DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Już ponad 300 dżihadystów wróciło na Bałkany Zachodnie. Uwaga na… Słowenię!

Już ponad 300 dżihadystów wróciło na Bałkany Zachodnie. Uwaga na… Słowenię!
© Merlin Meuris / Reporters Reporters / GYS / Forum

Jak podają macedońskie media już ponad 300 dżihadystów wróciło na Bałkany Zachodnie po tym, gdy ISIS zaczęło tracić swoje terytoria na Bliskim Wschodzie. Większość wróciła na tereny Bałkanów Zachodnich, czyli do młodych organizmów państwowych, które zdaniem Federiki Mogherini w roku 2019 staną się członkami UE.

 

W latach 2012-2017 około 5000 mieszkańców Europy wyjechało walczyć po stronie ISIS, w tym około 1000 z Bałkanów.

 

Goran Svilanović, serbski minister spraw zagranicznych i sekretarz generalny Rady Współpracy Regionalnej nie kryje, że głównym powodem radykalizowania się młodych Bośniaków, Kosowian czy Albańczyków jest bieda i brak perspektyw. – Bez finansowego wsparcia ze strony Unii Europejskiej w krajach tych nie uda się skutecznie zwalczyć nastrojów skrajnie pro islamistycznych – powiedział Svilanović.

 

Z raportu zatytułowanego „Gra o cierpliwość. Ocena zagrożeń powracających na Bałkany Zachodnie dżihadystów” wynika, że szczególną uwagą należy zwrócić na obywateli Bałkanów Zachodnich mieszkających w Wiedniu oraz na radykalizację muzułmanów w kraju, który wydawał się nie mieć wiele wspólnego z dżihadystami – w Słowenii!

 

Służby specjalne tego kraju od kilku już lat szczegółowo monitorują działania organizacji islamistycznych. Przestrzegają, że ich działalność z miesiąca na miesiąc stanowi coraz większe zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego kraju, a także i całej Europy.

 

Powroty dżihadystów na Bałkany to zagrożenie zarówno dla Zachodu, jak dwóch i chrześcijańskich państw regionu – katolickiej Chorwacji i prawosławnej, prorosyjskiej Serbii. Wielokrotnie do internetu trafiały filmy ISIS, na których dżihadyści ogłaszają „wyzwolenie Bałkanów” i „śmierć niewiernym”.

 

Źródło: www.tocka.com.mk

ChS

 

 


DATA: 2017-12-08 14:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.