DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Kaczyński wyciąga rękę do zgody, ale stawia opozycji twarde warunki

Kaczyński wyciąga rękę do zgody, ale stawia opozycji twarde warunki
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Pełne sprzeczności było wystąpienie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, na konferencji prasowej z udziałem marszałków Sejmu i Senatu, premier RP oraz szefa klubu PiS. Z jednej strony lider obozu rządzącego zaapelował do opozycji o zgodę, z drugiej zaś wytknął jej błędy, a niektóre zachowania przeciwników rządu określił mianem przestępstw.

 

Na początku konferencji prezes PiS złożył kondolencje rodzinie polskiego kierowcy zamordowanego przez islamskiego terrorystę w Berlinie. Kaczyński stwierdził, że obecnie Polska jest krajem bezpiecznym między innymi za sprawą jego partii, która – jak powiedział – zablokowała otwarcie się naszego państwa na przyjmowanie imigrantów.

 

Następnie Jarosław Kaczyński przedstawił swoje propozycje rozwiązania trwającego konfliktu oraz zapewnienia opozycji instytucjonalnej formy udziału w rządzeniu państwem. Prezes PiS zasugerował możliwość powołania instytucji lidera opozycji, który korzystałby z pewnych przywilejów. Nie wiadomo jednak kto miałby nim zostać, zaś sama propozycja musi być rozpatrywana w kontekście strategii politycznej obliczonej na skonfliktowanie środowisk antyrządowych. Kaczyński nie przedstawił również szczegółów kompetencji, uprawnień i przywilejów lidera opozycji. Wspomniał jednak o Wielkiej Brytanii, gdzie co piąte posiedzenie parlamentu odbywa się wedle układu sformułowanego przez opozycję.

 

Takie rozwiązanie jest do przedyskutowania także w Polsce. To nie może prowadzić do paraliżu pracy większości, ale jesteśmy otwarci. Warunkiem jest powrót do normalnej pracy parlamentu – powiedział Jarosław Kaczyński kończąc część wypowiedzi pełną otwartości względem opozycji. Dalej prezes PiS był bardziej stanowczy.

 

My działamy naprawdę bardzo powściągliwie i chcemy być bardzo powściągliwi. Ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do sytuacji, w której uznaje, że prawo obowiązuje. Posłowie opozycji podlegają prawu tak jak wszyscy obywatele – powiedział prezes PiS.

 

Przepisy prawa karnego również są łamane, mamy do czynienia z akceptacją działań, które w oczywisty sposób mają charakter przestępczy. Blokowanie, odbieranie wolności obywatelom, odbieranie możliwości poruszania się - to przestępstwa. I one są akceptowane. Nie wolno iść tą drogą - to droga do wielkiego nieszczęścia. Stąd zwrócenie się do opozycji, by tę sprawę przemyślała. Ale i apel do mediów, by opisywały te wydarzenia zgodnie z istniejącym w Polsce stanem prawnym. Informowanie obywateli o tym, że jakaś działalność ma charakter przestępczy jest bardzo ważnym aspektem sprawy – dodał Jarosław Kaczyński.

 

Jesteśmy tu po to, by przekazać społeczeństwu i opozycji jako pozytywny sygnał i wyciągniętą rękę. Mamy nadzieję, że ta ręka nie zostanie odrzucona, a Polska wróci do normalności – zauważył lider środowiska rządzącego. Po nim głos zabrali pozostali politycy: premier Beata Szydło, marszałek Marek Kuchciński, marszałek Stanisław Karczewski oraz szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 


Źródło: wPolityce.pl

MWł
 


DATA: 2016-12-21 11:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Diuram - teraz dopiero napisałeś prawdę:"sie nie ufa i chce sie ich unikac i na nich odegrac". Potwierdzasz to co napisałem, zachowujesz się jak człowiek. Inne cechy ludzkie?: przebiegłość, chciwość, rozpusta, obżarstwo, egoizm ...
ponad 4 lata temu / Soplica
 
A co, ma się poddać bezwarunkowo?Drugiej szansy by nie było.
ponad 4 lata temu / panda
 
Nic dodać nic ująć. Podziwiam tego człowieka za jego niezłomność, inni by już dawno się poddali a on nadal walczy o ten naród chociaż nie ma nikogo drugiego kto byłby tak szkalowany oczerniany i obrażany w mediach i przez opozycję (czyt zdrajców)
ponad 4 lata temu / gogaa
 
Panie Premierze J.Kaczyński \' nikt nie zrobił jedwabnej sakiewki ze świńskiego ucha". Dla aroganta- grzeczność, takt to obraz słabości.
ponad 4 lata temu / Nina
 
Wyobraź sobie chirurga pertraktującego z groźną chorobą/bakterią: bądź uprzejma,tak szlechetna, czy mogę cię prosić o oddalenie się,opuczczenie chorego???
ponad 4 lata temu / boni
 
@Soplica- tak, strach to ludzkie uczucie, podobnie jak nienawisc, gniew, pogarda. Ludziom, ktorzy wywoluja taki uczucia sie nie ufa i chce sie ich unikac i na nich odegrac. To metoda krotko terminowa. Predzej czy pozniej jego wlasne dziecko go zniszczy.
ponad 4 lata temu / Diuram
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.