DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Już połowa obywateli ośmiu największych krajów UE za referendum w sprawie opuszczenia wspólnoty

Już połowa obywateli ośmiu największych krajów UE za referendum w sprawie opuszczenia wspólnoty
Fot. Päivi Tiittanen / freeimages.com

Prawie połowa wyborców z ośmiu dużych krajów Unii Europejskiej – podobnie jak Brytyjczycy - chciałaby mieć możliwość głosowania w sprawie opuszczenia struktur europejskich. Z sondażu przeprowadzonego w dniach od 25 marca do 8 kwietni przez firmę Ipsoso-MORI wynika, że w niektórych badanych państwach blisko połowa pytanych opowiedziała się za „wyjściem” z UE.

 

45 proc. z ponad 6 tys. ankietowanych z Belgii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Polski, Hiszpanii i Szwecji potwierdziło, że chcieliby referendum w swoim kraju w sprawie opuszczenia struktur unijnych.

 

Co ciekawe, za „wyjściem” ze struktur europejskich w przeważającej mierze opowiadają się obywatele tzw. starej unii, głównie Włosi i Francuzi. Odpowiednio opuszczenia UE domaga się 48 proc. Włochów i 41 proc. Francuzów.

 

Mieszkańcy Italii mają nadzieję, że uda im się zorganizować własne referendum w tej sprawie, nawet jeśli Brytyjczycy ostatecznie zagłosują za pozostaniem w UE. Włosi, podobnie Francuzi chcą zrezygnować ze wspólnej waluty.

 

Dla porównania - struktury Unii Europejskiej chciałoby opuścić jedynie 22 proc. Polaków i 26 proc. Hiszpanów.

 

Aż 49 proc. ankietowanych wyraziło przekonanie, że Brytyjczycy zagłosują 23 czerwca br. za opuszczeniem struktur UE. Pytani o zdanie w tej sprawie sami Brytyjczycy są bardziej sceptyczni i uważają, że za opuszczeniem UE zagłosuje najwyższej 31 proc. obywateli.

 

51 proc. ankietowanych w 8 państwach europejskich uważa, że tzw. Brexit zaszkodzi gospodarce UE, podczas gdy tylko 36 proc. uznało, że uderzy ono w gospodarkę brytyjską.

 

Obywatele UE potwierdzili także, że nie chcą ściślejszej unii politycznej. Ponad 20 proc. respondentów w dziewięciu największych krajach europejskich, w tym także obejmujących Wielką Brytanię, opowiedziało się za ściślejszą integracją. Przeciwnych było ponad 40 proc.

 

Źródło: euractiv.com

AS   


DATA: 2016-05-10 07:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uważam, że UE nie powinna sponsorować ścieżek rowerowych w Wólce Małej ani kursów dokształcających do pisania wniosków unijnych, czy remontu jakiegoś zabytku itp. To wszystko są zadania dla samorządów, województw czy krajów. Po co urzędnicy unijni zajmują się krzywizną ogórka itp, jakby wolny rynek nie mógł zweryfikować, czy krzywy ogórek czy prosty jest lepszy. -------------------------------------------------- UE powinna zajmować się sprawami ważnymi, których nie może rozstrzygnąć jeden kraj- np. wolny rynek europejski, międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne, armia europejska, standardy epidemiologiczne, wielkie inwestycje: np międzynarodowe korytarze transportowe, przemysł kosmiczny, itd.
ponad 4 lata temu / 4321
 
"struktury Unii Europejskiej chciałoby opuścić jedynie 22 proc. Polaków" - no tak, zaraza lemingozy toczy ten nieszczęsny naród. To dlatego tylko polityczny plankton otwarcie głosi chęć wyjścia z ujni, a inni dostosowują swe poglądy "pod publiczkę".
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Dlatego w EU będą zamachy i w efekcie stan wojenny. Wszystko zostało przewidziane i zaplanowane. W Protokołach Mędrców Syjonu zapisano nawet aferę Panama Papers.
ponad 4 lata temu / zs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.