DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2019 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Już ponad 100 000 polskich katolików podpisało się pod akcją Polonia Semper Fidelis

Już ponad 100 000 polskich katolików podpisało się pod akcją Polonia Semper Fidelis

Już ponad 100 tysięcy polskich katolików wsparło akcję Polonia Semper Fidelis – a liczba podpisujących petycję do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski nieustanne rośnie! Wciąż można także dołączyć do grona obrońców Chrystusowego nauczania.

 

Kampania Polonia Semper Fidelis jest konsekwencją liberalnych interpretacji adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia, przyjętych w niektórych krajach. Rozwiązania wprowadzone np. w Niemczech czy Argentynie dopuszczają do sakramentu Komunii Świętej rozwodników, czyli osoby żyjące w ponownych związkach, w obiektywnym stanie grzechu śmiertelnego, bez konieczności zmiany postępowania. Zgodnie z niezmienną nauką Kościoła, przyjęta w ten sposób Eucharystia jest świętokradztwem, a więc kolejnym, bardzo ciężkim grzechem.

 

Aby niemieckie błędy nie zostały rozpowszechnione w Kościele w Polsce, wierni proszą polskich biskupów o potwierdzenie katolickiej nauki o nierozerwalności małżeństwa. List skierowany do przewodniczącego KEP, ks. abpa Stanisława Gądeckiego podpisało już ponad 100 tys. Polaków, w tym wielu znanych przedstawicieli świata mediów i nauki.

 

Prof. Grzegorz Kucharczyk:

Jeśli nie uda nam się przezwyciężyć obecnego kryzysu w Kościele, to obawiam się, że już niedługo czymś „nowym” będzie wierność Ewangelii. Takie wnioski nasuwają się same zwłaszcza, gdy słuchamy wypowiedzi niektórych „postępowych duchownych” w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Watykanie. Można odnieść wrażenie, że dla wielu z nich wielką nowością jest zapoznanie się z Magisterium Kościoła Katolickiego, nie mówiąc już o słowach samego Jezusa Chrystusa na temat nierozerwalności małżeństwa.

 

Prof. Jacek Bartyzel:

Uważam to za obowiązek świadomego katolika. W sytuacji kiedy wprowadzany jest tak poważny zamęt, kiedy pasterze nie nauczają tego, czego winni nauczać, albo wprowadzają jakąś niejasność, to również świeccy mają obowiązek wystąpić. Będąc świadomymi, jaka jest odwieczna i niezmienna nauka moralna Kościoła, wierni mają obowiązek upominać się o Prawdę.

 

Prof. Włodzimierz Osadczy:

Polonia Semper Fidelis jest wyrazem trwogi i wierności wartościom, których ruina postępuje w zatrważającym tempie. Kiedy na skutek zniewolenia politycznego milkł głos przywódców narodowych, Kościół w Polsce przejmował rolę interrexa! W czasie zamętu, agresywnych ataków na media katolickie, szerzenia grzechu przez „postępowe środowiska” oczekujemy na stanowczy, jednoznaczny i klarowny głos pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce!

 

Prof. Tomasz Panfil:

Każdy wierny Kościoła Katolickiego ma wynikające z sakramentu chrztu prawo troszczenia się o wspólnotę wiernych i wspólnotę Kościoła, którego jesteśmy członkami. Kościół to nie tylko hierarchia, Kościół to nie tylko papież, Kościół to nie tylko episkopat. Kościół to także, a może przede wszystkim, my – wierni, o czym wielu dziś zapomina. W związku z tym każdy z nas ma przywilej o Kościół się troszczyć w najlepszym znaczeniu tego słowa, czyli po prostu dbać o Jego dobro.

 

Mec. Jerzy Kwaśniewski:

Obrona prawdy o małżeństwie to najważniejsza bitwa współczesności. Wobec powszechnego rozkładu norm prawa cywilnego, Kościół pozostawał do niedawna niewzruszonym punktem odniesienia dla poszukujących prawdy o naturze małżeństwa, jako nierozerwalnej wspólnocie mężczyzny i kobiety. Donośny głos i świadectwo osób świeckich to wsparcie dla polskich biskupów, gotowych do potwierdzenia niezmiennego nauczania Kościoła

 

Radosław Pazura:

Dziękuję biskupom polskim, że na ostatnim synodzie mocno stali na straży obrony rodziny i teraz proszę ich również by zdecydowanie opowiedzieli się za tym, jak ten sakrament ma wyglądać, jak jest ważny i jak do niego powinniśmy podchodzić.

 

Tomasz Terlikowski:

Gorąco wierzę w odwagę i mądrość polskich biskupów. Na obu synodach poświęconych rodzinie byli głosem obrony Ewangelii. Wierzę, że tak jest nadal, że chcą być tym głosem, który broni jasnego i jednoznacznego nauczania Pana Jezusa i świętego Pawła. Obaj mówili, że jeśli ktokolwiek porzuci swoją żonę i weźmie sobie nową, to będzie z nią cudzołożył.

 

 

Wciąż można dołączyć do grona Polaków wiernych Chrystusowemu nauczaniu o małżeństwie i rodzinie, jakie przez wieki potwierdzali kolejni papieże, z naszym rodakiem, św. Janem Pawłem II włącznie. Aby tego dokonań i podpisać się pod apelem w ramach kampanii Polonia Semper Fidelis, należy kliknąć TUTAJ:

 


DATA: 2018-02-08 10:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To normalne że katolicy nominalni nie są zainteresowani. Rozumiesz w ogóle znaczenie słowa "nominalny"?
11 miesięcy temu / do ollek
 
Z tego co wiem, około 20% to katolicy "z krwi i kości", tacy którzy wypełniają wszystkie "zobowiązania" katolika. Ok. Tylko proszę, nie mówicie potem, że większość Polski jest katolicka. Z tego co się orientuję, nawet ci katolicy "nominalni" nie są w ogóle zainteresowani kościelnymi sprawami.
11 miesięcy temu / ollek
 
90% katolików nominalnych, a doktrynalnych jest może z 10-30%.
11 miesięcy temu / do ollek
 
Ollek nie nazekaj wiekszosc katolikow nie ma o tej akcji pojecia ksieza w parafiach chyba na kazaniach o tym nie wspominają,przynajmniej u mnie . To nie WOŚP gdzie w mediach o niczym wiecej nie uslyszysz na poczatku stycznia ....
11 miesięcy temu / Servus
 
Ja nie podpiszę, wolę zachować pełną łączność że Stolicą Świętą
11 miesięcy temu / Waldi
 
A gdzie reszta Polaków? Śpią, drzemią, albo trzęsą portkami, byle by co do garnka włożyć? To jest nasza tragedia, ze tak mało Polaków jest świadomych. Reszta to nie wystający głów malkontenci patrzący tylko na czubek nosa. Deus Vult!
11 miesięcy temu / Yamamoto
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.