DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Kaczyński: antysemityzm to choroba duszy, którą podpowiada diabeł

Kaczyński: antysemityzm to choroba duszy, którą podpowiada diabeł
Jarosław Kaczyński, fot. REUTERS/Kacper Pempel

Jarosław Kaczyński przemawiał podczas wieczornych uroczystości związanych z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. Lider PiS odniósł się do trudnej w ostatnich dniach relacji pomiędzy Polską a Izraelem. Powiedział, że antysemityzm jest chorobą duszy i umysłu i należy ją odrzucić.

 

– Dziś wrogowie Polski, można powiedzieć, że diabeł, podpowiada nam pewną bardzo niedobrą receptę, pewną ciężką chorobę duszy i umysłu. Tą chorobą jest antysemityzm. Musimy go zdecydowanie odrzucać. Ale to nie oznacza, że mamy przyznawać rację tym, wszystko jedno czy to Żydzi, czy Polacy, bo Polacy niestety też często dzisiaj obrażają swój własny kraj – mówił Jarosław Kaczyński.

 

Podczas uroczystości 94. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, prezes Prawa i Sprawiedliwości zwracał również uwagę na obronę prawdy historycznej. Nawiązał w tym miejscu do słów kojarzonych z postacią kapelana „Solidarności” - bł. ks. Jerzego Popiełuszko. – Musimy bronić prawdy o tym, co działo się w Polsce w czasie II wojny światowej. Ale ta obrona prawdy musi być prowadzona zawsze z pamięcią o tych wiecznych słowach św. Pawła: „Zło dobrej zwyciężaj”, które tak często cytował błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – powiedział polityk.

 

Jarosław Kaczyński jak zwykle w podobnych okolicznościach zapewnił, że państwo polskie jest coraz bliższe rozwiązania tajemnicy tragedii w Smoleńsku. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość wkrótce będzie mogło należycie upamiętnić ofiary tragicznego zdarzenia. – Można powiedzieć, że jeśli chodzi o sprawę upamiętnienia, dochodzimy do końca drogi. Możemy wszyscy powiedzieć sobie nawzajem, że zrobiliśmy coś bardzo ważnego dla Ojczyzny, dla Polski, dla naszej niepodległości i godności. A dziś jest właśnie czas, w którym tej godności trzeba bronić – zakończył Kaczyński.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, TVP Info

WMa

 

 


DATA: 2018-02-11 10:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ZYZ Panie "ZYZ" (alias "XYZ"). Rozumiem (i się o to nie gniewam), że Pan masz w głowie jajecznicę - i że masz Pan ciśnienie, żeby się swoimi konceptami dzielić ze światem. Rozumiem też (i się o to nie gniewam), że Pan "naśladujesz" i "kochasz". Życzę szczęścia w miłości.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Panie Prezesie antysemityzm to jest manipulacja zydow do rozdmuchiwania wszystkiego co sie nadaje na podtrzymanie tego slowa ma Pan racje to jest choroba dudzy zydow
ponad 1 rok temu / Iga
 
Pan Jezus nie miał "poglądów". Jako Bóg, przekazywał w Swoim nauczaniu prawdę, a nie poglądy. I niby kto by nazwał Pana Jezusa lewakiem? Na pewno nie katolicy. Dlatego powtarzam pytanie: rzucając na nas oszczerstwo, nie rozumiesz VIII Przykazania, czy rozumiesz i celowo grzeszysz?
ponad 1 rok temu / do XYZ
 
Pan Jezus miał poglądy które teraz nazwali byśmy lewicowymi i był żydem zrodzony z matki żydówki.W to to już nikt chyba nie wątpi.JPII mówił w to co wierzył,a nie "w zależności do okoliczności"
ponad 1 rok temu / ZYZ
 
@XYZ Drogi Panie. Nic nie pisałem o "Franciszku" i "Benedykcie". Co oznacza "będziecie się"? Skąd ta liczba mnoga? Skąd się Panu wziął ten "lewak i do tego żyd"? Do tego wszystkiego "były ksiądz Jacek Międlar". Pan ma jakieś dziwne skojarzenia.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Rzucasz na nas oszczerstwo, jakobyśmy uważali że Pan Jezus to lewak, a Benedyktowi zarzucali to że jest Niemcem. Nie rozumiesz VIII Przykazania, czy rozumiesz i celowo grzeszysz?
ponad 1 rok temu / do XYZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.