DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Kaczyński: zostaliśmy upoważnieni przez wyborców do obrony interesów Polski, nie cofniemy się

Kaczyński: zostaliśmy upoważnieni przez wyborców do obrony interesów Polski, nie cofniemy się
fot. Krystian Maj/FORUM
#POLSKA    #WYBORCY    #GAZETA POLSKA    #UPA    #TK    #OBRONA    #KOPACZ    #JAROSŁAW KACZYŃSKI    #TUSK    #KOD

Wynik demokratycznych wyborów w Polsce jest trudny do zaakceptowania przez europejskie elity, gdyż nie jest on zgodny z ich interesami – ocenił Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”. - My z kolei zostaliśmy upoważnieni przez wyborców do obrony interesów Polski. Nie do podlizywania się komukolwiek, załatwiania czyichś interesów, tylko do stania na straży interesów naszego kraju. Z tej drogi nie cofniemy się ani o krok – zaznaczył prezes PiS.

 

W rozmowie z „GP” Jarosław Kaczyński szeroko odniósł się do okresu rządów ekipy PO-PSL, kiedy to dochodziło do łamania praw obywatelskich. – Przecież ludzi aresztowano za napisy przeciwko władzy, za żarty z władzy. Akcja „Widelec” jest przykładem działań władzy godzących w prawa człowieka. I dziwnym trafem nasi sojusznicy z Unii Europejskiej tego nie dostrzegali, a nawet jeśli dostrzegali, to nie przejmowali się tym – powiedział.

 

Rząduy PO to także szeroko zakrojona inwigilacja obywateli. Szef PiS ocenił, że odpowiedzialność za takie działania służb ponoszą poprzedni szefowie rządów i jak dodał, jest przekonany, że „istnieją dowody potwierdzające przynajmniej ich wiedzę na ten temat”. - Zarówno Donald Tusk jak i jego następczyni nie powołali ministra koordynatora służb specjalnych. Sami ponoszą zatem odpowiedzialność za działania służb w czasie swoich rządów – dodał.

 

Kaczyński pytany o strategię wobec Rosji i czy agresywna polityka Władimira Putina zagraża Polsce uznał, że „Rosja wchodzi tam, gdzie jest miękko.” – Jeśli będziemy reprezentowali twardą postawę wobec tego państwa, to ryzyko z jego strony jest naprawdę niewielkie, bliskie zeru. I mówiąc „my”, nie mam na myśli tylko władz Polski czy PiS, a cały Zachód – zaznaczył. Zdaniem polityka nie należy wierzyć w opowieści o szaleństwie Putina, bo są to tylko „elementy straszenia i nacisku”.

 

Prezes PiS mówił też o przyszłości opozycji w kontekście planów jej zjednoczenia pod sztandarem wspólnej walki z rządami PiS i pod przywództwem Donalda Tuska. Zdaniem Kaczyńskiego, taki sojusz jest mało prawdopodobny. - Tuskowi ewidentnie zależy na kolejnej kadencji. Owszem uaktywnił się nieco w sprawach polskich, ale na pewno priorytetem dla niego jest trwanie w Brukseli. Po drugie, nie dostrzegam specjalnego wyczekiwania na jego powrót. Odwrotnie – chętnych do zajęcia stanowiska lidera jest aż nadto i były premier może być tylko wrogiem. A poza tym nie za bardzo wierzę w to zjednoczenie – dodał.

 

Szef PiS ocenił, że taki wspólny front może i wygląda interesująco i realnie, ale jedynie jako teza publicystyczna. Polityka zaś rządzi się swymi prawami. - Proszę zobaczyć, ile lat trzeba było na zjednoczenie prawicy. Nie tylko z powodu działań zakulisowych, rozbijających, jakie stosowały wobec jego procesu jakieś służby, ale również z powodu wielu ludzkich ambicji – mówił Kaczyński.

 

Szef PiS ujawnił też, że dobiegają końca przygotowania do uruchomienia sejmowej komisji śledczej w sprawie Amber Gold. – Myślę, że potrzebujemy jeszcze kilku tygodni na przygotowanie planu działania tej komisji. W mojej ocenie świetną kandydatką na jej przewodniczącą jest pani poseł Małgorzata Wassermann. Ale ta decyzja dopiero przed nami – dodał.

 

Jarosław Kaczyński zapewnił też, że Sejm upamiętni męczeństwo Kresowian, ale wbrew złożonym propozycjom, najpewniej nie stanie się to 11 lipca, wiązanym z rocznicą ludobójstwa dokonanego na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów, ale 17 września. – Ten dzień łączy w sobie wszystkie zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie. Jest najbardziej uniwersalny. Jednak muszę powiedzieć, że zbrodnie popełnione na naszych rodakach przez UPA muszą być nazwane ludobójstwem. Nie dopuszczam żadnej formy wybielania tego straszliwego czasu naszej wspólnej historii, ze względu choćby na dzisiejszą sytuację Ukrainy – zaznaczył.


 

Źródło: tvp.info, „Gazeta Polska”

MA

DATA: 2016-05-25 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@-Miało być o OBROŃCACH INTERESU POLSKI,tylko przed kim i jakich ineresów?A ty nie możesz się obejść bez doboru odpowiednich bogów.masz tak wiele mian.Apokalipsa,to przykład przerażania ludzi.Tak masz rację nie dostałem zezwolenia od biskupa na czytanie i powoływanie się.
ponad 3 lata temu / NN
 
@NN: Wy odrzuciliście Starotestamentowego Boga. Obraliście sobie boga Izraela, który jest tym, który został strącony. Gdybyś wyznawał Starotestamentowego Boga i/lub "chodził do kościoła" nie popierałbyś PO, Twoje wypowiedzi brzmiałyby inaczej. Podpierasz się Apokalipsą? Na jakiej podstawie?
ponad 3 lata temu / @
 
@-"Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz".Trochę mniej podniety,a więcej do rzeczy.Coś tu zostało pomylone.Przecież,Bóg Izraelski został "NASZYM BOGIEM".Czytaj;Stary i Nowy Testament.Jeśli chodzisz do kościoła to słuchaj i rozum co jest czytane podczas mszy.Bóg Izraelski stworzy Świat i Adama,którego jesteś potomkiem.I za jego grzech(chciał wiedzieć co jest dobre,a co jest złe),za ciekawość tajemnicy Boskiej,cierpią teraz wszystkie jego pokolenia.A miało być co robi obecny rząd dla dobra społeczności Polskiej.
ponad 3 lata temu / NN
 
@NN: Nasz Bóg, w Trójcy Jedyny jest wieczny, istniał zawsze i zawsze będzie istniał. Bóg Izraelski został przez Naszego Boga strącony. Skoro to rozumiesz, dlaczego służysz strąconemu? Nie żal Ci wieczności?
ponad 3 lata temu / @
 
Do listy przekraczanych przez PiS przykazań, trzeba dodać: Nie zabijaj.
ponad 3 lata temu / @
 
Czyli usprawiedliwiasz swe fałszywe świadectwo, fałszywym świadectwem innych? No to wyszło szydło z worka, skoro postępujesz według talmudycznej zasady "oko za oko, ząb za ząb", a nie według chrześcijańskiego "Nie oddawajcie złem za zło ani złorzeczeniem za złorzeczenie" 1P3:9. I śmiesz sobie uzurpować prawo do definiowania pojęć na katolickim portalu. Żenada.
ponad 3 lata temu / @ @
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.