DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie zakaże z prostej przyczyny. Gdyby dokonał zmian w tej ustawie, która dopuszcza wyjątki, od następnej kadencji, którą by wygrała w cuglach PO et consortes, aborcja byłaby legalna, dostępna we wszystkich możliwych przypadkach i na dodatek finansowana przez Państwo. Dziwię się, że można mieć aż tak ciasny umysł, żeby tego nie rozumieć.
8 miesięcy temu / January
 
Na jakim portalu ja jestem? Nigdzie w Piśmie świętym nie znalazłam zapisu, że za występki i grzechy innych odpowiedzialność i karę poniesie Kaczyński , Morawiecki. Nie znalazłam także,że Miller, Pawlak, Tusk, Buzek i in. Nawet ludzie im są wdzięczni za ... wyprzedaż Polski! Mówili i często nadal jaki był to był ale swój chłop. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej za czyjeś winy. Każdy dostał 10 BOŻYCH PRZYKAZAŃ największe, najwspanialsze PRAWO BOŻE i z niego będzie rozliczony. Rozumienie i przerzucanie winy na innych jest dramatycznie dziecinne i przerażające. Każdy za swoje czyny poniesie konsekwencje.
8 miesięcy temu / Ewa
 
"Jako katolik, nie mogę powiedzieć nic poza tym, że sprawa jest w Trybunale Konstytucyjnym?. Wyznanie przerażające w treści, przekazie i mentalności, czy aby na pewno katolickiej ?
8 miesięcy temu / UPS
 
Kaczyńscy to uczniowie starego socjalisty Lipskiego. Naturalnym środowiskiem ideowym Kaczyńskiego jest michnikowszczyzna.
8 miesięcy temu / Skanderbeg
 
Autor powtarza że "żadnej kontrrewolucji w wykonaniu PiS nie będzie". Nie wiemy tego i krytykę odłóżmy na później. Słyszałem na własne uszy jak J. Kaczyński powiedział w wywiadzie, może w programie "Rozmowy niedokończone" w TV Trwam że PiS NIE JEST PARTIĄ KONFESYJNĄ. Było to dawno, może i kilkanaście lat temu, dlaczego autor i inni krytycy tego nie pamiętają. Było to na tyle istotne że powinno już wtedy zostać przedyskutowane i zapamiętane. TO JEST POLITYKA, chodzi tylko i wyłącznie o pokonanie przeciwników politycznych i przejęcie rządów. Potem można zacząć zmiany w państwie i trzeba to robić roztropnie i ostrożnie bo łatwo można władzę utracić a razem z nią wszelkie szanse. Zapytam dlaczego prof. Piotrowski OD POCZĄTKU nie umieścił w nazwie swojej nowej partii słowa "katolicka" ? Czyżby zostawiał sobie taką samą furtkę jak J. Kaczński. Czas pokaże. Obserwując poczynania dziennikarzy myślę że Kaczyński czesto powtarza - "Boże chroń mnie przed przyjaciólmi ... .
8 miesięcy temu / Jazzz
 
Niestety Delfin banksterek nie sprawdził się na posadzie premiera. Miał załatwić wszystko w Brukseli, reformować struktury państwa, budować polską gospodarkę itd..... NIC Z TEGO NIE WYSZŁO.
8 miesięcy temu / Zawiedziony
 
Obrzydliwie sie to czytalo
8 miesięcy temu / Nick
 
NARÓD, KTÓRY POTRZEBUJE PRZEPISÓW JAK ŻYĆ I MIEĆ DZIECI JEST CIĘŻKO CHORY. G.J.Cezar Zacznij swoją akcję i uświadamiaj młodych i starych o odpowiedzialności. Naprawę świata zacząć od siebie. Obowiązkiem obywatela polskiego jest wierność Rzeczpospolitej Polskiej i troska o DOBRO WSPÓLNE art 182 Konstytucji RP -zatem ciebie, mnie, nas. Podejście katolickie (papierowe): - ilu przeczytało Biblię 6-8 razy by świadczyć o swojej religii? - zobacz ile ludzi na mszy stoi poza kościołem- gdyby nasza rodzina,przyjaciele przyjechali nas odwiedzić postali pod domem, blokiem i pojechali, byłyby to odwiedziny? - ile ludzi żąda od kapłana pochówku, chrztu i in. bo wypada wobec ludzi a w sercu? - jak klęczą ludzie(wierni) podczas nabożeństwa głównie mężczyźni - dostojnie z dumą ? Zdarza się,że nawet nie ściągają czapki z głowy po wejściu do kościoła? - ile ludzi wędruje po kościele i nie klęka mijając Ołtarz ?
8 miesięcy temu / Feliks
 
Bo nie chce. I kto go zmusi ?
8 miesięcy temu / mj
 
A jak się prowadzi córeczka Lecha Kaczyńskiego? Po katolicku? Niedaleko pada jabłko od jabłoni.
10 miesięcy temu / MIchał
 
Pan Kalkstein (zwany też Kaczyńskim) służy dobrze swemu państwu na tzw Bliskim Wschodzie a na pewno nie Polsce. Wprost przeciwnie, upadek Polski i jej społeczeństwa jest w interesie politycznym tego państwa. Dlatego też popierana jest aborcja, antyklerykalizm, globalizm, niszczenie polskiej ekonomi, sprowadzanie muzułmanów i wysyłanie polskiej młodzieży za granicę. A jeśli komuś sie wydaje, że można ich będzie się pozbyć w następnych wyborach niech wyzbędzie sie złudzeń. W 2015 roku głosowałem wraz z moją rodziną i przyjaciółmi na p. Grzegorza Brauna. Po wyborach i ogłoszeniu wyników okazało się, że p. Braun zebrał 0 (zero) głosów. Cytując p.Michalkiewicza powołującego sie na klasyka demokracji Stalina, nieważne na kogo oddano głosy ale kto je liczy.PoPiS wprowadził ustawę 1066, która zapewni ich panowanie bez względu na nastroje społeczne i żadne wybory nic nie zmienią.
10 miesięcy temu / Niktoś
 
Może zażądać by p.Jarosław Kaczyński opracował grafik ile razy w tygodniu.... na którym boku... czy wstawać lewą czy prawą nogą i in. Koszmar jeżeli młode pokolenie tych wartości i fundamentów nie wynoszą z domu,kościoła. Nasi dziadkowie żyli wstrzemięźliwie mieli najcześciej po 3 dzieci...czy młode pokolenie wie o co chodzi? To za PO dzieci były zabierane rodzicom z biedy a domy dziecka brały na 1 dziecko ponoć 3ooo miesięcznie
10 miesięcy temu / mikro
 
TAKICH KATOLIKÓW MAMY MNÓSTWO W NA RÓŻNYCH SZCZEBLACH WŁADZY,KTÓRZY LEPIEJ NIŻ BÓG WIEDZĄ CO JEST WAŻNIEJSZE W HIERARCHII WARTOŚCI KATOLICKIEJ!
11 miesięcy temu / jAN
 
Szanowny Panie Prezesie PIS jeżeli pragniecie wygrać wybory to my nauczyciele - prosimy bardzo o cofnięcie emerytur dla nauczycieli po 30 latach pracy tak jak było- czyli do 31 grudnia 2008 roku - Emerytura bez względu na wiek na starych zasadach a nie tak zwane - Świadczenia kompensacyjne. Życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za wsparcie !
11 miesięcy temu / nauczyciele
 
Jako sygnatariusz Agendy 2030, Polska nie może wprowadzić zakazu aborcji.
11 miesięcy temu / kerrville
 
takich katolików pełno jest w PO.
11 miesięcy temu / barbarella
 
Żadna nadinterpretacja, tylko wykazanie bezsensu twej argumentacji. Zresztą, gdybym nie trafił w sedno, przedstawiłabyś merytoryczną kontrargumentację :)
11 miesięcy temu / do klik
 
nadinterpretacja i dzielenie włosa na czworo ,w kontekście aborcji taka jest przyczyna
11 miesięcy temu / oj do do klik
 
Co to znaczy "profesjonalny analityk"? czy to określenie znaczy tyle ile za komuny kurczak dojrzały oznaczało KURCZAK MROŻONY"? Słuchając w sejmie takich siermięznych przemówień Gasiuk, Schiuring, Budki, starego Niesiołowskiego, Pali kota, Petru (opłacanych by kalać Polskę?)można się rozchorować? Pokazujących otwarcie, że zrobią wszystko za wszelką cenę by Polska była nic nie znaczącym Krajem. Ile ustaw przygotowali, ile przedłużali, ile w wyniku ich "ciężkiej" pracy powstało nowych miejsc pracy, udogodnien dla polskich przedsiębiorców, ilu Polaków 'dzięki nim" powróciło z tułaczki? Najlepiej wyszła im anarchia!!
11 miesięcy temu / Ana Iza
 
Tak, to widać że nie jesteś profesjonalnym analitykiem, dlatego piszesz bzdury jakoby postawienie na walkę z satanistami (zwolennikami mordowania dzieci), którzy stanowią margines społeczeństwa, mogło doprowadzić do porażki, podczas gdy dużo bardziej zażarta batalia PiS o sądy, mająca dużo więcej przeciwników w Polsce i w UE, jednak jest realizowana. Informuję cię że dla chrześcijan odpowiedź jest tylko jedna: należy wszelkimi siłami dążyć do zakończenia mordowania niewinnych dzieci. Natychmiast, gdyż każdy dzień zwłoki to kolejna trójka niewinnych zamordowanych. Oczywiście mentalnie zdegenerowani obserwatorzy sceny politycznej mają życie tych dzieci gdzieś i wygląda na to że żaden proces wychowawczy im nie pomoże.
11 miesięcy temu / do mendrol
 
Bzdura, bo gdyby to była przyczyna, Kaczyński także nie ruszałby sądów - przecież Polska to również kraj KODerastów i podobnych PO-wców. Ponadto, twój argument służy do usprawiedliwienia zniesienia karalności wszelkich przestępstw. Jednak w żadnym kraju tego nie uczyniono. Widocznie "rozumujesz" inaczej niż od wieków rozumują rządzący we wszystkich krajach świata. "Gratuluję" wyjątkowości :)
11 miesięcy temu / do klik
 
Nie jestem profesjonalnym analitykiem a jedynie obserwatorem sceny politycznej. Trudno nie zauważyć że prezes PiS rzeczywiście nie zamierza podejmować walki z siłami proaborcyjnymi. Choć środowiska antyaborcyjne coraz bardziej się uaktywniają jednak postawienie na walkę z e zwolenni(cz)kami aborcji mogłoby w konsekwencji doprowadzić do porażki - a zatem do wylania dziecka z kąpielą. Zatem na pytanie walczyć z aborcjonistami czy nie odpowiedź jest tylko jedna : nie, co nie oznacza wywieszenia białej flagi. Odziedziczyliśmy społeczeństwo mentalnie zdegenerowane w swej ,,elitarnej" masie. Czeka nas najpierw długoletni proces wychowawczy. Jest pilna potrzeba zmian treści przekazywanych w procesie kształcenia, wskazywanie nowych wartościowych wzorców przy jednoczesnym obnażaniu złych, prowadzących ku upadkowi Rzeczpospolitej. Wtedy też - myślę - nie będzie problemu ze zdelegalizowaniem aborcji i innych złych zjawisk społecznych. Tego Naszej Wielkiej Ojczyźnie życzę.
11 miesięcy temu / mendrol
 
cyt"nie zakaże aborcji. Dlaczego?-chyba dlatego że Polska jest również krajem ateistów i innowierców ,katolicy mają przykazania -a prawo jest ogólne ,katolicy powinni przykładem pokazywać ze urodzenie każdego dziecka jest szczęściem i tym przekonywać
11 miesięcy temu / klik
 
Nie kłam że uważasz aborcję za straszną tragedię, skoro gardłujesz za tym by nadal trwała. Porównanie do samobójstwa jest bez sensu, gdyż w samobójstwie człowiek nie zabija kogoś innego, a w aborcji morduje kogoś innego - niewinne dziecko. A więc twierdzisz że to zakłamanie wynika z wychowania, genów i środowiska? Zakazanie przez PiS aborcji nie byłoby błędem, bo po pierwsze zbliżyłoby prawo w Polsce do Prawa Bożego, a więc Pan Bóg by Polsce pobłogosławił, a po drugie realnie zmniejszyłoby ilość morderstw. Bez zmiany tego prawa, nie ma co liczyć na Bożą pomoc, a Polska bez Bożej pomocy i tak utraci suwerenność. Zakaz mordowania dzieci powinien być zrealizowany równolegle z porządkowaniem sądów i mediów, bo każdy dzień zwłoki to kolejna trójka legalnie zamordowanych dzieci. Skoro to mordowanie popierasz, jesteś współwinny tych zbrodni.
11 miesięcy temu / do Przede wszystkim CIERPLIWOŚĆ
 
Aborcja to straszna tragedia. Ludzie jednak mają wolną wolę i zrobią rożne straszne rzeczy. Czy zakazując prawnie samobójstw ludzie przestaną odbierać sobie życie? Postępowanie człowieka bardziej zależy od wychowania, genów i środowiska niż od prawa. Po za tym PiS zakazując w chwili obecnej aborcji popełnił by wielki błąd. Totalna opozycja tylko czeka aby do wojny o tzw. "praworządność i demokrację" dodać walkę z państwem wyznaniowym. Suwerenność Polski nadal wisi na włosku dlatego w tym momencie nie wolno igrać z ogniem. Najpierw trzeba zrobić porządek z sądami i mediami aby później porządkować w kraju inne sprawy. Uważam, że Jarosław Kaczyński to pragmatyk i doskonale wie co robi. Pozdrawiam!
11 miesięcy temu / Przede wszystkim CIERPLIWOŚĆ
 
Gdyby ktoś Cię zaatakował a Ty byś go zabił - spowiadałbyś się z tego, czy nie?
11 miesięcy temu / do Tomasz
 
Kaczyński ... nie zakaże mordowania dzieci w łonach matek. Apeluje o zaprzestanie używania w dziennikarstwie 'katolickim' eufemizmu "aborcja". Odwagi JAM zwyciężył świat!
11 miesięcy temu / Rafał
 
Kiedyś, ktoś powiedział ?państwo to ja?, ktoś inny, że "państwo jest na pierwszym miejscu". Dzisiaj partyjni uzurpatorzy ubrani w piórka "demokracji" ( od czasów greckich filozofów, minęło już tyle czasu, że zapomniano co to słowo naprawdę znaczy) mają to hasło wypisane sympatycznym atramentem na swoich sztandarach. W dowolnym dzisiejszym tłumaczeniu słowo demokracja znaczy, że ?ciemny lud wszystko kupi jak się przedtem go ogłupi"?.
11 miesięcy temu / UPS
 
Obrona konieczna czyli obrona życia jest obowiązkiem gdyż życie jest najwyższą wartością.Samoobrona ma na celu obronę własnego życia zabicie napastnika nie jest zamierzone .[por Św Tomasz z Akwinu Summa Teologiczna II-II 64,7]
11 miesięcy temu / Tomasz
 
Gdyby ktoś Cię zaatakował a Ty byś go zabił - spowiadałbyś się z tego, czy nie?
11 miesięcy temu / do Jeffs
 
Gdy ktoś atakuje i zabija (morduje), łamie 5. przykazanie. Jeśli ktoś się broni i zabija, to jest to obrona konieczna. Żadne mniejsze zło.
11 miesięcy temu / Jeffs
 
Przykazanie piąte jest jasne "nie zabijaj" i powinno obowiązywać zarówno w czasie pokoju jak i wojny. Ale jakimś dziwnym zwyczajem, od wieków obowiązuje zasada "ząb za ząb, oko za oko" i w czasie wojny, ludzie łamią to piąte przykazanie i zabijanie "wroga" jest nawet obowiązkiem patriotycznym. Taki obowiązek to przecież nic innego jak pójście na kompromis z piątym przykazaniem, i chcemy czy też nie chcemy wybieramy mniejsze zło.
11 miesięcy temu / Ateista
 
Dlaczego Polską nie rządzi Prawica Rzeczpospolitej ? Bo Polacy nie chcą. Nie narzekajmy tylko róbmy wszystko żeby chcieli. Ale trzeba pamiętać że większość sukcesów politycznych, które osiągnął Marek Jurek, wypracował przy wsparciu PiS. To z ramienia tej partii wszedł do sejmu i Europarlamentu.
11 miesięcy temu / Jazzz
 
Módlmy się aby rządzący pełnili Wolę Boga Amen.
11 miesięcy temu / Katolik
 
Dla katolika sprawa jest prosta: nie głosujemy na antykatolickie partie. Tylko ateiści bawią się w mniejsze zło.
11 miesięcy temu / Jeffs
 
Kaczyński to cywilizacja turańska a nie łacińska i w tym cały problem
11 miesięcy temu / PrPr
 
Prezesowi życzę 500 lat życia za karę.
11 miesięcy temu / Gizela
 
Wiem dlaczego,ale gdy chcę tu opisać przyczynę to taka ocena nie jest publikowana,gdyż nie jest po myśli moderatora.Co zauważyłem.
11 miesięcy temu / nn
 
To wszystko prawda tylko w tym przypadku teź potrzebna jest cnota roztropności. Nie ma na horyzoncie obecnie frakcji politycznej mogącej przejąć władzę i realizować program konntrewolucji moralnej i szeroko pojętego konserwazytmu ( postawy wolnościowe, cywilizacja łacińska). Jest natomiast istotne zagrożenie ze strony frakcji wojującego lewactwa, liberalizmu, partii totalnie antykatolickich związanych i zapatrzonych w zagranicę, zwlaszcza w lewac?ą UE. W PiS teź są osoby o poglądach konserwatyenich niestety obecnie nie jest to kierownictwo partii a szczególnie omawiany JK. Kukiz 15 to jakiś mix, Prawica RP czy inni to obecnie niestety margines Więc zgoda co do krytyki ale roztropnie źe by nie wylać dziecka z kąpielą.
11 miesięcy temu / raf
 
Spójrz uważnie na Jego J. Kaczyńskiego twarz a przekonasz się, że nie da się przekupić i namówić do przestępstwa. Ukochał Polskę nie władzę. Pamiętaj! Święta sprawa Ojczyzny nas wzywa - każdego- by budować Wspólne Dobro o którym mówi art.82 Konstytucji RP i jeżeli twoje obywatelstwo w IC, dowodzie osobistym jest polskie. W komentarzach poraża oskarżanie surowo obecnego rządu.Uważasz, że można nadrobić w ciągu 2-3 lat błędy i zaniedbania, rozgrabioną przez 25 lat Polskę mając pusty portfel? Wskazuje dramatyczny poziom wiedzy historycznej, świadomości i rozumienia rzeczywistości a siermiężność języka to wynik 8 letniej polityki w ramach Polskość to nienormalność. Ten tłum, którego Jezus uzdrawiał i karmił podburzony przez faryzeuszy i uczonych wołał "ukrzyżuj Go, ukrzyżuj Go: mimo, że Piłat nie widział w Jezusie winy. W dziejach ludzkości najkrócej trwały rządy służące ludowi dlatego,że nie posiadał wiedzy, był przekupny, dał się podburzyć
11 miesięcy temu / Skobel2
 
PiS nie jest katolicki. Tylko flirtuje z Rydzykiem dla elektoratu. To chyba jasne?
11 miesięcy temu / Jeffs
 
Konserwatyzm Kaczyńskiego? Wolne żarty. Chyba że wg kryteriów z Niemiec np. Wystarczy spojrzeć na feministki typu Rafalska i nie ma więcej pytań.
11 miesięcy temu / Smog
 
Kaczyński nie jest państwowcem i wcale nie chodzi mu o państwo. Sprowadzanie ogromnej liczby cudzoziemców do Polski, przy jednoczesnym wypędzaniu z Polski młodzieży świadczy o tym, że on w ogóle nie dba o dobro Polski.
11 miesięcy temu / Janek
 
Dlaczego? Bo jest Bolszewikiem, i tyle. Cóż z tego, że pobożnym. @ Skobel-:).
11 miesięcy temu / agricola
 
Ja jako katolik juz od dawna nie mam złudzeń ze popełniłem błąd popierając przez tyle lat PIS tego błędu juz nie popełnię i będę namawiał moich znajomych by tez tak zrobili ja miałem nadzieje ze jak dojdą do władzy to bedą szybko na ile to możliwe zmieniać nasz kraj zaczęli dobrze ale juz pod koniec 2roku wszystko się zmieniło diametralnie na gorsze ja na taki PIS nie głosowałem a tak na dobre to oni się juz nic nie różnią od PO juz mogą wejść z nimi w koalicje,dziwi mnie tylko ze TvTrwam i Radio Maryja jeszcze ich zapraszają stare przysłowie jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie pozdrawiam
11 miesięcy temu / Kazimierz
 
W najbliższych wyborach głosuje na PO, PSL Palikota,NO - ci obecni przez obniżenie wieku emerytalnego odebrali ludziom możliwość pracy zawodowej niemal do końca życia, zabrali młodym składki z OFE 150 mld zł bo po co im na starośc forsa, Komorowski planował wyprzedać lasy Państwowe ok. 7,5 mld ha by spłacić roszczenia starszym braciom -po co lasy Polakom, żeby się ktoś w nich zgubił chodząc za grzybami czy jagodami, można było się dorobić pustymi fakturami VAT a teraz nawet strach pomyśleć o jakiejkolwiek kradzieży, Scheuring walczy o równośc - moja kobitka w jej ramach ma szansę pracować jako górnik bo o tym marzy - była duchem z nią, gdy wołała "dośc dyktatury kobiet poprawili ją ,że mężczyzn razem nie wiedziały o co chodzi, żyłem z emerytury moich 80 latków rodziców bo ich nauczyłem dzielic się z bliźnim a teraz 500(+ -) zniszczyło mój życiowy projekt. To obecni uniemożliwiają dokończenie planu Zielonej Wyspy bez Polaków.
11 miesięcy temu / Skobel
 
Geograficzne polozenie Polski oraz mocno usytuowana wiara w spoleczenstwie to glowne powody dla ktorych "rzad swiata" przestepczego nie zezwoli na obrone ani zycia, ani kosciola, a wrecz przeciwnie, bedzie kierowal ludzkosc ku wyludnieniu, szczegolnie tych resztek myslacych obywateli.
11 miesięcy temu / Bartek
 
Kochani pozostał nam Różaniec Fatima pokuta za Kochaną Polskę nie możemy się poddać! Za dużo do stracenia mamy! Wojna w dzisiejszej pięknej Polsce nam nie potrzebna! Do roboty! Bóg Maryja albo piekło!
11 miesięcy temu / Gość
 
jeśli jako społeczeństwo dopuszczamy, by w prawie stanowionym pozostawić bezkarnym zabijanie niewinnych istot Z BYLE POWODU, CZYTAJ PODEJRZENIE TEGO I OWEGO....to niczym sie nie różnimy od antycznej Kartaginy... Kaczyński, dzięki Bogu, nie jest wieczny... ani jego chore rojenia...
11 miesięcy temu / delgado
 
Kaczyński jest politykiem i pewnie tak jak ja, policzył sobie że uprawnionych do głosowania w Polsce jest trochę ponad 31,5 miliona osób [2016] a "Zatrzymaj Aborcję" zebrało 0,7 miliona głosów. To nie ma o czym mówić, nie będzie ryzykował z powodu znikomego poparcia tego projektu. KRYTYKOM KACZYŃSKIEGO WYPADA TYLKO POWIEDZIEĆ - PRZESTAŃCIE GLĘDZIĆ, NARZEKAĆ I KRYTYKOWAĆ, WYJMIJCIE RĘCE Z KIESZENI I ZBIERAJCIE PODPISY.
11 miesięcy temu / Jazzz
 
Jest pytanie. Z jakimi Przedstawicielami Kościoła PiS się porozumiał? Konkretnie Kto poszedł na taki diabelski kompromis.
11 miesięcy temu / Man
 
Jak mawia Michalkiewicz nie po to 40 lat żydzi chodzili po pustyni, bo nie mogli trafić do celu, tylko po to by wymarło to plemie niewdzięczników, szemrających przeciw Bogu. Skoro po ujawnieniu ogromnej skali przekrętów za ostatnich 8 lat rządów PO-PSL, opozycję wciąż popiera ok. połowa "Polaków" to nie ma się co dziwić, że musimy jako kraj poczekać, aż wymrze to plemie postkomunistyczne materialistów okradających do dnia dzisiejszego Polaków. W związku z tym, iż oni się też rozmnażają i przekazują idee życia tak jakby Boga nie było, nie ma szans na wymianę pokolenia. PiS, albo boi się zaufać Bogu i ostro robić swoje, albo wie co musi zrobić najpierw, żeby skutecznie wprowadzać reformy. Reforma sądów, jednego z ostatnich bastionów postkomuny wydaje się być kluczowa. Następne reformy będą już formalnością.
11 miesięcy temu / Nickt
 
No cóż. Tak naprawdę to zaangażowani katolicy są zakładnikami PIS. Nie maja na kogo innego głosować. Jest to przykre i obciąża sumienie p. Kaczyńskiego. Wiadomo też że w każdej innej opcji mogło by być tylko gorzej. Rozluźnienie aborcji, większe przywileje dla sodomitów itp.. Wg nauki społ. katolik w wyborach powinien wybierać największe dobro lub najmniejsze zło kierując się właściwie ukształtowanym rozumem. I tak chyba robimy choć krew się burzy.
11 miesięcy temu / Mirrro
 
Oszust - Katolików traktuje jak maszynkę do robienia głosów.
11 miesięcy temu / Oszukany przez PIS
 
To się Kaczyński zdziwi jak katolicy odmówią Pisowi głosów w najbliższych wyborach
11 miesięcy temu / Jarek
 
będąc przeciwko aborcji pytam cie jednak- pomożesz ->"thanks for not aborting me"?
11 miesięcy temu / no cóż do zw
 
@Wredny reakcjonista Kaczyński prowadził działalność gospodarczą w postaci spółek np. Telegraf czy Złota
11 miesięcy temu / trooper
 
Mam wrażenie,że coraz bliżej do onet.pl, Newsweeka, Wyborczej. Rozumienie rzeczywistości na poziomie świadomości ukształtowanej przez Michnika i jego Gazetę Wyborczą - wg rozdzielnika jak lektura dostarczanej 25 lat (do 2015r. za nasze podatki) na biurka urzędów gminnych, miejskich, instytucji, szkół, uniwersytetów i in. METRO rozdawane na skrzyżowaniach ulic, rogatkach dopełniało utrwalenia "logicznego myślenia i postępowania" biorców, którzy po przeczytaniu informacji "Wisła zamarzła pod Rzeszowem" - twierdzili,że na pewno zamarzła skoro tak pisze. Zatem naprawianie świata zacznijmy od siebie- twórzmy fundament. Polacy są wspaniałym, pracowitym Narodem nie potrzebują 500+,gdyby nie wyprzedaż niemal wszystkich dziedzin gospodarki mieliby możliwość wybierać w polskich ofertach pracy jak Niemiec, Francuz i in. a nie tułać się. Gdzie jest 98% kiosków Ruch po sprzedaży w ramach Sprzedam Polskę -msp.gov.pl i wiele innych. od 2010r. i gdzie są teraz Polskie Nagrania?
11 miesięcy temu / Midas
 
Na kogo więc mają głosować katolicy w Polsce?? A swoją drogą, każdy katolik powinien wiedzieć jak ma się zachować, bez względu na obowiązujące akurat w państwie prawo świeckie!
11 miesięcy temu / Kss
 
Amerykę odkrył
11 miesięcy temu / Andrea
 
Prawda jest taka, że większość rabinów nie potępia aborcji, a w sytuacjach dotyvczących nieżydów wręcz popiera. A w taki spór PiS nie wejdzie.
11 miesięcy temu / PM
 
Jak łatwo tym którzy mówią jestem >wierzący< krzyczeć >UKRZYŻUJ GO, UKRZYŻUJ GO < > Panie Boże daj nam opamiętanie. Zmiłuj sie nad nami. Prosimy Cię o Mądrość dla nas wszystkich aby Twoja Wola się wypełniała a nie nasze >dobre< intencje.
11 miesięcy temu / iskierka
 
Dobry tekst i zarazem dowód, dlatego trzeba zwalczać etatyzm na kazdym kroku. Trzeba, bo buduje to takie chore struktury jak podczas obecnych rządów. Liczy się tylko państwowe, partyjne i zgodne z sondażami, a jeśli coś rozwijać prywatnie to także za zgodą biurwy. Nie warto popierać niczego z tej listy, nawet 500+... Teraz jedyne, co mogłoby pomóc w walce o życie to katolicki rząd albo radykalna zmiana w sondażach - tak, by za całkowitym prawem do życia było co najmniej 65% ankietowanych.
11 miesięcy temu / kvt
 
Problemem jest również to,że jest tyle chętnych kobiet aby dokonać aborcji,każda zdecydowana zabić swoje dziecko- zabije. Mimo to jako Naród powinniśmy tego zabronić aby konsekwencje nie spadły na Naród tylko na samych morderców, wyrodnych rodziców i lekarzy z asystą. Ja, jako katolik nie mogę już zagłosować na PiS bo obawiam się ściągnąć na siebie ekskomunikę za popieranie ludzi, którzy wspierają zbrodnicze prawo w państwie.
11 miesięcy temu / zw
 
Osobiście nigdy nie miałem złudzeń co do J. Kaczyńskiego - śmieszyły mnie nadzieje wiązane z nim przed wyborami przez część prawicy. Tymczasem jest on socjalistą do bólu! Zaś chyba nie muszę udowadniać, że socjalizm, który zrodził komunizm i faszyzm jest jednym z najdoskonalszych dzieł szatana. Pan Kaczyński nigdy - powtarzam - nigdy nie prowadził jakiejkolwiek działalności gospodarczej - całe życie utrzymując się z pieniędzy podatników. Człowiek, który nie ma pojęcia o gospodarce nie będzie dobrym władcą kraju /te demokratyczne fasady sobie darujmy/. O ile w latach 2005-2007 pozostawił te sprawy Zycie Gilowskiej o tyle teraz polityka korupcyjna wobec poddanych /wyborców/ nie tylko doprowadzi budżet do zapaści, ale co gorsza demoralizuje ludzi /nie musisz pracować, a pieniądze i tak dostaniesz/. W oczywisty sposób narusza 7 i 10 przykazanie! Tak, tak - zabieranie ludziom ich majątku to kradzież - nawet jeśli nazwiemy to podatkami, sprawiedliwościami społecznymi, etc
11 miesięcy temu / Wredny Reakcjonista
 
Krytykujecie pana Kaczyńskiego , który jest politykiem - NIE RZĄDZI sam i ze wszystkich stron jest ATAKOWANY. A CENZURUJECIE teksty czytelników obnażające cynizm i bezkompromisowość hierarchów polskich w wprowadzaniu REFORM NISZCZĄCYCH Polski Kościoł Katolicki. To logika Kalego. CZY TO NIE PCH >Wzywa do obrony Kościoła i katolickiej kontrrlewolucji ?< To, że świat jest spoganiały to WIEMY. Jednakże przerażeni jesteśmy spoganieniem >księżyswojego podwórka< a GŁOS katolików niech się przekłada na >kartę wyborczą
11 miesięcy temu / iskierka
 
Kaczyński jest raczej agnostykiem lub deistą, bo ciągle stawia ziemskie pomniki bratu, tak jakby tylko to życie się liczyła.
11 miesięcy temu / Pmp
 
Tak naprawdę jakie ma znaczenie czy będzie ta ustawa jaką pch24 chciałaby mieć; będzie czy nie.Jak kobieta pragnie aborcji ,albo ktoś ją do tego przymusza, to nie ma znaczenia żadna ustawa.Nie żyjemy w zamkniętym kraju-granice otwarte,a niektórzy lekarze w Polsce za większe pieniądze zrobią to co zakazane.Nie kłóciłabym się o tą ustawę tak zawzięcie,a raczej stawiać trzeba na wsparcie rodzin z chorym dzieckiem.Ośrodki do których można oddać dziecko jak do przedszkola,szkolenie rodziców w opiece czy rehabilitacji ich dziecka .Tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny.
11 miesięcy temu / kasiakasia
 
Prawda, jest taka, że Panu Prezesowi Kaczyńskiemu, zależy tylko na jednym, a mianowicie na jak najdłuższym pozostaniu przy władzy, bez względu na to czy rządzi sam czy przez swoich ludzi.
11 miesięcy temu / Janek
 
Arcytrafna diagnoza.
11 miesięcy temu / TZ.
 
Fatima!
11 miesięcy temu / Gość
 
PiS nie ma kadr, aby wymienić ludzi w państwie na swoich, w domyśle lepszych. Ta partia nawet teraz liczy raptem 30 tys ludzi, a nie każdy stamtąd się nadaje do sprawowania funkcji. Problemem prezesa jest też to, że chciałby dokonać rewolucji personalnej ale mało ma ludzi wiernych i choć trochę kompetentnych. Do tego w PiS jest całkiem sporo "przerzutów" z PO i UW, wystarczy przeczytać życiorysy kilku ministrów i nawet wyżej od nich postawionych decydentów.
11 miesięcy temu / normalny
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.