkoły podstawowej i średniej. Wszystkie podają „wymagane” informacje. Dwie inne odrzucone pozycje książkowe nie obejmowały takiego zakresu, a ich wydawcy nie zgodzili się na wprowadzenie poprawek.

 

Odrzucone podręczniki – zdaniem Rady - nie spełniały wymogów ustawy stanowej FAIR Education Act z 2011 roku. Prawo przygotowane przez byłego senatora Marka Leno wymaga, aby szkoły uczyły o postaciach nauki, literatury i  bohaterach, podając ich „orientację seksualną”, jeśli byli homoseksualistami, a także eksponując – w przypadku danych osób - niepełnosprawność.

 

Szef komisji równościowej w Kalifornii, Rick Zbur nazwał decyzję zarządu „wielkim zwycięstwem”. - Zatwierdzenie tych podręczników oznacza, że ​​szkoły w Kalifornii będą miały teraz dostęp do autoryzowanych materiałów, które właściwie reprezentują osoby LGBTQ - powiedział. Pochwalił również Stanową Radę Edukacji za „historyczną decyzję”.

 

Dwa odrzucone podręczniki nie informowały o „orientacji seksualnej” postaci historycznych, które obecnie uznano by za reprezentantów „wspólnoty LGBT”. Są wśród nich poeci Emily Dickinson i Walt Whitman, autorzy Ralph Waldo Emerson i Nathaniel Hawthorne oraz prezydent James Buchanan.

 

Wydawcy odrzuconych podręczników powiedzieli, że co prawda osoby LGBT są „kluczowe dla historii i kultury Stanów Zjednoczonych”, ale odmówili  wprowadzenia zmian sugerowanych przez powołaną przez stan komisję do przeglądu podręczników.

 

Wskazywali, że ​​określenia lesbijka, gej, biseksualista, transseksualista i queer to współczesne pojęcia, które mogą być niesłusznie użyte w odniesieniu do postaci z przeszłości i mogą nie oddawać rzeczywistych doświadczeń opisywanych osób.  

 

Podręcznik wydany przez McGraw-Hill został na przykład zatwierdzony po tym, jak wydawca zgodził się wprowadzić szereg poprawek, informujących o „orientacji seksualnej” niektórych postaci historycznych. Wydawca odmówił jednak wprowadzenia sugerowanej zmiany, która odnosiła się do poety Langstona Hughesa, rzekomego homoseksualisty, argumentując, że „nie ma żadnych ostatecznych dowodów ani naukowego konsensusu, że był on gejem”.

 

Źródło: latimes.com

AS

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z tego co tu pisza niedlugo w Kalifornii zaczna pisac nowa Biblie, znaczy wladciwa!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
jawna promocja grzechu, który jest tak ważny dla instnienia społeczeństwa, no pralnia mózgu na całego
ponad 1 rok temu / pibrox
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.