DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ZYZ Panie "ZYZ" (alias "XYZ"). Rozumiem (i się o to nie gniewam), że Pan masz w głowie jajecznicę - i że masz Pan ciśnienie, żeby się swoimi konceptami dzielić ze światem. Rozumiem też (i się o to nie gniewam), że Pan "naśladujesz" i "kochasz". Życzę szczęścia w miłości.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Panie Prezesie antysemityzm to jest manipulacja zydow do rozdmuchiwania wszystkiego co sie nadaje na podtrzymanie tego slowa ma Pan racje to jest choroba dudzy zydow
ponad 1 rok temu / Iga
 
Pan Jezus nie miał "poglądów". Jako Bóg, przekazywał w Swoim nauczaniu prawdę, a nie poglądy. I niby kto by nazwał Pana Jezusa lewakiem? Na pewno nie katolicy. Dlatego powtarzam pytanie: rzucając na nas oszczerstwo, nie rozumiesz VIII Przykazania, czy rozumiesz i celowo grzeszysz?
ponad 1 rok temu / do XYZ
 
Pan Jezus miał poglądy które teraz nazwali byśmy lewicowymi i był żydem zrodzony z matki żydówki.W to to już nikt chyba nie wątpi.JPII mówił w to co wierzył,a nie "w zależności do okoliczności"
ponad 1 rok temu / ZYZ
 
@XYZ Drogi Panie. Nic nie pisałem o "Franciszku" i "Benedykcie". Co oznacza "będziecie się"? Skąd ta liczba mnoga? Skąd się Panu wziął ten "lewak i do tego żyd"? Do tego wszystkiego "były ksiądz Jacek Międlar". Pan ma jakieś dziwne skojarzenia.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Rzucasz na nas oszczerstwo, jakobyśmy uważali że Pan Jezus to lewak, a Benedyktowi zarzucali to że jest Niemcem. Nie rozumiesz VIII Przykazania, czy rozumiesz i celowo grzeszysz?
ponad 1 rok temu / do XYZ
 
Widzę że zaczyna się wypieranie nauk JPII.Papież polak już nie dobry,Franciszek nie dobry już dawno,może Benedykt by był dobry,ale przecież to Niemiec.Nauk Jezusa też będziecie się wypierać,przecież to lewak i do tego żyd. Może były ksiądz Jacek Międlar byłby dobry.
ponad 1 rok temu / XYZ
 
@XYZ Skąd Pan wie, że "kochał"? Może jakiś konkretny przykład? Na czym polegało to "kochanie" - i kogo konkretnie dotyczyło? Żydów in gremio, czy jakiegoś konkretnego Żyda/Żydówki? Co się tyczy tego, że "mówił". Owszem "mówił". Różne rzeczy "mówił" (i czynił) - w zależności od okoliczności.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Czytam komentarze, prawie wszyscy przeciw.Myślę że JPII kochał Żydów i jak mówił rasizm to grzech.Czy już nie ma wśród nas takich co opłakiwali Wojtyłę.Jeżeli uważacie go za autorytet naśladujcie go.
ponad 1 rok temu / XYZ
 
dlaczego na świecie są miliony antysemitów a nie ma ani jednego antyeskimosa wina za to jest po stronie żydów walczą z każdym narodem na świecie a ze swojego robią zawodową ofiarę niech przeproszą a ludzie im wybaczą . Co do PISu to już dawno przestał być pro polski i mojego głosu już nie dostanie .q ... kalkenstein.
ponad 1 rok temu / pol
 
Ktoś, kto za punkt odniesienia dla formacji państwa ma socjalistyczną sanację a jego młodość ukształtowały osobistości pokroju J.J. Lipskiego nawet nie mógłby inaczej. Trawestując Romana Dmowskiego: oni mają obowiązki rozległe, ale nie polskie w ujęciu katolickim. Dziękujmy Bogu za zsuwanie zasłon z naszych nieświadomych oczu.
ponad 1 rok temu / ancan
 
Widze na ekranie byłego Premiera i słyszę groźna przyganę suflowana przez żydofilów, jako zapowiedz nowych porządków w obiecywanym Żydom, POLIN?
ponad 1 rok temu / xyz
 
Zgadzam się. Antysemityzm to choroba duszy i umysłu tych, którzy te teorie wynaleźli i nieustannie tropia każdy objaw czegokolwiek, który mozna jakoś do teorii dopasować.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Co on gada za bzdury ? To Kaczyński tez już jest przeciwko Polakom ?tez już jest na kolanach przed żydami?? Wstyd Panie Kaczyński.Nigdy już nie pójdę na jakiekolwiek wybory bo wszyscy politycy to kłamcy
ponad 1 rok temu / ada
 
Coś mi się zdaje że PiS to żydowska 5 kolumna w Polsce.
ponad 1 rok temu / lalala
 
Ta wypowiedź jest urabianiem katolików aby utracili ducha. Obrzydliwe. Wstrętne. Podłe.
ponad 1 rok temu / wz
 
Czy antypolonizm też jest grzechem czy/oraz chorobą psychiczną? Bardzo bym chciał by "autorytety" moralne mi to wyjaśniły bo jeszcze nikt do tej pory problemem antypolonizmu i wrogości wobec narodu polskiego i jego historii ze strony plemienia semickiego ex cathedra się nie wypowiadał. Osobiście uważam że pan Kaczyński i inni też cierpią na chorobę polityczną która zniewala jego ducha i duszę. Nazywa się ta choroba antysemitofobią czyli strach przed antysemityzmem.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
@ Anna "Przecież on jawnie nie jest za naszą Ojczyzną". Dla Jarosława Aleksandra (podobnie jak dla jego brata, Lecha Aleksandra) prawdziwym domem jest Izrael - nie Polska. W "Rzeczpospolitej" z 17-18 maja 2008 roku ukazał się wywiad z ówczesnym prezydentem RP Lechem Aleksandrem K. Lech Aleksander K. oświadczył wprost: "W Izraelu czuję się jak w domu" (taki był też tytuł całego wywiadu). Na pytanie o cele, które chce realizować, Lech Aleksander K. odpowiedział: "Mieć dobre relacje z Izraelem to mieć dobre relacje z krajem, który ma wielki wpływ na światowy układ sił". Te "dobre relacje" nie oznaczały oczywiście dobrych relacji z polskiego punktu widzenia, tylko z żydowskiego, relacje wg zasad określonych przez Żydów.
ponad 1 rok temu / wwm
 
A żydowski antypolonizm i antykatolicyzm to nie choroba duszy którą podpowiada diabeł?
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Choroba duszy do dążenie do wladzy za wszelką cenę. PIS już podeptał moją rodzinę przez zmuszenie pracownika samodzielnego przebywania w siedzibie pracodawcy od rana do wieczora. Dziecko z matką wychodzi z domu po 6.00 a wraca ok 18.00 Wczesniej moglo wrocic odpowiednio wczesniej a rodzic mogl wykonac prace w domu. To taka pelna zawisci polityka niby pro rodzinna PIS-u Wladza za wszelką cenę.
ponad 1 rok temu / Oszukany przez PIS
 
Objawy paraliżu myślenia wywołanego przez wroga Polski dawką strachu przed antysemityzmem.
ponad 1 rok temu / dyplopatia
 
Wyciera sobie gębę miłosierdziem nie zważając co żmijowe plemię czyni.Podobnie jak jego brat stoi na straży interes?w Izraela.
ponad 1 rok temu / marju73
 
Antysemityzm Panie Kaczyński to reakcja immunologiczna "organizmu". Bynajmniej nie na Żydów a na czyny i wysiłki ich "najwybitniejszych" przedstawicieli, między innymi cynicznie wykorzystujących nieszczęście swoich ziomków do przeprowadzenia plemiennego szabru na nienależnym im mieniu. Każdy zdrowy człowiek nazwie to wymuszeniem rozbójniczym. Nie wiedzieć czemu "polscy politycy" nazywają to "Roszczeniami". Czyżby takie handełesy załatwiali "nasi" wybrańcy na wspólnych sesjach wyjazdowych z Knesetem? I co z tym ma wspólnego Europejski Parlament Żydowski i jego obrady w 2013 roku w Krakowie? A chorobą duszy i umysłu jest za to z całą pewnością permanentnie uporczywy, notoryczny masochizm i zabawa w głupiego Jasia z "własnym" narodem. Ileż to można!
ponad 1 rok temu / agricola
 
ciekawe czy równie ciekawie prezes powiedziałby o antypoloniźmie
ponad 1 rok temu / arturo
 
Polecam mega wyklad ( oraz po wykladzie pytania i odpowiedzi ) , wyklad wart miliardy ks. prof. Tadeusza Guza . Polecam go wszystkim moim rodakom , poczynajac od Prezydenta , Premiera , ministrow , poslow , dziennikarzy .... i nas wszystkich , ktorym jest droga nasza Ojczyzna . Recze , ze nie bedziecie zalowac . Na YouTube : " M.in. o przemilczanej prawdzie o współudziale Żydów w holokauście - Ks. Tadeusz Guz"
ponad 1 rok temu / ada
 
Panie Kaczyński sprawa Smoleńska jest już dawno wyjaśniona. Wszyscy wiemy ,że to było morderstwo. Kiedy zakaz aborcji eugenicznej w Polsce kiedy ?
ponad 1 rok temu / Mietek
 
ktoś tu napisał, że sytuacja przypomina rok 1938. Polska stoi przed największym zagrożeniem w historii, a pan prezes bełkocze. Chryste ratuj !
ponad 1 rok temu / Pejot
 
Czasem Pana Prezesa nie rozumiem. Teraz kiedy to slowo jest slowem-wytrychem i stawia Zydow,i ich panstwo poza wszelka krytyka i podejrzeniem, ta wypowiedz o chorej duszy jest co najmniej dziwna. Trzeba zaczac interweniowac w ustawy Knesetu,po ci poslowie moga nam wykroic swiatowa wojne. Ciekawe czy beda je kierowad do trybunalu konstytucyjnego lub pod rozwage polskiego Sejmu. Nie czekam tu na jakas symetrie pomiedzy anty-polonizmem i anty-semityzmem, bo wystarczy poczytac zydowska i izraeslska prase by zauwazyc, ze narod (ten co narodow sobie nie zyczy) forsuje od lat idee, ze swiat bez Izraela nie moze istniec.Juz jest wojna z Iranem, a prasa izraelska informje o gotowosci zaatakowania Libanu. A coz tam, to nie narod. Niemcy np. moga byc, bo dobrze placa i buduja wlasnie high-tech platformy dla celow wojskowych, ktore juz wkrotce sie przydadza. A my w kolko o cierpieniach (bez watpienia, nikt nie kwestionuje), ale jednak sprzed 75 lat.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Twa niespotykany atak na Polskę i Polaków,a kaczyński mówi nie o antypoloniżmie,a o antysemityźmie.o co tu chodzi.Przecież on jawnie nie jest za naszą Ojczyzną.To jest potwornie smutne.Atakują nas ,oszczerstwa rzucają,włamują się do polskich ambasad,a nasze władze-Prezydent,premier,sejm,senat,ministrowie itp.nie bronią Polski i Polaków,cały czas mówią o antysemityźmie.Boże ratuj nas.Nie mamy Polskiej włądzy,o co tu chodzi.Chryste Królu Polski..............
ponad 1 rok temu / Anna
 
@Jaca "Dobrze Kaczor dowalił. Popieram". Komu (i w jaki sposób) "Kaczor" "dowalił"? I cóż takiego Szanowny Pan "popiera" - ale tak konkretnie?
ponad 1 rok temu / wwm
 
Jeśli antysemityzm jest chorobą, to trzeba go leczyć - najlepiej w psychuszkach.
ponad 1 rok temu / mack
 
Panie Prezesie CO TO JEST ANTYSEMITYZM ????????????????? Badanie szwindli przy reprywatyzacji też?
ponad 1 rok temu / anty
 
Kiedy zakaz aborcji? Aborcja to grzech!
ponad 1 rok temu / c175
 
Sprawiedliwy opór przeciw żydowskiemu RASIZMOWI nie jest antysemityzmem.
ponad 1 rok temu / erg
 
Przestępców zamyka się w więzieniu, izoluje i karze. Nie wpuszcza się ich do własnego domu gdy otrzyma się informację o zamiarze popełnienia przez nich zbrodni. Informację o przyszłych zbrodniach Izraela otrzymaliśmy z samego źródła. Czy Kaczyński ma nas za idiotów? Ta wypowiedź prezesa wyjaśnia dlaczego nie rozliczył dotąd zbrodni smoleńskiej, przekrętów i grabieży PO-PSL, okoliczności śmierci bł.ks.J.Popiełuszki i innych oraz ukrył przed Polakami aneks WSI.
ponad 1 rok temu / ano
 
No juz dobrze, dobrze Naczelniku drogi, wicie, rozumicie, narobilscie pelno idiotyzmow razem ze sp.bratem a teraz to juz zupelnie pograzacie sie swoim durnym gadaniem - o tym co to jest antysemityzm i kto jest antysemita decyduja tylko i wylacznie Zydzi
ponad 1 rok temu / Janko
 
Dziś wrogiem Polski jest Izrael i jego reprezentacja w USA. To konsekwencja suwerennej decyzji Żydów podjętej przez nich świadomie i otwarcie, to agresywna napaść na Polskę. Pani Azari w imieniu Żydów przyznała zamiar ograbienia Polski, Żydzi szerzą oszczerstwa na temat Polaków, przyznają iż będą robić to nadal, obrażają nas. My panie Kaczyński nie mamy sobie nic do zarzucenia, wręcz mamy zamiar wypełnić nasz katolicki obowiązek obrony naszych dzieci i wnuków przed izraelską agresją. Mamy zamiar bronić Prawdy o naszych Przodkach, o nas samych i naszej historii. To nie jest antysemityzm lecz obrona konieczna. Pan panie Kaczyński przyjmuje i rozpowszechnia żydowskie pokrętne znaczenie tego słowa. Czy jest pan Żydem czy Polakiem. Pan powinien oddać władzę Polakom, ponieważ takimi wypowiedziami oraz zaniechaniem obrony Polski w instytucjach amerykańskich nie działa Pan w interesie narodu Polskiego lecz w interesie izraelskiego agresora. To Pan grzeszy zdradą
ponad 1 rok temu / katol
 
Antysemityzm, to mlotek do walenia po glowach wszystkich myslacych inaczej niz zaklamani Zydzi ,w tym wiekszosci Polakow .Panie Kaczynski walnij sie pan tym mlotkiem w ten zaklamany leb to sie zydzi uraduja i zaspiewaja panu szalom szalom !
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
No proszę. Mamy kolejną definicję "antysemityzmu". Słyszeliśmy już (m. in. od abpa Gądeckiego), że "antysemityzm" jest "grzechem". Pan prezes objawił nam, że "antysemityzm" jest "chorobą", w dodatku "ciężką" - a "choroba" ta dotyka "duszy i umysłu". Znaczy: "antysemita" jest chory na umyśle. Skoro jest chory na umyśle, to znaczy, że nie wie co czyni (innymi słowy: jest niepoczytalny). A skoro jest niepoczytalny - to nie grzeszy. Mamy przykry dysonans poznawczy. Pan prezes objawił też swoim wyznawcom (i nam wszystkim), że "chorobę" "antysemityzmu" roznosi po świecie "diabeł". Aż się boję zgadywać, skąd pan prezes wie takie rzeczy, czy sam jest takim tęgim demonologiem, czy zasięgnął rady u jakiegoś rabina - a może sam "diabeł" mu się zwierzył?
ponad 1 rok temu / wwm
 
Dobrze Kaczor dowalił. Popieram.
ponad 1 rok temu / Jaca
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.