DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Kaczyński: kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę

Kaczyński: kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę
fot; tvp.info

„Kto spojrzy na polską historię to wie, że nie ma dziejów narodu polskiego (…) bez Kościoła. Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę” – powiedział podczas pikniku patriotycznego w Pułtusku prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

 

- [Polska] będąca członkiem Unii Europejskiej to jest wymóg polskiego patriotyzmu. Trzeba żeby Polska zachowała podmiotowość, żeby za nią nie decydowano, żeby mogła załatwiać swoje sprawy w taki sposób jaki jest właściwy, jaki wybiera większość społeczeństwa – prezes PiS mówił o wymaganiach jakie stawia polska polityka zagraniczna.

 

- Oczywiście to musi być robione w pewnych ramach. Te ramy są określone w poszczególnych traktatach i to musi być przestrzegane - tłumaczył konieczność partycypowania przez Polskę w polityce Unii Europejskiej. – Niech nikt nie sądzi, że jacyś dobrzy wujkowie coś za nas załatwią (…) trzeba o swoje zabiegać – dodawał. Jarosław Kaczyński w odniesieniu do polityki wewnętrznej podkreślił nacisk w działaniu na dwóch płaszczyznach; społecznej i regionalnej.

 

- Jeżeli ktoś chce jednych na dziesięciolecia pozostawiać w biedzie a innym dawać bardzo dużo to ten tą jedność niszczy, bo jedność musi być realna (…) ta ziemia wokół Warszawy jest niemal trzy razy biedniejsza od samej Warszawy (…) wyobrażacie sobie Państwo jaka jest różnica między osobą, która zarabia trzy tysiące a dziesięć tysięcy. Czy tą różnicę trzeba zmniejszać? Tak trzeba ją szybko zmniejszać, jak najszybciej – podkreślał prezes PiS oraz zaznaczał, że na ten cel są potrzebne środki unijne.

 

- Siła narodu to także wartości. Niektórzy twierdzą, że przede wszystkim wartości (…). Trzeba tej polskiej tradycji, tej polskiej duchowości i polskiej moralności bronić. A ona (…) jest atakowana. Jest atakowany Kościół. Jest atakowany w sposób niezwykle brutalny. A kto spojrzy na historię to wie, że nie ma dziejów narodu polskiego – zarówno w tych czasach kiedy Polska była silna i wielka, jak i w tych złych czasach gdy w ogóle jej nie było – bez Kościoła – podkreślał prezes PiS.

 

- W dalszym ciągu Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, który w Polsce jest powszechnie znany. Nawet dla ludzi, którzy są niewierzący (…) kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę – oznajmił.

 

Źródło: tvp.info

PR   


DATA: 2019-05-05 08:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trump na Marszu Życia: zawetuję każdą proaborcyjną ustawę
11 miesięcy temu / janka
 
Tęczowi zaatakowali. Partia PIS odpowiada. Odpowiadam także ja; Kościół sobie poradzi bez polityków! Już raz "mianowaliście" biskupa Warszawy donosząc na abp. Wielgusa. Efekt - Mierny. "Nie martw się\\ że się Kościół przewróci\\ że znów grzesznik\\ dłubie dziurę w niebie\\ magistrze, doktorze, głuptasku\\ nie martw się o Boga\\ ale o siebie" \\ /ks.Twardowski/ Polski kościół przeżył potężne ataki, mordowanie księży, profanacje kościołów, cmentarzy. Przeżył i przeżyje ?dodam sprawdzone od wieków ? "co nas nie zabije, to nas wzmocni!"
ponad 1 rok temu / Ryś
 
A pewien mądry człowiek powiedział: "Polsko, twa klęska w Rzymie!" Targowicę i utratę państwa zawdzięczamy biskupom i ówczesnemu papieżowi! Wszystko co najgorsze spotykało naszą ojczyznę zawdzięczamy klerowi!
ponad 1 rok temu / mas60
 
@wierny, lex : Polacy muszą wymienić rząd na taki, który intronizuje Chrystusa na Króla Polski i dostosuje prawo polskie do Praw Bożych. Takie dostaliśmy wskazówki z Nieba. Chcecie sprzeciwić się woli Bożej? Niewiara i zwątpienie są podszeptem szatana, kuszeniem a nawet buntem wobec planów Bożych dla Polski. Należy wyciągać wnioski z haniebnych czynów PiS i podjąć ostatnią być może próbę ratunku. Jeśli Bóg wysłał o.Mancinellego z przesłaniem o woli Maryi aby królowała w naszym kraju, Bóg udzieli także nam Swej pomocy, o ile będziemy Mu posłuszni.
ponad 1 rok temu / ben
 
A co można powiedzieć o człowieku, którzy przystępuje do Komuni mając na rękach krew nienarodzonych?
ponad 1 rok temu / Mirek
 
wyznawcy J. Kaczyńskiego są odporni na jakiekolwiek argumenty... pozostał tylko psychiatra i potrójna lewatywa
ponad 1 rok temu / dr Grimsztajn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.