DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Kaja Godek zmienną jest. Ani Konfederacja, ani Prawica – działaczka wystartuje z komitetu Skuteczni

Kaja Godek zmienną jest. Ani Konfederacja, ani Prawica – działaczka wystartuje z komitetu Skuteczni
Kaja Godek. FOT.:Fundacja Życie i Rodzina [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Jeśli nic się nie zmieni, to Kaja Godek wystartuje w wyborach parlamentarnych z list Komitetu Wyborczego Skuteczni. To środowisko Piotra Liroya-Marca – posła wybranego z list Kukiz’15. Czy jednak kolejny polityczny transfer w ciągu zaledwie kilkunastu dni nie zaszkodzi sprawie, o jaką chce walczyć lider fundacji Życie i Rodzina?

 

Środowisko Kai Godek wchodząc do polityki nawiązało współpracę z Konfederacją. Z list tego komitetu działaczka pro-life startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie uzyskała jednak mandatu, a sama Konfederacja nie przekroczyła progu wyborczego.

 

Wiele wskazywało na to, że współpraca Kai Godek z sojuszem narodowców, wolnościowców i konserwatystów będzie miała miejsce także przy okazji zaplanowanych na październik wyborców do Sejmu i Senatu. Mimo oczekiwań doszło jednak do niespodziewanego zwrotu akcji – Kaja Godek opuściła Konfederację, zarzucając politykom tworzącym komitet marginalizowanie postulatów obrony życia. Liderzy środowiska skupionego wokół Ruchu Narodowego, Wolności oraz Pobudki odpierali te zarzuty, zaś w spór włączył się podróżnik Wojciech Cejrowski, który wziął stronę Kai Godek.

 

Działaczka pro-life oraz Fundacja Życie i Rodzina nawiązała natomiast współpracę z Komitetem Wyborczym Prawica, za którym stoi partia Prawica RP oraz Kongres Nowej Prawicy, Wolni i Solidarni, Stronnictwo Pracy i Konfederacja Polski Niepodległej.

 

W czwartek jednak niespodziewanie pojawiła się informacja, że Kaja Godek oraz jej środowisko ponownie zmieniło plany. Zgodnie z aktualnymi informacjami aktywiści Fundacji Życie i Rodzina mają wystartować z list Komitetu Wyborczego Skuteczni.

 

 

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Kaja Godek stwierdziła, że Skuteczni to jedyne środowisko, które zbierze podpisy wymagane do startu do Sejmu, zaś zaproszeniu na listy towarzyszyć miało zapewnienie o swobodzie działania obrońców życia zarówno podczas kampanii, jak i w trakcie kadencji parlamentu. Jednak kolejny polityczny transfer Kai Godek w ciągu zaledwie kilkunastu dni może nie ułatwić zawojowania Sejmu oraz zaszkodzić sprawie ochrony życia.

 

 

Źródło: Facebook

MWł

 

 


DATA: 2019-08-29 15:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

5 Piąte Boże przykazanie "nie zabijaj" obowiązuje katolików. Zagłosuję na Kaję Godek.
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
Pewnie przekonała się, jak trudno jest uzbierać podpisy w bardzo krótkim czasie w porównaniu z wcześniejszymi wyborami, a Skuteczni twierdzą, że niewiele im już brakuje do rejestracji. Wg mnie wielka szkoda, że znowu głosy wyborców konserwatywnych - a ich w Polsce jest całkiem sporo - rozdrobnią się i wzmocnią centrowy PiS lub centrowych czy niedookreślonych Skutecznych.
ponad 1 rok temu / BP
 
@kid: Wiesz że 75% zarobionych pieniędzy oddajesz państwu POPiS w podatkach na ich łapówki dla niekumatych? Gdybyś oddawał sprawiedliwą dziesiecinę, nie musielibyśmy wszyscy składać się na Twoje 500+ a pis nie mógłby przekupywac Ciebie Twoimi własnymi pieniędzmi. Wszyscy żyliby godnie. Tej sprawiedliwości w miejsce socjalistycznej kradzieży chce Konfederacja.
ponad 1 rok temu / pkon
 
Tu nie chodzi o jakieś ideały.... Jedynkę z Siedlec z list konfederacji to powinna jeszcze z pocalowaniem ręki wsiąść a nie grymasić jak małe dziecko.... Wybujałe ego potrafi zabić nawet najlepszą ideę, co właśnie zrobiła ta pani!!!!!
ponad 1 rok temu / Mariusz
 
Od jutra Kaja zaczyna zbierać podpisy. Pomóżmy
ponad 1 rok temu / jon
 
a to jakiś autorytet jest?
ponad 1 rok temu / @ Bober Nora
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.