DZIŚ JEST:   16   GRUDNIA   2019 r.

Św. Adelajdy, cesarzowej
Bł. Marii od Aniołów
 
 
 
 

Kaczyński jak Stalin i Hitler, rządy PiS jak chińska rewolucja kulturalna? Holland znów „błyszczy”

Kaczyński jak Stalin i Hitler, rządy PiS jak chińska rewolucja kulturalna? Holland znów „błyszczy”
FOT.BOSIACKI ROMAN/FORUM

Antypisowskie fobie polskiej „śmietanki” artystyczno-medialnej prowadzą tę grupę poprzez manowce powagi do krainy śmieszności. Siląc się na głęboką analizę osobowości Jarosława Kaczyńskiego, reżyser Agnieszka Holland dała kolejny już popis porażającej przenikliwości, opisując prezesa PiS w kontekście takich zbrodniarzy jak Adolf Hitler czy Józef Stalin.

 

- Kiedy zginął Lech Kaczyński, który był jednak szczerym demokratą i wierzył w zasady państwa prawa, w prawa człowieka również, a potem umarła ich matka, to pomyślałam, że strata tych kotwic będzie dla Jarosława groźna – stwierdziła w rozmowie z portalem Komitetu Obrony Demokracji Agnieszka Holland.

 

- Teraz w każdym z luster odbija się tylko jego własna twarz. Wiec zaczęłam mieć wrażenie, że będzie to bardzo niebezpieczne, że z Kaczyńskim może stać się coś podobnego, co ze Stalinem po samobójczej śmierci jego żony, która nie pochwalała okrucieństwa, a kiedy jej zabrakło, Stalin zaczął mordować na potęgę. Oczywiście, my jesteśmy małym krajem, więc ci nasi „führerzy” też mają swoją skalę – oceniła.

 

- Patrząc na niego jak na postać ze scenariusza mogę powiedzieć, że tkwi w nim zły człowiek. Jakiś bies Dostojewskiego, którym wydaje się nim rządzić – dodała w pełnym moralizatorstwa tonie odpowiadając również na pytanie o cel „zawłaszczania historii” przez PiS.

 

- A po co to było Hitlerowi? A Stalinowi? No po co? Nie chcę używać prostych analogii, ale Kaczyński jest człowiekiem o głęboko zaburzonej osobowości, który żywi się konfliktem. On bez konfliktu i wroga, którego mógłby zwalczać, umiera. Żeby historii nadać kształt taki, jak sobie wyobraża PiS, też trzeba otworzyć wiele frontów walki i przeprowadzić swoistą rewolucję kulturalną na wzór chińskich hunwejbinów – pouczyła w tonie autorytetu czytelników portalu koduj24.pl Agnieszka Holland.

 

W rozmowie znana reżyser zaatakowała również Pawła Kukiza za mówienie „różnych okropnych rzeczy, bolesnych dla całych grup społecznych, rasowych” oraz prezydenta Dudę, który pokonał Komorowskiego, mimo iż był mniej znany.

 

- Okazało się, że zasłużonego polityka z ogromnym poparciem, jakim jest Bronisław Komorowski, może w ciągu paru tygodni wyprzedzić człowiek właściwie nieznany, który się niczym specjalnym nie wykazał, poza talentem autopromocji – oceniła nieprzejednana krytyk PiS.

 

Źródło: koduj24.pl

MWł
   


DATA: 2016-06-29 11:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proponuję aby Pani Agnieszka Holland zrobiła film o barbarzyńskiej żydowskiej tradycji uboju rytualnego - co na to jej wysoka kultura i wyczulenie na krzywdę?
ponad 1 rok temu / Żyd
 
Holland do pięt nie dorosła J.Kaczyńskiemu.Jakie są jej korzenie???? Ateistka, feministka??? Bezwzględna -własna korzyść i własna przyjemność?? Hitler i Stalin oparli swoje tyranie na filozofii/ filozofach wykluczającej istnienie Pana Boga. Rzesza Niemiecka uśmierciła 10 milionów, Kumunizm 100 milionów. Wie o tym Holland?
ponad 3 lata temu / Greg
 
Tej Pani nie tylko brak rzeczywistej wiedzy dotyczącej Polski i Polaków, ale również realnego spojrzenia na rzeczywistość nas otaczającą. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że "znawczyni osobowości ludzkich" tak łatwo przychodzi innych oceniać a z samooceną, jak widać ma duże trudności.
ponad 3 lata temu / JO
 
Ciekawe, Stalin to przecież idol rodzinnego środowiska naszych dzisiejszych "postępowców" i obrońców "demokracji". Z tej nienawiści do Polski coś się pani Holand aż pokręciło w główce.
ponad 3 lata temu / abc
 
Za Wikipedią "Agnieszka Holland (ur. 28 listopada 1948 w Warszawie) ? polska reżyserka filmowa i teatralna żydowskiego pochodzenia, także scenarzystka filmowa i aktorka." I wszystko jasne.
ponad 3 lata temu / krzysztofsf
 
pani już dziękujemy; wyjedź gdzie pieprz rośnie i zatruwaj swoimi wyziewami innych; jeśli ci na to pozwolą;
ponad 3 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.