DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Kaczyński ostrzega przed „lewactwem” i mówi o maszerujących „przebierańcach”

Kaczyński ostrzega przed „lewactwem” i mówi o maszerujących „przebierańcach”
Fot. Andrzej Hulimka/Forum

Jarosław Kaczyński podczas jednej z konwencji wyborczych zachęcał do głosowania na jego partię, używając języka, który może spodobać się prawicowemu elektoratowi. Prezes partii mówił m.in. o „przebierańcach” maszerujących po polskich ulicach, którzy „żądają ograniczenia wolności”. Wspominał także o „lewactwie”.

 

Do wyborów parlamentarnych został już niewiele ponad tydzień, dlatego nie powinno dziwić wzmożenie aktywności polityków większości ugrupowań. Także prezes PiS Jarosław Kaczyński bierze udział w wielu spotkaniach z wyborcami. Podczas jednego z nich, mającego miejsce w Kaliszu, polityk nawiązał do manifestacji środowisk LGBT, które w ostatnich miesiącach bardzo często pojawiały się w przestrzeni oraz debacie publicznej.

 

„Wszyscy przebierańcy, którzy maszerują po polskich ulicach, pod ochroną policji, żądają, by nasza wolność została ograniczona, żebyśmy nie mieli prawa ich krytykować" – mówił prezes PiS. Jego zdaniem zbliżające się wybory parlamentarne będą decydowały o takich sprawach jak wolność słowa, sumienia oraz nauki.

 

Jego zdaniem, zwycięstwo politycznych konkurentów PiS będzie rodziło poważne konsekwencje. „To oznacza także zgodę, wsparcie ze strony władzy dla tej wielkiej ofensywy ideologicznej przeciwko tradycyjnym wartościom, polskim, katolickim, przeciwko wartościom rodziny. Jeżeli ktoś sadzi, że to jest 50-kilka, a czytałem, że nawet 80-kilka płci, to jest to ofensywa przeciwko zdrowemu rozsądkowi” – mówił Jarosław Kaczyński.

 

„13 października będziemy głosować także za tym, czy nasza piękna tradycja wolnościowa będzie podtrzymana, czy znów się zawali, jak już w przeszłości bywało. Ale tym razem już nie z ręki lewicy, a lewactwa. To nie jest lewica, to lewactwo" – mówił Kaczyński, używają ostrych słów. Precyzował, że polityczni przeciwnicy jego partii postawili na „lewactwo”.

 

Niestety podczas spotkań z wyborcami, politycy PiS nie są już zdeterminowani, aby mówić o zagwarantowaniu pełnej ochrony życia dla każdego. Pomimo swych deklaracji, że sprzeciwiają się zabijaniu dzieci nienarodzonych, nie doprowadzili do zakazania aborcji w Polsce. W jednym z wywiadów premier Mateusz Morawiecki mówił o „kompromisie aborcyjnym”. „„Widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego. Zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków. Być może ten kompromis nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego” – deklarował premier.

 

Także wicepremier prof. Piotr Gliński zapewniał, że Prawo i Sprawiedliwość popiera prawo do życia, ale dodawał, że politycy „muszą być odpowiedzialni”. – My nie możemy uruchamiać jakichkolwiek procesów społecznych, które mogłyby zagrozić kwestii życia, tak jak ona w tej chwili wygląda w Polsce. Według naszej oceny ruszenie tej sprawy od strony prawnej może spowodować ryzyko takie jakie obserwujemy, czy konsekwencje zjawisk, jakie obserwujemy w Irlandii, w Hiszpanii czy ostatnio (...) w Australii – mówił na antenie TV Trwam. Czy wobec tego, katoliccy wyborcy doczekają się od polityków PiS poważnych działań majacych doprowadzić do zakazania aborcji? Wydaje się, że coraz częściej to myślenie życzeniowe prawicowego elektoratu.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, wpolityce.pl, PCh24.pl, KAI

WMa


DATA: 2019-10-03 20:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piłeś - nie pisz. Albo przynajmniej daj komuś trzeźwemu do ocenzurowania przed wysłaniem. Unikniesz dodatkowej kompromitacji.
11 miesięcy temu / @magis
 
Yhm, pewnie zabiera książki tego szczygielskiego do łóżka i osobiście zarządził aby to coś stało się szkolną lekturą żeby jak najwięcej dzieci stało się homo. Taki jest plan obłudnego pisu i Kaczyńskiego. Jedyną partią, która jest w stanie zagrozić lgbt-pisowi jest lewactwo z kopo więc wiadomo jak musicie zagłosować. Głosowanie na 4-ro procentową Konfederację oznacza wygraną pisu więc nie popełnijcie tego błędu! Od razu trza oddać głosy na kopo bo ich zwycięstwo autentycznie wpłynie na prawo aborcyjne w Polsce. Tego możecie być pewni, więc - szabelki w dłoooń!
11 miesięcy temu / magis
 
"Marcin Szczygielski ? polski pisarz, dziennikarz i grafik. Dyrektor artystyczny polskiej edycji miesięcznika ?Playboy?, dyrektor kreatywny portalu Ahoj.pl oraz wydawnictwa Gruner+Jahr Polska oraz Instytutu Wydawniczego Latarnik. Jego prace publikowało wiele pism, m.in. ?Playboy?, ?Newsweek? oraz ?Nowa Fantastyka?. Wikipedia Data i miejsce urodzenia: 28 maja 1972 47 lat, Warszawa Partnerka: Tomasz Raczek 1994? Dziedzina sztuki: powieść obyczajowa, powieść GEJOWSKA , powieść dla młodzieży, literatura faktu." Książki MS znajdują się na liście lektur szkolnych i w każdej bibliotece szkolnej i publicznej. To jeden z wielu przykładów obłudy, zakłamania Kaczyńskiego i PiS.
11 miesięcy temu / wiki
 
@Mafia :D Newman:D faktycznie świetne filmy, mistrz, super aktor, nałogowy palacz zmarł mając 83 lata, 11 lat temu,Butch Cassidy i Sundance Kid czy Żądło no i ktoś mnie kopnął, nie o tego Pana chodzi, Neuman? a ,,to nie słyszałem o takim.
11 miesięcy temu / szpulas11
 
To ma być ostry język? To posłuchajcie Neumanna
11 miesięcy temu / Mafia
 
Kaczyński "dobrym człowiekiem" bo mając pełnię możliwości zapewnienia ochrony prawnej mordowanym nienarodzonym dzieciom - nie robi tego? I w takiej sytuacji "deklaruje wierność wartościom", co kolejny raz potwierdza że jest hipokrytą. Widać jak lubisz życie w zakłamaniu. Dlatego nie proponuję ci odkłamywania twojej wizji rzeczywistości.
11 miesięcy temu / @magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.