DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Już wkrótce do Gietrzwałdu dotrze XIV Piesza Pielgrzymka z Łomianek! Zapraszamy na jej zakończenie

Już wkrótce do Gietrzwałdu dotrze XIV Piesza Pielgrzymka z Łomianek! Zapraszamy na jej zakończenie
Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie. FOT.:I, Bogitor / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

5 lipca do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej dotrze XIV Piesza Pielgrzymka w intencji rodzin, wyruszająca z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach. Na niedzielę zaplanowano uroczystości związane z jej zakończeniem.

 

XIV Piesza Pielgrzymka w intencji rodzin wyruszyła do Gietrzwałdu z Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach 29 czerwca. Na miejsce dotrze 5 lipca.

 

Organizatorzy przypominają, że „w 2018 roku Metropolita Archidiecezji Warmińskiej J. E. ks. Abp Józef Górzyński ogłosił w Archidiecezji Warmińskiej dziewięcioletnią Nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która się zakończy w rocznicę 150-lecia obchodów objawień w Gietrzwałdzie. Do tej Nowenny są zaproszeni wszyscy Polacy”.

 

Pielgrzymka wpisuje się w ową nowennę i odbywa się pod patronatem J. E. ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego oraz J. E. ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego.

 

„Wspólną modlitwą prośmy Pana Boga, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej Pani Gietrzwałdzkiej i Świętego Józefa polskie rodziny były silne Bogiem, o wspólną w rodzinach modlitwę różańcową” – piszą organizatorzy przedstawiając także program przewidziany na 5 lipca – po przybyciu pielgrzymki do Gietrzwałdu:

 

„godz. 13.00 – przybycie pieszej pielgrzymki

godz. 14.00 – przerwa na obiad

godz. 15.00 – 19.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Święta w intencjach pielgrzymki: polskich rodzin, uczestników pielgrzymki oraz duchowych pielgrzymów.

Rozpoczęcie modlitwą Różańcową wynagradzanie trzeciej boleści Matki Bożej Bolesnej „Ucieczka do Egiptu” – ofiarowanej w intencji o świętość życia dla duchowieństwa, osób życia konsekrowanego; o nowe, liczne i święte powołania.

godz. 21.00 – 6.00 – Apel Maryjny, całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem,             godz. 24.00 - Msza Święta w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, osób życia konsekrowanego, o nowe powołania, wynagradzającej trzeciej boleści Matki Bożej Bolesnej”.

 

Zapraszamy do uczestnictwa!

 

 

Źródło: materiały prasowe

MWł

 

 


DATA: 2020-07-03 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.