DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Kaja Godek dla PCh24.pl: po Irlandii przyjdzie czas na nasze dzieci! Brońmy życia!

Kaja Godek dla PCh24.pl: po Irlandii przyjdzie czas na nasze dzieci! Brońmy życia!
Fot. Jerzy Dudek / Forum

- Nie ma czegoś takiego jak zbytni radykalizm, jeśli chodzi o obronę życia. Musimy być przygotowani na to, że teraz ataki będą przeprowadzane na Polskę i nasze dzieci - mówi w rozmowie z PCh24.pl Kaja Godek.

 

Przeglądając serwisy informacyjne i portale społecznościowe trafiłem na lawinę komentarzy zwolenników dzieciobójstwa, którzy nie kryją szatańskiej radości w związku z wynikami piątkowego referendum w Irlandii. Wielu z nich pisze: „udało się w Irlandii, teraz czas na Polskę”...

 

Ofensywa lewicowa bezlitośnie naciera naprzód i w piątek w Irlandii aborcjoniści osiągnęli to, co chcieli. Ci ludzie charakteryzują się ogromną konsekwencją w stawianiu i forsowaniu swoich żądań. Nie hamują się i są w stanie poświęcić bardzo wiele środków, jeśli chodzi o realizację swoich postulatów. Niestety, ale jest to postawa, która wygrywa we współczesnym świecie, dlatego nie możemy się dziwić, że teraz będą oni przeprowadzali kolejne ataki, w tym jeszcze bardziej skoordynowany, wulgarny atak na Polskę i nasze dzieci.

 

Dzisiaj powinniśmy się - my, pro liferzy - zastanowić czy działamy wystarczająco konsekwentnie i czy robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby ochronić prawo do życia. Być może wielu z nas dało sobie wmówić, że nie możemy być zbyt radykalni. Po pierwsze - nie ma czegoś takiego jak zbytni radykalizm, jeśli chodzi o ochronę życia. Po drugie zaś - druga strona nie widzi nic złego w radykalnych działaniach. W imię skuteczności posuwają się nawet do ataków urągających jakiejkolwiek godności, kulturze i cywilizowanym zasadom.

 

Co w związku z tym mieli zrobić obrońcy życia w Irlandii, którzy na wszelkie możliwie sposoby byli cenzurowani, poniżani i prześladowani przez zwolenników dzieciobójstwa, liberalnych dziennikarzy, a nawet przedstawicieli aparatu państwa? Patrząc na kampanię przedreferendalną widać, że mimo ogromnych chęci i woli walki od początku byli skazani na porażkę...

 

Nie krytykuję ruchów pro life w Irlandii. Chcę zwrócić uwagę, że to, co się stało na Zielonej Wyspie jest najlepszą i chyba jedną z ostatnich okazji do rachunku sumienia dla wszystkich, którzy stoją po stronie wartości katolickich.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że od wielu lat obserwujemy coraz bardziej nasilające się manipulowanie opinią publiczną i dlatego właśnie lewica uważa, że referendum jest najskuteczniejszym orężem w walce o „nowy wspaniały świat”. Dzięki potężnym środkom finansowym mogą dowolnie manipulować ludźmi, dzięki niemal wszechobecnej cenzurze mogą zakneblować usta komu tylko zechcą.

 

Podam przykład: chyba nie ma na ziemi nikogo, kto powiedziałby, że można bez skrępowania zamordować małe, niewinne, bezbronne dziecko poprzez rozszarpanie na kawałki. Jednak aborterzy przekonali Irlandczyków, że wolno tak postępować! Posłużyli się przy tym oczywiście odpowiednią propagadną

 

Skoro demokratycznie można zdecydować, że zgodnie z prawem wolno mordować dzieci w łonach matek, to aż strach pomyśleć, co będzie dalej...

 

Wszyscy widzimy, że są środowiska, które życzyłyby sobie, aby tego typu bestialstwa stały się czymś naturalnym, zgodnym z prawem. Społeczeństwa, które zostały przyzwyczajone do aborcji mają potem serwowaną eutanazję. Ostatnio taki pomysł pojawił się w Hiszpanii, która nadal ma opinię kraju katolickiego i konserwatywnego.

 

Polska nie będzie od tego wolna, do nas też to przyjdzie, jeżeli nie zrobimy porządku w obszarze ochrony życia. Bezczynność polskich polityków, jaką dzisiaj obserwujemy nie jest zabezpieczaniem status quo, tylko prowadzeniem nas na nierówną walkę z potężnym lobby aborcyjnym. Bo wcześniej czy później przyjdzie ono po swoje. A wówczas obecny stan prawny, jaki mamy w Polsce dzisiaj stanie się zaledwie punktem wyjścia, odskocznią do formułowania kolejnych postulatów.

 

Jak wygląda sytuacja na polu bitwy o zakaz aborcji eugenicznej w Polsce, czyli obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”?

 

Miesiąc temu wysłaliśmy do Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny pismo w trybie dostępu do informacji publicznej, w którym zapytaliśmy, na jakim etapie są prace nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. Otrzymaliśmy informację, że komisja wydłużyła sobie czas na odpowiedź na nasze pismo do dwóch miesięcy, czyli do maksymalnego czasu, jaki daje ustawa o dostępie do informacji publicznej...

 

Jak to uzasadniono?

 

Nie zrobiono tego, bo zgodnie z ustawą nie ma takiej potrzeby. W piśmie napisano po prostu, że Sejm RP na zebranie informacji, o które pytamy, potrzebuje 60 dni, w związku z czym odpowie po 20 czerwca...

 

Mijają kolejne dni, kolejne dzieci są mordowane w majestacie prawa w polskich szpitalach, a my - przedstawiciele komitetu "Zatrzymaj Aborcję" - nie wiemy, co się dzieje z projektem złożonym przez nas 30 listopada 2017 roku w Sejmie RP . Docierają do nas jedynie informacje medialne ograniczające się do stwierdzenia, że Komisja Polityki Społecznej i Rodziny ciągle czeka na jakieś opinie.


Bądźmy jednak poważni: od strony formalnej komisja nie musi już na nic czekać i może zarekomendować projekt do uchwalenia przez Sejm nawet na najbliższym posiedzeniu. Dziwi mnie, że politycy wierzą, iż swoją bezczynnością i odwlekaniem w nieskończoność dalszych prac nad zakazem aborcji eugenicznej robią coś dobrego. W tym czasie zabijane są kolejne dzieci.

 

Na szczęście coraz więcej Polaków widzi, że jedynym efektem tego politycznego lenistwa partii rządzącej jest coraz bardziej krwawe żniwo. 1 czerwca - w Dzień Dziecka - przypada również Pierwszy Piątek Miesiąca. W porozumieniu z wydziałem duszpasterskim KEP-u zaproponowaliśmy modlitwę przebłagalna za grzech aborcji, w tym za polityków, którzy przez swoją bierność mają udział w dokonywanych codziennie w polskich szpitalach zbrodniach. To są konkretne osoby, mają twarze i nazwiska. Dziś mają umocowanie, aby wznowić prace nad projektem i go uchwalić, ale nie robią tego. To działanie wołające o pomstę do nieba.

 

 

Dziękuję za rozmowę.

Tomasz D. Kolanek


DATA: 2018-05-26 18:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli uważasz także że należy znieść Kodeks Karny, bo przepisami prawa nie da się uzyskać praworządności? Jak to dobrze że z ograniczonym postrzeganiem ("jedyna skuteczna droga") nie masz wpływu na prawo :)
7 miesięcy temu / do Piotr
 
Obrońcy życia są w wielkim błędzie uważając, że zmianami prawa možna coś zyskać. Walka o "rząd dusz" toczy się w mediach, gdzie lewica dominuje. Potrzeba zbudować przeciwwagę medialną. To jest jedyna skuteczna droga.
7 miesięcy temu / Piotr
 
To Izrael jakieś 2 miesiące temu zażądał od Irlandii zmiany prawa aborcyjnego. To była oficjalna wiadomość, u nas pomijana. Nie wierzę w demokratyczne wybory. Podawane do wiadomości wyniki "wyborów" zawsze są zgodne z propagandą głównych mediów przyjaznych żydom.
7 miesięcy temu / west
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Z całą pewnością można powiedzieć, że ala wilk to taki kret na etacie sił ciemności pracujących wewnątrz Kościoła Katolickiego, jako tzw. socjalno-demokratyczny wyzwolony katolik. I wszystko, co robi, to żeby rozpraszać owczarnię Pana w świecie zamętu. Stwarza pozór, że jesteśmy tak zróżnicowani w kwestiach wiary świętej, że nie można przyjąć Jedynej Prawdy głoszonej przez Jezusa Chrystusa, jako dogmatu i drogi życia. Owszem coś tam można zaczerpnąć z nauk Pana Jezusa, ale przyjmować wszystko w 100% to już średniowiecze i ekstremum, a nikt przecież nie lubi być postrzeganym za cudaka i prowokatora ładu światowego. Nie mniej nie możemy zmusić takiej osoby, jak to utrzymuje, że zmuszani byliśmy do praktyk religijnych, aby przestała pisać na forum PCH24. Ma nawet prawo to siania propagandy lewicowej. My jednak dbajmy o zboże by owoc przyniosło mimo chwastów współrosnących. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / Yamamoto
 
Masz rację, ale czy pozostawienie kwików trolla bez reakcji będzie lepsze? Troll powtórzy je 1000 razy i zgodnie z powiedzeniem jej idola Goebbelsa: "1000 razy powtórzone kłamstwo stanie się prawdą".
7 miesięcy temu / do Czytaś
 
W Rosji jest demokracja gdyż obecne władze są wybrane demokratycznie. A więc ciebie siłą zaganiano do kościoła i dlatego nienawidzisz Kościół Katolicki, tak? Bo fakty są takie że na tym forum zadeklarowałaś poparcie dla mordowania nienarodzonych dzieci.
7 miesięcy temu / do ale kwik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.