DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Kajetan Rajski o akcji „STOP Komunii Świętej na rękę”: gdy świeccy zabierają głos, są pacyfikowani

Kajetan Rajski o akcji „STOP Komunii Świętej na rękę”: gdy świeccy zabierają głos, są pacyfikowani
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (lininha_bs)

Przypominająca o czci dla Najświętszego Sakramentu akcja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odbiła się szerokim echem. Głos zabrali księża oraz świeccy publicyści, a w sprawie przyjmowania Komunii świętej „na rękę” wypowiedziała się także Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski. Swoją opinię wyraził na Facebooku także Kajetan Rajski.

 

„Reakcje części duchowieństwa w sprawie akcji Stop Komunii na rękę pokazują w istocie jedno. Całe bajanie o zaangażowaniu świeckich katolików w życie Kościoła (postulowane przecież przez Sobór Watykański II) jest niewiele warte” – stwierdził pisarz i publicysta.

 

„Bo gdy zorganizowani świeccy katolicy zabierają głos (przecież nie w sprawie dogmatycznej i nie w celu rozluźnienia dyscypliny), są szybko pacyfikowani oświadczeniami i pohukiwaniami w mediach społecznościowych” – napisał Kajetan Rajski.

 

„A zatem, świecki katoliku, jesteś wartościowy dopóty, dopóki kierujesz się angielską zasadą pray, pay and obey” – dodał.

 

Reakcje części duchowieństwa w sprawie akcji "Stop Komunii na rękę" pokazują w istocie jedno. Całe bajanie o...

Opublikowany przez Kajetana Rajskiego Wtorek, 6 października 2020

 

 

Źródło: Facebook

MWł

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-07 11:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy ide do komunii to ciagle w stresie jak ulozyc rece zeby Hostia znowu nie upadla .Ksieza automatycznie kieruja rece na dol .Oczywiscie tak jest w Ameryce .Tutaj komunia Sw jest w 99 % na rece .Jeszcze kaplani daja do ust .Tylko pytanie - jak dlugo ?
3 miesiące temu / Urszula
 
Kiedy pewnemu duchownemu mowilem ze to jest zle to prawie ze krzyczal mowil ze usiedli i tak postanowili i ze tak im kazali z gory!
3 miesiące temu / Wierny
 
W Kielcach w jednej z parafii ksiądz przed udzielaniem komunii za każdym razem informuje, że jest w tym kościele możliwość komunii na rękę pod obrazem Chrystusa Miłosiernego. W ten sposób sami księża wprowadzają praktykę niegodnego sposobu przyjmowania Ciała Pańskiego.
3 miesiące temu / kelec
 
@rrr: Czy tak trudno zrozumieć różnicę między heretykami, którzy domagają się kapłaństwa kobiet albo tego, żeby dawać Komunię św. protestantom, zaprzeczającym nierozerwalności małżeństwa, a katolikami, którzy chcą przywrócenia wszędzie zwyczaju przyjmowania Komunii św., który "daje lepsze zapewnienie, iż Komunia święta będzie rozdawana z odpowiednią czcią, oprawą i godnością; że uniknie się jakiegokolwiek niebezpieczeństwa sprofanowania Eucharystii, w której: "cały i pełen Chrystus, Bóg i człowiek, jest substancjalnie zawarty i niezmiennie obecny w szczególny sposób". A wreszcie, że szczególna ostrożność, jaką Kościół zawsze nakazywał wobec najmniejszych nawet kawałków konsekrowanego chleba, będzie zachowana: "Skoro pozwoliłeś, iż cokolwiek się straciło, pomyśl o tym, jakbyś stracił swoje własne członki"." - Instrukcja "Memoriale Domini"?
3 miesiące temu / M.
 
Ave Maria! Dokładnie tak to wygląda. Osobiście zwróciłam się do księdza z zapytaniem, kiedy się to skończy udzielanie Komunii Św. na rękę. Ksiądz "uciekł", nie chciał rozmawiać, wcale nie bronił Komunii Św. na rękę co oznacza, że sam odczuwa dyskomfort z powodu tej sytuacji. Czyżby rola świeckich w Kościele miała kończyć się tam, gdzie zaczyna się konieczność obrony Prawdy Bożej?
3 miesiące temu / ewcia
 
Według biskupów i wielu księży zaangażowanie świeckich ma polegać na zaśpiewaniu psalmu i przeczytaniu Czytania podczas Mszy sw. To całe ich myślenie w tym temacie. Ewentualnie poprą inicjatywy świeckich tam, gdzie mogą się pokazać np. Orszak Trzech Króli.
3 miesiące temu / Ula
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.