DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kaja Godek opuszcza Konfederację. Mówi o „marginalizowaniu pro-liferów”

Kaja Godek opuszcza Konfederację. Mówi o „marginalizowaniu pro-liferów”
Kaja Godek. FOT.:wRealu24.pl/YouTube

Skupione wokół Kai Godek środowisko obrońców życia nie jest już częścią Konfederacji. Lider fundacji Życie i Rodzina poinformowała o tym w rozmowie z telewizją wRealu24.

 

Ja dzisiaj miałam spotkanie z kilkoma panami z Konfederacji i skończyło się w taki sposób że panowie wstali od stołu i wyszli. Środowisko naszej fundacji zostało postawione przed takim ultimatum, że albo się zgadzamy na określone warunki albo koniec współpracy. Ja apelowałam do rozsądku panów, ale niestety to się jakoś nie wydarzyło – powiedziała Kaja Godek zaznaczając, że jej zdaniem nie jest to konflikt natury personalnej.

 

Jest to takie usuwanie określonego postulatu z partii, postulatu który miał być tam silnie obecny. Była taka próba zepchnięcia, zmarginalizowania pro-liferów w Konfederacji, natomiast ja patrzę od tej strony, że reprezentujemy prawie milionową inicjatywę przeciwko aborcji i tutaj jest odpowiedzialność za sprawę, tej sprawy nie można zmarginalizować i albo ta sprawa jest traktowana poważnie, albo trudno mówić o współpracy – stwierdziła.

 

Każdy lubi się reklamować jako pro-lifer, a potem jak ten pro-life się traktuje to już różnie wygląda. (...) Były takie próby wyciszania tego tematu w Konfederacji, były takie próby ograniczenia wpływu środowiska pro-life na to co się w Konfederacji dzieje. We wtorek wieczorem panowie się spotkali bez poinformowania naszego środowiska, między sobą dogadali się co do zasad współpracy, co do tego, że od nas nie będzie nikogo w Radzie Konfederacji, nie będzie uczestnictwa środowiska pro-life w ewentualnej subwencji jeżeli zostanie przekroczony próg 3 proc. i trzecia rzecz: tam uzgadniano listy i to też się działo zupełnie poza naszą wiedzą, mimo że my tak gdzieś od dwóch miesięcy apelowaliśmy o to , żeby siąść na spokojnie, przedyskutować te listy i zastanowić się co zrobić, żeby te listy były jak najlepsze – stwierdziła dodając, że pod koniec czerwca miało dojść do jej spotkania z innymi liderami Konfederacji, jednak na umówione spotkanie nie przyszła część osób: przedstawiciele Ruchu Narodowego oraz Janusz Korwin-Mikke.

 

Od jakiś dwóch miesięcy obserwowaliśmy wypychanie tego postulatu [pro-life - red.] i marginalizację tego postulatu. Czy ja mogę nie zauważyć faktu, że to było zaraz po tym, kiedy zaprotestowaliśmy przeciwko wprowadzeniu środowiska wojskowych do Konfederacji? Pewnie niektórzy by chcieli, żebym tego faktu nie zauważyła – powiedziała Kaja Godek zauważając, że w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego media nagłośniły sprawę kandydującej z dalekiego miejsca Liliji Moshechkovej, jednak nikt nie wyciągnął z tego wniosków. Kaja Godek stwierdziła także, że nie wie czemu służy zawiązanie takiej współpracy i czy nie jest to „puszczenie oka” do WSI.

 

Odniosła się także do sugestii jednego z widzów, że Konfederacja unika tematów LGBT+. Jej zdaniem „coś w tym jest”, zaś w kampanii do Sejmu RP Kaja Godek miała milczeć w określonych tematach.

 

Niemal równocześnie z występem Kai Godek w telewizji wRealu24 gościem Mediów Narodowych był Krzysztof Bosak, który odniósł się do słów działaczki pro-life. Jego zdaniem decyzja Kai Godek wynika z braku zaakceptowania propozycji startu z okręgu siedleckiego. Ponadto – jak powiedział jeden z liderów Konfederacji – miejsce pierwsze na liście w innym okręgu miał otrzymać współpracownik Kai Godek. Działaczka pro-life miała jednak, wedle Bosaka, chcieć startować z Warszawy lub Lublina, co jednak jest wykluczone, gdyż stolica zarezerwowana jest dla najsilniejszych podmiotów, zaś w Lublinie Konfederacja ma wielu działaczy – wynika ze słów lidera RN. Jego zdaniem Kaja Godek w tej kwestii prezentowała brak skłonności do kompromisu (z wypowiedzi samej Godek wynika, że proponowane miejsce nie dawało możliwości na uzyskanie mandatu).

 

Krzysztof Bosak odniósł się także do zarzutu o unikanie tematu LGBT+. Jego zdaniem istnieje różnica między sprzeciwianiem się tej ideologii, a mówieniem, że homoseksualiści adoptują dzieci żeby je gwałcić (co w maju powiedziała Kaja Godek). Bosak podkreślił przy okazji, że Konfederacja jest przeciwko szeroko rozumianej rewolucji seksualnej.

 

Myślę, że w Ruchu Narodowym podzielamy pogląd, że nie ma w Polsce, niestety wybory to pokazały, możliwości wprowadzenia do Sejmu formacji na radykalnie antyaborcyjnej i radykalnie antyhomoseksualnej retoryce – stwierdził Krzysztof Bosak.

 

 

Źródło: YouTube (wRealu24/Media Narodowe)

MWł

 

  


DATA: 2019-08-09 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przerost formy nad treścią. Szanowna Pani nie raczyła się zorientować, że wszystkie te "rewelacje" łatwo zweryfikować. Nie dostała dziewczynka upatrzonej zabawki to rzuca po chałupie garami. Tacy "politycy" nie są nam potrzebni. A co jest złego w Wojsku Polskim? Ciekawe... Nawet oficer WSI może się nawrócić lub sporządnieć, czyż nie? Odmówi mu Pani szansy?
ponad 1 rok temu / agricola
 
Dla mnie pani Kaja zrobiła i tak sporo dla sprawy obrony życia bo jest dobra jako prolajferka natomiast chyba żaden to polityk.
ponad 1 rok temu / pl
 
Pani Kaja w sposób bardzo nieładny dezinformuje, mówi nieprawdę. Robi to aby przykryć swoją brutalną walkę o partykularne interesy. Autor artykułu zresztą też się nie popisał. Słowa Bosaka są wyrwane z kontekstu. Oczywiście, że Konfederacja była jest i będzie przeciw aborcji i przeciw promocji LGBT. Bosak powiedział, że samymi hasłami antyaborcyjnymi nie wygrywa się wyborów. Co nie znaczy, że Konfederacja tych haseł nie będzie głosić i ich realizować.
ponad 1 rok temu / Pro
 
Bosak mija się z prawdą. Godek domagała się słusznie 2 rzeczy: miejsca dla niej, lub jej zastępcy w jednym z ośmiu tzw. okręgów biorących, czyli takich, skąd po osiągnięciu 5% w wyborach, mogą wejść członkowie Konfederacji. Ona nie upierała się ani przy Warszawie, ani przy Lublinie. Ponadto domagała się 1 miejsca w 14-osobowym zarządzie tej partii. Odrzucono obydwie jej propozycje, co oznaczało całkowitą marginalizację jej stowarzyszenia oraz usunięcia z pryncypiów Konfederacji walki z aborcją. Dzięki rezygnacji Godek wiemy już, że sprawy pro live nie są dla tej partii istotne, dlatego będzie ona walczyła z aborcją tak jak PiS - wyłącznie słownie.
ponad 1 rok temu / Janek
 
@Katarzyna: PS. O współpracy p.Godek z ideologicznymi wrogami piszę prowokacyjnie. Zacznij myśleć. Nigdy nie byli wrogami gdyż reprezentują i wyznają te same wartości Dekalogu. Idiotyczne są wypowiedzi przedmowcow i p. Godek negujące uznawane Praw Bożych jako nadrzędnych przez Konfederatów. Tak samo pokrętna jest sugestia postaw anty-life w ich przypadku. Pani Godek świadomie mija się z prawdą. To bardzo źle o niej świadczy. Rozum i uczciwość nakazują stwierdzić kłamstwo Godek.
ponad 1 rok temu / has
 
Do moich adwersarzy: Pani Godek bardzo wyraziście powiedziała że współpraca z jedną z grup społecznych wojsko ją nie interesuje. To z Konfederacją mają isć sami prolajferzy na wzór tej pani? Dyplomacja podobnie do dobrego wychowania nie interesuje się plotką. Wilecki był Szefem Sztabu Generalnego nie był w WSI. " Brałem udział w pracach związanych z promowaniem naszych sił zbrojeniowych, bo uważałam, że nasz przemysł jest w stanie uzbroić własną armię. Gdybym chciał się trzymać taboretu, to oczywiście bym się trzymał, ale ja myślę że tylko życie godne jest życiem prawdziwym i tej maksymy będę się trzymał" P Raina Gdzie mamy własny przemysł zbrojeniowy, pani Godek? Pani w ogóle rozumie problemy Polski, poza obroną życia nienarodzonego? czym mamy walczyć w razie "W"? Kijami bo po " pani trupie"? W 2015 r pani Godek została członkiem rady nadzorczej Zakładów Mechanicznych PZL-WZM,produkującej komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych. Znawczyni...
ponad 1 rok temu / Ana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.