DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Kaja Godek: posłowie boją się zająć projektem „Zatrzymaj aborcję”

Kaja Godek: posłowie boją się zająć projektem „Zatrzymaj aborcję”
Fot. Jerzy Dudek / Forum

„Być może gwarancja inicjatywy obywatelskiej w Polsce ma charakter wyłącznie iluzoryczny. Mrożenie projektu przez wiele miesięcy w komisji wskazuje, że posłowie boją się zająć tym tematem - uważa Kaja Godek, pełnomocniczka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”.

 

Komitet złożył w środę pisemny wniosek do Prezydium Sejmu w sprawie interpretacji regulaminu Sejmu. Obrońcy życia mają wątpliwości czy komisja polityki społecznej i rodziny nie stosuje parlamentarnej obstrukcji poprzez opóźnianie prac nad obywatelskim projektem zmierzającym do zniesienia dopuszczalności aborcji eugenicznej.

 

Zarzuty Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej dotyczą opieszałości specjalnej podkomisji sejmowej, powołanej do rozpatrzenia projektu „Zatrzymaj aborcję”. Powstała ona w lipcu, ale do tej pory nie zebrała się na oficjalnym posiedzeniu ani razu.

 

Zdaniem Kai Godek, która spotkała się z dziennikarzami przed Biurem Podawczym Sejmu RP, dzisiaj „nic nie stoi na przeszkodzie, by uchwalić ustawę i wykreślić jeden śmiercionośny punkt z obecnie obowiązującej ustawy aborcyjnej”.

 

Działacze pro-life od trzech miesięcy starają się o spotkanie z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Chcą porozmawiać o tym, jak projekt był procedowany dotychczas i jak będzie procedowany w przyszłości. „Niestety przez trzy miesiące przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej, pod którą podpisało się milion Polaków, nie mogą doprosić się marszałka Sejmu o krótkie spotkanie” - powiedziała Godek.

 

W pisemnym wniosku obrońcy życia pytają władze Sejmu, czy podtrzymują one zdanie, że sejmowa podkomisja została powołana zgodnie z regulaminem i czy jej powstanie było uzasadnione.

 

„Nabieramy przekonania, że być może gwarancja inicjatywy obywatelskiej w Polsce ma charakter wyłącznie iluzoryczny. Przegłosowanie projektu w pierwszym czytaniu, wrzucenie go do komisji i mrożenie go wiele miesięcy wskazuje na to, że posłowie boją się zająć tym tematem” - mówiła Kaja Godek.

 

Jak dodała, pojawiają się informacje, że „posłowie źle się czują z tym, że domagamy się uchwalenia tego projektu”. „Chcę podkreślić, że będziemy się tego domagać, dlatego że na jednej szali mamy komfort polityków, a na drugiej szali mamy życie niewinnych ludzi. I my zawsze staniemy po stronie życia niewinnych ludzi” - zaznaczyła.

 

Zdaniem pełnomocniczki komitetu, źle się też stało, że projektem „Zatrzymaj aborcję” posłowie nie zajęli się zimą i wiosną tego roku. Teraz bowiem nastał czas kampanii i łatwo usłyszeć zarzuty, że kwestia aborcji staje się ponownie elementem gry przedwyborczej.

 

„Mamy sytuację, w której polskie społeczeństwo dorosło do ochrony życia, zebrało blisko milion podpisów pod tą inicjatywą. Mamy deklarację prezydenta, który chce podpisać tę ustawę i mamy parlament, który jest wąskim gardłem, nie zwraca się ku obywatelom, tylko zajmuje się innymi sprawami. One są również ważne, ale pamiętajmy, że kwestia ochrony życia i zakazu zabijania dzieci jest absolutnie podstawowa” - powiedziała Godek.

 

 

Źródło: KAI

WMa


DATA: 2018-10-11 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem na tak a przeszkody to za bardzo prozachodni kierunek polityki.
ponad 1 rok temu / as
 
I w sprawie niższych podatków i pozwolenia na broń i kary śmierci
ponad 1 rok temu / @kropka
 
Ja tez podpisalem te inicjatywe i osobiscie jestem zainteresowany. Mam coreczke z zespolem Downaktora wspaniale sie rozwija i jest naszym oczkiem w glowie i najukochanszym dzieckiem z trojga. Wg obecnego prawa powinienem ja zabic w lonie matki? To moze pokazmy poanom i paniom poslom ze nie musi rzadzic w tym kraju PIS tylko ludzie ktorzy sluchaja i wypelniaja wole wyborcow. Dla nas dobra zmiana to nie iluzoryczne i deprawujace rozdawanie pieniedzy bogatym i nierobom ale taka zmiana prawa by wszyscy poczuli sie gospodarzami i podmiotami we wlasnym kraju a nie poddanymi feudalnych panow z niemiec, roski, izraela czy usa, ktorzy dyktuja nam swoje warunki. W moim domu to ja stanowie prawo i moj sasiad moze mi .. jak to mowil Jasio ze klient to moze panu majstrowi skoczyc, ot co.
ponad 1 rok temu / hetero
 
Tu nie chodzi o to czy ktoś jest katolikiem czy nie. Sprawa aborcji nie jest sprawą religii tylko kwestią poszanowania praw człowieka.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Z tego że nie ma takiego projektu, wcale nie wynika że (jak oszczerczo napisałaś) pani Godek "nie kojarzy". Jeden człowiek nie ma możliwości zajmowania się wszystkimi sprawami. Pani Godek wzięła "na warsztat" sprawę najważniejszą. Przecież by było KIM się zajmować, najpierw taki ktoś musi się urodzić, zgadza się? Nie urodzi się jeśli zostanie zamordowany przed narodzinami, zgadza się? A zresztą, co ty zrobiłaś w sprawie ustawy o pomocy rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi? Kto ci broni stać się osobą walczącą o dobro chorych dzieci, na wzór pani Godek? Poza tym, co z tego że Polski nie zamieszkują tylko katolicy? Przecież nie tylko katolicy uznają że nie wolno mordować niewinnych nienarodzonych dzieci. Zdrowi moralnie ludzie jeszcze stanowią większość w Polsce. To cię tak dziwi?
ponad 1 rok temu / do klik
 
Z tego że nie ma takiego projektu, wcale nie wynika że (jak oszczerczo napisałaś) "nie kojarzy". Jeden człowiek nie ma możliwości zajmowania się wszystkimi sprawami. Pani Godek wzięła "na warsztat" sprawę najważniejszą. Przecież by było KIM się zajmować, najpierw taki ktoś musi się urodzić, zgadza się? Nie urodzi się jeśli zostanie zamordowany przed narodzinami, zgadza się? A zresztą, co ty zrobiłaś w sprawie ustawy o pomocy rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi? Kto ci broni stać się osobą walczącą o dobro chorych dzieci, na wzór pani Godek? Poza tym, co z tego że Polski nie zamieszkują tylko katolicy? Przecież nie tylko katolicy uznają że nie wolno mordować niewinnych nienarodzonych dzieci. Zdrowi moralnie ludzie jeszcze stanowią większość w Polsce, mimo waszych usilnych zabiegów.
ponad 1 rok temu / do klik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.