DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Już pod koniec XX wieku 40 procent pracowników Disneya było homoseksualistami

Już pod koniec XX wieku 40 procent pracowników Disneya było homoseksualistami
Zdjęcie ilustracyjne © TopFoto / Longhurst / FORUM

Ledwo umilkły kontrowersje wokół „Pięknej i Bestii”, a zagraniczne media ujawniły wypowiedź ujawniającą odsetek homoseksualistów pracujących w tej korporacji. Wynika z niej, że już pod koniec XX wieku czterech na dziesięciu pracowników firmy stanowili samcołożnicy. Jak te proporcje kształtują się obecnie, zastanawiają się obrońcy życia. Czy istnieje związek między nimi a treścią produkcji tej firmy?

 

W 1998 roku dyrektor wykonawcza Centrum Historyczno-Badawczego Disney’a, Elizabeth Birch powiedziała ówczesnemu prezesowi firmy, Michaelowi Eisnerowi, że 30 procent jego pracowników to homoseksualiści. Prezes odparł, że nie 30, lecz 40 procent.

 

Elizabeth Birch ujawniła ten fakt, również w 1998 roku, podczas konferencji dla studentów z mniejszości seksualnych. Chciała, by nie dotarł on do mediów. Jednak treść wypowiedzi upubliczniła osoba związana z organizacją „Americans For Truth About Homosexuality”. Ze słowami pracownik Disney’a można zapoznać się również na kanale portalu Life Site News na YouTube.

 

Jak zauważa Peter Labarbera na Life Site News, można się tylko zastanawiać jak bardzo te proporcje zmieniły się w ostatnich latach. Wszak w 1998 roku ruch homoseksualny był rozwinięty w znacznie mniejszym stopniu, niż dziś. Tak liczna obecność samcołożników w firmie może tłumaczyć kontrowersyjną scenę tańcu z ostatniej „Pięknej i Bestii”. Zdaniem wielu komentatorów jej wydźwięk jest pro-homoseksualny. Inni sugerują jednak, że Disney’owi nie zależy na promocji homoseksualizmu, lecz na promocji filmu przez podgrzewanie atmosfery wokół niego.

 

Przy wszystkich zarzutach wobec Disneya warto pamiętać, że początki legendarnej korporacji wpisywały się raczej w konserwatywny nurt kultury. John West pod koniec 2016 roku określił Walta Disney’a mianem „najbardziej wpływowego konserwatywnego filmowca”. Przypomniał, że jego filmy i programy telewizyjne broniły moralności opartej na Biblii, ograniczonej roli państwa i innych ideałów ojców założycieli. Sprzeciwiał się etatyzmowi, jako niszczącemu prywatną inicjatywę gospodarczą i dobroczynną.

 

Źródło: lifesitenews.com / cnsnews.com

mjend


DATA: 2017-04-27 14:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

szatan wiedział co robi posługując się disneyem (masonem),teraz pierze mózgi dzieciom na masową skalę, rodzice strzeżcie swoje dzieci przed filmami i bajkami disneya...
ponad 3 lata temu / Manio
 
Po co pisać bzdury, że Disney "bronił moralności opartej na Biblii". Był zażartym masonem 33 stopnia, do tego miał skłonności pedofilskie.
ponad 3 lata temu / bardo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.