DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Kalifornia nakłada sankcje na Idaho. Poszło o transgenderyzm

Kalifornia nakłada sankcje na Idaho. Poszło o transgenderyzm
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Amerykańska Kalifornia nałożyła sankcje na Idaho. To odpowiedź na prawo o transgenderyzmie, jakie wprowadzono w tym rządzonym przez Republikanów stanie. W Idaho żeński sport mogą uprawiać tylko kobiety, a nie mężczyźni, którzy za kobiety się podają.

 

W Stanach Zjednoczonych narastającym problemem w sporcie jest ideologia LGBT. Coraz więcej mężczyzn ogłasza, że są kobietami i próbuje swoich sił w żeńskim sporcie. Dla samego sportu - z katastrofalnymi sukcesami, bo panie często nie mają szans w starciach z biologicznymi mężczyznami.

Przeciwko tej patologii wystąpił niedawno stan Idaho rządzony przez Partię Republikańską. Wprowadzono tam prawo, zgodnie z którym w żeńskim sporcie w szkołach, koledżach i na uniwersytetach brać udział mogą jedynie kobiety, a nie mężczyźni podający się za kobiety. Postanowiono też, że nikt nie może zmieniać swojej płci w akcie urodzenia.

 

Na to postanowiła odpowiedzieć lewicowa Kalifornia - i nałożyła na Idaho sankcje. Stan zakazał finansowania ze swojego budżetu podróży do Idaho.

 

- Jeżeli jakiś stan ustanawia dyskryminację, to Kalifornia jednoznacznie się temu sprzeciwia - zadeklarował prokurator generalny Kalifornii, Xavier Becerra. - Stan Idaho podjął drastyczne kroki podważając prawa społeczności transpłciowej, nie pozwalając ludziom na udział w szkolnym sporcie oraz na posiadanie dokumentów, które odzwierciedlają ich tożsamość - dodał.

 

Podstawą tego działania jest ustawa przyjęta w Kalifornii w 2016 roku; na jej mocy stan może zabronić finansowania z budżetu podróży do jakiegokolwiek stanu, który wprowadza przepisy uznawane przez lewicę za dyskryminujące homo-, bi- i transseksualistów. W praktyce może dotknąć to przede wszystkim sportu: uczniowie państwowych szkół w Kalifornii mogą nie móc odbyć podróży do Idaho celem wzięcia udziału w zawodach.

 

Kalifornijską krytykę zdecydowanie odrzucają władze stanu Idaho.

 

- Nie sądzę, by ochrona praw kobiet i dziewcząt dotycząca ich udziału w zawodach atletycznych oraz stwierdzanie obiektywnych faktów było dyskryminacją - powiedział gubernator Idaho, Brad Little. Jak dodał, amerykańska konstytucja nie zobowiązuje stanu Idaho do pozwalania, by w żeńskich zawodach sportowych uczestniczyli mężczyźni.

 

Wcześniej Kalifornia na swoją „czarną listę” wpisała już 11 innych stanów. Są to: Alabama, Iowa, Kansas, Kentucky, Mississippi, Północna Karolina, Oklahoma, Południowa Karolina, Południowa Dakota, Tennessee i Texas.

 

Źródło: eastidahonews.com

 

Pach


DATA: 2020-06-29 20:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ogólnie te stany, które leżą na obu wybrzeżach USA to rak no może wyłączając kilka ze Wschodniego Wybrzeża leżących na południu. Podobnie w wielkich metropoliach i Północy. Midwest i Południe, tam gdzie dominowali Konfederaci jest nadal normalnie. Najgorzej jest w Kalifornii, w stanie Waszyngton z Seattle na czele, Oregonie, Nowym Jorku i New Jersey.
2 miesiące temu / Przemek
 
1. Bolszewizm wciąż potrzebuje bronić jakichś uciskanych, aby dalej pasożytować i wypaczać. 2. Skażenie sportu, gdzie potrzeba hartu ducha i ciała przez odsunięcia młodych od praktycznego zajęcia też jest po ich myśli. 3. Świat zachodni coraz bardziej odchodzi od chrześcijaństwa, logiki i natury. W historii były takie sinusoidy, ale ta jest chyba najgorsza, bo jest więcej środków do manipulowania konsumentami i na większą skalę.
2 miesiące temu / Juras
 
Co tam się dzieje?! W sumie widać do czego prowadzi nie reagowanie na lewackie wygłupy.
2 miesiące temu / Matka Polka
 
Jak w Kalifornii są takie prawa i władze wybrane przecież przez mieszkańców, to nie dziwi mnie gdyby tam było wielkie trzęsienie ziemi. Kiedyś cierpliwość się kończy jak było w Sodomie i Gomorze...
2 miesiące temu / Andrzej
 
No cóż, do pewnego momentu jako dyskryminowana grupa traktowane były kobiety, teraz nadszedł czas, żeby kobiety zaliczyć do grupy uciskającej i zacząć ją dyskrymować w imię rzekomo dyskryminowanych mniejszości dewiantów seksualnych. Zresztą kobiety trudno uznać za mniejszość, co w zasadzie zamyka jakiekolwiek wątpliwiści w tym temacie.
2 miesiące temu / pga
 
Władze w Kaliforni i nie tylko z resztą zupełnie zgłupiały. Dzisiaj jestem facetem, jutro będę kobietą i będę startował w zawodach z kobietami. Obłęd. Dokąd podążasz świecie???????
2 miesiące temu / Gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.